Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Aydın Ferih Maradit
Köşe Yazıları 30.11.2020 - 10:56:28

ÜMİT Yılmaz çok iyi bir performans ortaya koymaya başladı. Kendini tamamen milletin vekilliğine adamış görünüyor. Eski özel işlerini hepten bırakıp herkesimden milletin sorunlarının takipçisi havası veriyor. Meclisin kürsüsünde söz alıyor. Komisyonlarda konuşuyor… Basınla da paylaşıyor. 

Aynı havayı Ayşe Keşir’de de görüyoruz. Yeni nesil milletvekili portresi bunlar. İhtiyaçların, sorunların ateşli takipçisi gibiler. Meclis komisyonlarındaki konuşmalarını şeffaf bir şekilde halkla paylaşmaları da demokrasiye iyi geliyor. Bunlar çok olumlu vekil portreleri.

Diğer milletvekilimiz Fahri Çakır ise (kaçıncı dönem 2 mi, 3 mü aklımda bile değil) vekilliğe devam ediyor, ancak şu bir gerçek ki yeni nesil onu tanımıyor. Çünkü milletvekili olmasına rağmen asıl meşguliyeti sanki eski işleri güçleriymiş gibi bir havası var. En azından dışarıya karşı böyle bir izlenim veriyor.

Vekil olarak bir şeyler yapıyor mu? Ya da ne yapıyor? Bilenimiz azdır. Basın olarak da bilgi sahibi değiliz. Ama bu bizim kusurumuz değil. Ya çalışmıyor, ya da çalışmalarını kendine saklıyor. Peşine adam takamayız tabiî ki. Çakır, eski tarz vekillik yapıyor. Kamuoyuna açık değil. Medyayı kullanmıyor. Bizim için olduğun kadar herkes için de bir soru işareti.     

Mahmut Tanal: Diyeceksiniz ki “Yahu Tanal Düzce milletvekili değil ki ondan niye bahsediyorsun?” Cevabım: Bütün vekiller Türkiye’nindir.. Bir bölgeden seçilirler, ama Türkiye üniter bir siyasal yapıya sahiptir. Ve vekiller tüm bölgelerimizin insanlarını temsil eder. Herkesin vekili olarak dilek ve isteklerinin takipçisi olurlar, olmalıdırlar da. Meclis’te ihtiyaç duyulan kanunları çıkarmak onların görevidir. Ve aslında bölgesel ayrım yapamazlar. Bu doğru da değildir.

Kimse Tanal’a “Yahu sen de kim oluyorsun?. Düzce’nin işleri sana mı kaldı?” dememeli. Çünkü üniter devlette asıl bölgesel ayrımcılık yapmak suçtur. Zaten düşünürsek eğer sorunlarımızın çoğu geneldir, yerel sorunlar da genel sorunların uzantısıdır; birçoğunun kaynağı ortak sıkıntılardır.          

İşin aslı şu ki Mahmut Tanal olmasaydı Düzce’yi ilgilendiren birçok sorundan haberimiz bile olmayabilirdi. Bu Mahmut Tanal’ın kişiliği ile ilgili değil, muhalefet refleksiyle yanlışları ortaya çıkarmaya gayret etmesiyle alakalı.

Diğer vekiller de eğer iktidarda değil de muhalefette olsaydı muhtemelen aynı refleksle hareket edeceklerdi.

Vekillerimiz kıymetli, fakat Tanal’ı kıymetli kılan özelliği onun muhalefet gözü ile dedektif gibi sorunların peşinde olması. Fakat doğrusu şu ki Ümit Yılmaz ve Ayşe Keşir de sorunların üstüne gidiyor.

Vekiller veya teşkilat üyeleri için partileri önemlidir tabiî ki. Ama vatandaşlar partileri seçimden seçime düşünmeli.  Doğrunun şu ya da bu partiliden gelmesi öne çıkmamalı.. Millet olarak kimin faydası dokunuyorsa o bizim için iyidir. 

Saygılarımla.  

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Tanal olmasa yılmaz ve kesir inde sesi çıkmazdı ıyıkı tanal var
Kemal kaya - 30.11.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,84

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8