Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE’DE FUTBOL CAMİASI OLAYLARA TEPKİLİ
Düzce’de son haftalarda futbol sahalarında yaşanan olaylardan dolayı basın açıklaması yapan taban birlikleri yaşanan bu olayların bir an önce bitmesi için ortak çalışmalara başlama kararı aldı.
Spor 2012.11.14 - 17:16:41


Düzce’de amatör futbol müsabakalarında son haftalarda yaşanan istenmeyen olaylar sonrası futbol taban birlikleri bir araya gelerek ortak açıklama yaptı. Düzce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erdoğan Bıyık, Türkiye Futbol Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Gökhan Karadağ, Düzce Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yıldırım, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz ve Saha Komiserleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Ovalı’nın katılımı ile düzenlenen basın toplantısında yaşanan üzücü olayların önlenmesi için kararların alınacağı açıklandı.
Düzce ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık, yaşanan olayların kendilerini fazlası ile üzdüğünü belirterek, “Bu olayların çözümü için İl Disiplin Kurulu yöneticileri ile bir ön görüşme yaptık. Bu ön görüşmenin sonucunda aldığımız kararları kamuoyu ile paylaşmak için taban birlikleri ve basınla buluşma ihtiyacını hissettik. Bazı basın kuruluşlarında yer alan haberler ve dışarıda konuşulan sözler bizleri derinden üzüyor. Biz ceza kurulu değiliz. İl Disiplin Kuruluna yaptırım yapma şansımız yok. Onlar tamamen bağımsız bir ceza kurulu. Son olaylarda İl Disiplin Kurulu’nun vermiş olduğu cezalar spor kamuoyunda pek de tatmin edici bulunmadı. Biz de yapılan fiilleri İl Disiplin Kurulu ile yaptığımız toplantılarda anlatmaya çalıştık. Onlar tamamen adaletin vermiş olduğu talimatlara göre hareket ettiklerini söylüyorlar. Biz de bunun yeterli olmadığını onlara söyledik. Bundan böyle her ceza alan takım yöneticisi, antrenörler ve futbolcular ayrı ayrı değerlendirilerek yaptıkları bir ikinci ceza gerektirecek olaya karıştıklarında bu cezalar katlanarak kendilerine verilecek. Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Kırmızı kart gören futbolcu bir veya iki maç ceza alıyor. Üçüncü maçta tekrar hakemlerin karşısına geçip ‘siz bana ne kadar ceza verirseniz verin ben yine istediğim hareketi yaparım’ mantığını da ortadan kaldırmak istiyoruz. Bunun için de bu sistem bundan sonra böyle devam edecek. Spor kamuoyunda ASKF Başkanı olarak beni her kurumun başkanı olarak görmeleri yanlış. Her kurum kendi içinde bağımsız. Aldıkları kararlara bizim karışma gibi bir yetkimiz yok. Ama bu spor kamuoyunda yanlış biliniyor. Disiplin Kurulu Başkanımız aynı zamanda baro başkanımız. Bu olay Türkiye’de belki de tek. Bunları değiştirme gibi bir düşüncemiz yok. Bunlar sadece Futbol Federasyonları değiştiğinde otomatikman görevleri düşer. Bundan sonra olayların çıkmaması için biz tedbirlerimizi alacağız. Spor camiasından da bizlere destek olmalarını bekliyoruz” diye konuştu.
HATA YAPAN HAKEMLERDE CEZA ALIYOR
TFFGHD Düzce Başkanı Mustafa Yılmaz, hakemlerin de futbolcular ve antrenörler kadar oyunun bir parçası olduğunu ifade ederek, “Hakemler kendilerini kulüplerin, futbolcuların yada antrenörlerin üzerinde görmüyor. Hiçbir hakemimiz art niyetli değildir. Her insan hata yapabiliyor, hakem arkadaşlarımız da insan onlarda hata yapıyorlar. Hakemlerde futbolcular gibi yaptıkları hatalardan dolayı ceza alıyorlar. Gözlemciler tarafından puanlanan hakemler hatalarından dolayı 2 ile 4 hafta arası dinlendirme cezası alıyorlar. Nasıl ki futbolcular kural dışı davrandıklarında bunun cezasını çekiyorlar ise hakemlerimizde aynen ceza alıyorlar. İl Disiplin Kurulu tarafından verilen cezalar caydırıcı değil ve biz bu cezaları yeterli bulmuyoruz. Olayların yeniden sürekli yaşanmaması için daha caydırıcı cezalar verilmeli” dedi.
KENAR YÖNETİMİ OLAYLARI ENGELLEYEBİLİR
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Düzce Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yıldırım, antrenörlerin olayları engellemede çok büyük etkileri olduğunu belirterek, “Antrenörler futbolcularını iyi kontrol etmeli. Çıkacak olayları yatıştıra bilmeli. Ben de antrenör arkadaşlardan rica ediyorum kulübede biraz daha sakin olsunlar. Hafta sonu oynanan ve olaylı biten maçta istenmeyen olayların büyümesini antrenör arkadaşımız engelledi. Bu tür durumlarda antrenörlerin sağduyulu ve sakin olmasını istiyoruz” dedi.
MAÇLARI ÇEVİK KUVVET OLMADAN OYNAMALIYIZ
Türkiye Futbol Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Gökhan Karadağ, Sakarya’da bazı liglerde maçların polis oynamadan oynadıklarını bunun çok güzel bir örnek olduğunu söyledi.
SAHA KOMİSERLERİ DE OLAYLARIN BİTMESİNİ İSTİYOR
Düzce Saha Komiserleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Ovalı’da olayları kınayarak, “Yaşanan bu olumsuz olaylar Düzce futboluna zarar veriyor. Bir an önce bu olayları geride bırakarak daha fair play ruhu içerisinde bir lig görmek istiyoruz” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
ADAM GİBİ HAKEM KOYUN MAÇLARA ADAM GİBİ MAÇ YÖNETSİNLER..HERKES EMEK HARCIYO PARA HARCIYO OYLE MEDYA KARŞISINDA KONUŞMAYLA OLMAZ BU İŞLER.. MAÇLARI TAKİP ETMİYONUZ HERHALDE SİZ...DİĞER İLLERDEKİ AMATÖR TAKIMLARI YÖNETEN HAKEMLERİDE GÖRMEDİNİZ HERHALDE..ÇÖZÜM BULUCAK KİŞİLER SİZSİZİNİZ BU İŞE.
ÜMİT - 15.11.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,22

Alla aşkına Düzcede Gözlemci Raporu ile ceza alan bir hakem ismi yazın da bende gideyim o gözlemci ve hakemi seveyim. Kulüp yönetici, idareci ve futbolcuya hatalarından dolayı ceza veriliyor, Hakem hatalarından dolayı maç kaybediliyor. Peki Kaybolan puan nasıl verileçek. Evet bu hakem hata yaptı ve bu takım yenildi. Alın size üç puan diyen var mı? Ter döken bu insanların emeği çalınıyor. Bazı gözlemci arkadaşlarımız da gerçekleri görme yerine Şirin gözükmeyi Tercih ediyor.
Mustafa - 14.11.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,48

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8