Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Yerel derneklere anket daveti
Gündem 25.01.2021 - 17:40:37

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Erdemliler Derneği tarafından yürütülen, Düzce ve ilçelerinde bulunan yerel derneklerle kamu-STK ilişkilerinin gelişimi, iyi örneklerin paylaşılması, yaygınlaştırılması ve ortak etkinlik gerçekleştirme kabiliyeti kazandırmak amacıyla hazırlanan “Sivil Toplum Kuruluşlarında İyi Yönetişim ve Kapasite Geliştirme Algısının Ölçülmesi Anketi” Düzce Merkez ve ilçelerindeki yerel derneklerin yöneticilerinin ulaşımına açıldı.

Konuyla alakalı konuşan Erdemliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Proje koordinatörü Hasan Karadayı, “İlimizde ve ilçelerimizde büyük heyecan, heves ve hedeflerle kurulan, insanımızın yaşadığı en ücra köşelere kadar ulaşmak, insani yardımdan, çevreye, eğitimden bayındırlığa kadar her alanda çalışmalar gerçekleştiren yerel derneklerimizin güçlü ve zayıf yönleri, fırsat ve tehditlerini tespit etmek,  toplum için zamandan, akıl ve alın terinden fedakarlık yapan Dernek yöneticileri ile tanışmak, güçlerine güç katmak, yüklerine omuz vermek için yürüttüğümüz projemizin bu aşamasında Sivil Toplum Kuruluşlarında İyi Yönetişim ve Kapasite Geliştirme Algısının Ölçülmesi Anketi hazırladık ve dernek yöneticilerimizin görüşlerine açtık. 10 Şubat 2021 tarihine kadar ulaşıma açık olacak anketimiz, hem çevrim içi hem de gerekli tedbirler alınarak yüz yüze de yapılacaktır. Derneklerimizin yönetim kadrosunda bulunan tüm dernek yöneticilerinin katılabileceği anket ve sonrasında yapılacak değerlendirmeyle bir sonraki aşama olan eğitim konularını belirleyeceğiz. Dernek yöneticilerimizin görüşleri, tespitleri doğrultusunda projemizin ileriki safha etkinlik ve faliyetleri de şekillenmiş olacaktır” dedi.

Karadayı, “Kurulduğu günden bu güne gerek ulusal, gerek bölgesel ölçekte çalışmalar gerçekleştiren Derneğimiz, bu proje ile tecrübelerini paylaşmanın yanında saha da gerçekleştirilen özgün çalışmaları da tespit ederek kayıt altına almayı ve yine özgün projelere destek vermeyi hedeflemektedir.

Derneklerimizin tecrübelerinden esinleneceğimiz çok şey olduğuna ve bu proje ile bir araya gelme, tecrübe paylaşımlarına katkı sağlayacağımıza inanıyor ve heyecanımızın karşılık bulacağından ve ortaya hayırlı sonuç ve çalışmaların çıkacağından emin olarak, tüm Yerel dernek yöneticilerinden üyelerine gönüllülerine kadar hepsine selam ve hürmetlerimizi ifade ediyoruz.

Bu çalışmayla, Düzce’mizin sivil toplum hayatının bir röntgenini çekmeyi hedefliyoruz. Sahada akıl ve alın teri döken, vakitlerinden, nakitlerinden fedakarlık yapan, daha yaşanır bir Düzce, daha güvenilir ve barış içinde bir dünya için çalışan derneklerimizin gönlü geniş yöneticilerini bu ankete katılmaya ve projeye destek vermeye davet ediyoruz.

Yerel dernek yöneticilerimiz http://bit.ly/yereldernekler linkinden anketimize ulaşabilirler. Ayrıca derneğimizin www.erdemliler.net sayfamızdan bize ulaşabilecekleri gibi, SMS, telefon veya elektronik posta ile iletişime geçerek de anketimize katılabilirler. Bizler yerel derneklerimizin tecrübelerinden esinleneceğimiz çok şey olduğuna ve bu proje ile bir araya gelme, tecrübe paylaşımlarına katkı sağlayacağımıza inanıyor ve heyecanımızın karşılık bulacağından ve ortaya hayırlı sonuç ve çalışmaların çıkacağından emin olarak, tüm Yerel dernek yöneticilerinden üyelerine gönüllülerine kadar hepsine selam ve hürmetlerimizi ifade ediyoruz. Projemizin tanıtımı ve STK yöneticileri ile tanışmak için ilçe ziyaretlerimize başladık. Bu amaçla Çilimli, Cumayeri, Gümüşova ve Kaynaşlı ilçe ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Bu ziyaretlerle ilçe yöneticilerine ve yerel dernek yöneticilerine konuyla alakalı bilgiler aktarma fırsatı bulduk. Çok faydalı olduğunu gördüğümüz bu ziyaretlerimiz devam edecek ve bizler bu proje ile yerel derneklerimizin heyecanlarından esinlenerek, iyi örneklerin paylaşılmasına katkı da sağlamış olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8