Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Konferansta konuşuldu
Düzce Üniversitesi, Yeşilay’ın bu yıl 5.sini düzenleyeceği Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’na katılmak üzere Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü ile Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi (DUBAM) iş birliğiyle “Uyuşturucuyla Mücadele ve Farkındalık” konulu konferans gerçekleştirdi.
Gündem 3.12.2020 - 10:02:07

Uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda duyarlılığı arttırmak üzere gerçekleştirilen konferans ile başta Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencileri olmak üzere, üniversitenin tüm öğrencilerinin sosyal sorumluluk projelerine katılımlarının teşvik edilmesi ve üretkenlik pratiklerinin arttırılması hedeflendi.

Düzce Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) üzerinden online olarak gerçekleştirilen konferansın moderatörlüğünü Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kazım Özkan Ertürk yürütürken, konferansta Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Dilek Demirezen ve Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Arş. Gör. Korhan Topcu konuşmacı olarak yer aldı.

Prof. Dr. Ertürk, sosyal sorumluluk kampanyaları ile toplumu eğitme bilinci içerisinde hareket etmek gerektiğini belirterek, bu hususta genç bireylerin aktif rol almalarının önemini vurguladı.

Öğr. Gör. Demirezen gerçekleştirdiği sunumunda; uyuşturucu madde kullanımının genç bireyler üzerindeki etkilerine ve bağımlılıkla mücadele sürecinin aşamalarına değinirken, madde bağımlılığının insan ve toplum sağlığına yaptığı olumsuz etkilere dikkat çekti.

Arş. Gör. Topcu ise; Yeşilay tarafından daha önce düzenlenen ve ödüle layık bulunan çalışmaları üzerinden, metaforik reklam retoriğinin farkındalık yaratmada önemli bir anlatı tekniği olduğunu dile getirdi.

Konferans, öğrencilerin yarışmaya katılmak üzere üretmiş oldukları proje fikirlerinin tartışılıp değerlendirilmesiyle sonlandırıldı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8