Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Tanal: Bu iş burada bitmedi
İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin ve MHP Milletvekili Ümit Yılmaz’ın lastik yakma konusundaki açıklamalarına twitter üzerinden cevap verdi.
Gündem 28.11.2020 - 18:27:21

SUÇLARINI GİZLEME TELAŞINDALAR

“Lastik yakma tesisiyle Düzce’yi ateşe atmaya kalkışan AKP’li ve MHP’li vekil ve yöneticilerin” algı ve yalan siyasetiyle suçlarını gizleme telaşında olduklarını ifade eden Tanal, şunları söyledi:

 

DÜZCE'DE ATIK LASTİK YAKMA FABRİKASI KURULMASINI AMAÇLIYOR

“Malumunuz TBMM Sanayi/Enerji Komisyonu’nda, petrol türevi olan atık lastiklerin yakılarak elde edilen ürünün ‘Yenilenebilir Enerji’ kategorisine sokulmasını, Düzce’de atık lastik yakma fabrikası kurulmasını amaçlayan kanun teklifi görüşüldü. Sonrasında Genel Kurul süreci oldu.

 

CHP ÖNERGESİ AKP VE MHP MİLLETVEKİLLERİ TARAFINDAN REDDEDİLDİ

Komisyonda CHP grubu ve diğer muhalefet partileri, tehlikeye dikkat çekti. Atık lastiklerin biyokütle tanımından çıkarılması yönündeki CHP önergesi, Cumhur Koalisyonu/AKP ve MHP milletvekilleri tarafından reddedildi.

 

TARTIŞMALI MADDE AKP VE MHP'Lİ VEKİLLERİ OYLARIYLA KABUL EDİLDİ

Ne acıdır ki Komisyonun Başkan Vekili de AKP Düzce Milletvekili Fahri Çakır’dı. Tutanaklardan da anlaşılacağı üzere tartışmalı madde, partimizin itirazlarına rağmen AKP ve MHP’li vekillerin oylarıyla kabul edildi.

 

LASTİK YAKMA DÜZENLEMESİNİN ARKASINDA DURUYOR

Komisyonun CHP’li üyesi, Adana Milletvekilimiz Müzeyyen Şevkin’le tartışan Komisyon Başkanı Mustafa Elitaş, ‘Lastiği doğaya lastik olarak mı salalım?’ diyerek lastik yakma düzenlemesinin arkasında duruyor. Sonrasında oylama oluyor.

 

DÜZCE HALKINI KANDIRMAYA YÖNELİK LAF CAMBAZLIĞI YAPTI

Genel Kurul aşamasında da şahsen tehlikeye ilk dikkat çeken vekildim. Benim tepkimden sonra Cumhur Koalisyonu’nun Düzce vekilleri, Düzce halkını kandırmaya yönelik laf cambazlığı yaptı. Yok ‘Düzce’de lastik yakma tesisi kurulmayacak’mış da, ‘Biz görüşüp düzeltme yaptık’ da…

 

ADRESE TESLİM, RANT AMAÇLI BİR MADDEYDİ

Tutanaklar ortada işte. Cumhur İttifakı olarak ‘lastik yakmanın yenilenebilir enerji’ sayılması için çırpınmışsınız ve düzenlemeye ‘kabul’ oyu vermişsiniz. Lastik yakmayla ilgili madde, adrese teslim, rant amaçlı bir maddeydi.

 

GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRİP İFŞA EDİNCE YAN ÇİZDİLER

Maksatları türlü teşviklerle Düzce ve diğer bazı illerde lastik yakma fabrikası kurulmasını sağlamaktı. Muhalefet görevimizi yerine getirip ifşa edince yan çizdiler! Düzce’de kimlerin, siyasetçilerin desteğini alarak lastik yakma tesisi kurmak istediğini ortaya çıkaracağız.

 

LASTİK FABRİKASI KURMAK İSTEYENLERİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Düzce’nin havasını, suyunu kirletme pahasına, Düzcelilerin sağlığını tehlikeye atarak atık lastik fabrikası kurmak isteyenlerin peşini bırakmayacağız. Bu iş burada bitmedi! Siz algı ve yalanlarınıza devam edin…”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8