Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
100 Ünlü Düzceli - FARUK ÖZLÜ : Düzce Postası Gazetesi - Çilimli'deki ilkokuldan Harvard Üniversitesi'ne - Ünlü Düzceliler araştırma Yazı Dizisi -Düzce Postası
Ünlü Düzce'liler 2012.12.05 - 15:40:21

   Hemşehrimiz Dr. Faruk Özlü, Başkent Ankara'daki en önemli isimlerimizden biri.  Savuma Sanayii Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı ve HEAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Fark Özlü'nün kariyeri, bir Düzceli olarak gurur duyacağımız özellikler taşıyor.

------------------------------------------------------------

 

   ÇİLİMLİ  Topçuar Köyü'nde başlayan hayat hikayesi , başarılı eğitim hayatı ve çalışkanlığı sayesinde O'nu yüksek mertebelere taşıdı.

   Cumhuriyet tarihinin  tek kalemde en büyük savunma Sanayii ihracatı Faruk Özlü'nün görev yaptığı projeyle gerçekleştirildi. Türkiye’nin en önemli ve en büyük savunma sanayi projelerinin sorumluluğunu yürüttü. Özlü, bugün de  Türk savunma sanayi stratejisi’ni hazırlama çalışmalarında bulunuyor.

   Özlü, hayat hikayesini ve halen devam eden çalışmalarını Düzce Postası okuyucuları için anlattı:

   

                               

  - Düzce'li bir hemşehrimiz olarak nasıl oldu da bu kadar çok işi üstlendiniz?  Kendinizi tanıtır mısınız? 

 

    Kasım 1962’de Düzce’de doğdum.  Çilimli Topçular köyündenim. İlkokulu Topçular Köyünde, ortaokul ve liseyi Düzce Lisesinde okudum. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinden 1986 yılında makine mühendisi olarak mezun oldum. Aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak çalışma hayatına başladım.  İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) yüksek lisans ve doktora eğitimi gördüm.  İTÜ’den 1993 yılında doktor yüksek mühendis olarak mezun oldum. 

 

AİRBUS 340'ların tasarımı  

   

 -  Yurt dışına ne zaman açıldınız?

 

 1991-1992 yılları arasında İspanya'da şimdiki Airbus firmasında proje ve mühendislik eğitimi aldım. Bu arada Airbus 340 uçaklarının tasarım geliştirme faaliyetlerinde çalıştım. En son Amerika’da Boston kentinde Harvard Üniversitesi’nde üst düzey yönetici eğitimi aldım.

 

  İlk zor proje: Zırhlıların üretimi 

 

 - Üniversitede araştırma görevli olarak çalıştıktan sonra nereye geçtiniz?

 

Yıldız Teknik Üniversitesindeki Araştırma Görevliliğinden sonra 1990 yılında Savunma Sanayii Müsteşarlığında proje mühendisi olarak işe başladım.  O tarihte Türkiye’de yeni üretime başlayan Zırhlı Muharebe Aracı Projesinde görevlendirildim. 1993 yılında uzman, 1995 yılında proje müdürü oldum. Zırhlı Muharebe Aracı Projesi Amerikan FMC şirketi ile Türk Nurol Holding’in ortak girişim şirketi FNSS tarafından üstlenilmişti. Ankara Gölbaşında büyük bir üretim tesisi kurulmaktaydı.  Türkiye’nin ihtiyacı olan 1698 adet zırhlı muharebe aracı Ankara Gölbaşı’nda üretilecekti. Projede, üretim ile eş zamanlı olarak araçlar üzerinde son derece önemli teknik modifikasyonlar yapılması öngörülmüştü.  Bu modifikasyonlar çok ciddi mühendislik ve geliştirme çalışmalarını gerektiriyordu. Projede %75 yerli katkıya ulaşılması isteniyordu. Bu, Müsteşarlığın başladığı ilk ve en zor projeydi.  Yüklenici firmalarla, özellikle Amerikan ortaklarımız ile, bazen sabahlara kadar süren müzakerelerimiz olurdu.  Bu projenin müdürü olarak çalıştığım yıllarda çok şey öğrendim.  

 

 En büyük savunma sanayii ihracatı gerçekleşti

 

Bu projenin Türkiye'ye faydası ne oldu?

 

Zırhlı Muharebe Aracı Projesi, savunma Sanayinde Türkiye’nin en başarılı ilk projesi oldu. Yaklaşık 1, 5 milyar dolar bedelli Projede Türkiye Cumhuriyet tarihinin bir kalem de en büyük savunma sanayi ihracatı gerçekleştirilmiştir. Malezya’ya yaklaşık 300 milyon dolar mertebesinde 211 adet araçlık bir ihracat yapıldı. Bugün 12 ülkeye zırhlı muharebe aracı veya aksamları ihracatı yapılıyor.

 

İsrail'le çok çetin müzakereler yürüttü

 

Roket ve füze sistemleri gibi birçok projenin başına ne zaman geçtiniz?

 

Zırhlı Muharebe Aracı Projesi müdürlüğünü müteakip, 1999 yılında Proje Daire Başkanlığı’na atandım.  Kara araçları, elektronik harp,  muhabere ve yazılım, roket ve füze sistemleri projelerinden sorumlu Daire Başkanı oldum.  Daire Başkanı olarak kamuoyunda adı çok bilinen İsrail’le Türkiye arasındaki M60 tank modernizasyonu projesini müzakerelerini yürüttüm. Çok çetin bir müzakere süreci oldu.

 

46 milyar dolarlık proje

 

- Türkiye’nin en önemli ve en büyük savunma sanayi projelerinin sorumluluğunu yürüttünüz?

 

2001 yılında Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nda projelerden sorumlu Müsteşar Yardımcısı oldum. Bana bağlı 6 Daire Başkanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı olan, kara, deniz,  hava, elektronik harp, muhabere ve bilgi sistemleri ile roket füze ve mühimmat projelerinin yürütülmesinden sorumlu olarak 2008 yılına kadar görev yaptım. Bu dönemde, imzalamış sözleşme bedeli 24 milyar dolar, üzerinde çalışılmakta olanlarla birlikte 46 milyar doları bulan projelerden sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptım.

Projelerden sonra 2008 yılında Kurumsal Yönetim Hizmetleri Müsteşar Yardımcısı olarak görevlendirildim ve halen bu göreve devam ediyorum.

  

Türk savunma sanayi

 stratejisi’ni hazırlıyorlar

 

- Oldukça yüklü programınız olmuş. Şimdi ne yapıyorsunuz? 

 

Bugün, Müsteşarlığın stratejik planlarının hazırlanması ve uygulamalarının takibi, Savunma Sanayii Destekleme Fonu’nun Yönetilmesi, Müsteşarlığın İç Düzenleyici Dokümanlarının hazırlanması, Personel işlemleri ile, Müsteşarlığın taşınır ve taşınmaz mal varlıkları yönetiminden sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapıyorum.

  

- Savunma sanayi şirketlerindeki görevleriniz  neler oldu?

 

Savunma Sanayii Müsteşarlığındaki görevim ile birlikte, 2000-2002 yılları arasında TUSAŞ, 2002-2008 yılları arasında TAI’ de Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan vekili olarak görev yaptım.  2008 yılından itibaren İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanında Havacılık Endüstrileri AŞ. (HEAŞ) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldım. 

Halen Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı ve HEAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyorum. 

 

 Düzce  güzel bir butik bir şehir, arazinin küçüklüğü ise dezavantaj

 

- Düzce Ankara'dan nasıl görünüyor?

 

Düzce fiziki olarak yeşillikler içerisinde küçük ve şirin bir şehir olarak görülüyor.  Bilindiği gibi, Düzce Cumhuriyet döneminde gelişen bir şehirdir. Bir bakıma 1999 depremi sebebiyle 2000 yılında il oldu. Türkiye’nin 81. ili.  Eski müsteşarımız ile birlikte yurt dışına gittiğimizde; Faruk bey Paris’te il, Düzce’de il, bir Parise bir de Düzce’ye bak diyerek bana espiri yapardı. Düzce, Ankara ve İstanbul gibi önemli merkezlere yakınlığı ile hiç şüphesiz jeostratejik bir konuma sahip. Bu çok önemli bir avantajı Düzce’nin. Ancak, arazinin küçüklüğü Düzce için çok önemli bir dezavantaj oluşturuyor. Büyümesinin önünü kesiyor. Diğer taraftan, Cumhuriyet döneminde çok hızlı gelişen bir şehir olması, Düzce’nin kültürel bütünlüğü ve kimlik oluşumuna yeterli zaman bırakmadı.  Bu bakımdan, Düzce bir Yozgat, Çankırı, Kastamonu, Rize, Adıyaman, Mardin gibi değil.

 

 

“Düzce benim annem ve babam gibi”

 

- Önemli mevkideki Düzceli bir kamu görevlisi olarak Düzce'ye bakış açınız nedir?

 

Birincisi ben bu toprağın çocuğuyum. Çocukluğumu, ilk gençlik yıllarımı bu toprağın kokusunu alarak yaşadım. Bu şehir benim baba ocağım. Türkiye’yi ve dünyayı tanımaya,  anlama ve anlamlandırmaya başladığım yer Düzce. Bu bakımdan ne olursam olayım, nerede ve hangi görevde olursam olayım ben Düzceliyim.  Bu, insanın seçme imkanı olmayan  doğuştan gelen  bir durum. İnsanın annesi babası gibi.

 

 

“Düzce Osmanlı’nın nüfus yapısı niteliklerine sahip”

 

Düzce’yi kendi ölçeği, coğrafi konumu ve kültürel yapısını dikkate alarak değerlendirmeliyiz. Küçük bir arazisi parçası üzerinde ama Türkiye’nin iki önemli merkezinin tam ortasında konumlanmış.  İmparatorluğun dağılma sürecinde Osmanlı coğrafyasından, Kafkaslardan Balkanlara kadar aşağı yukarı her bölgesinden göç almış bir şehir. Düzce bir cumhuriyet şehri olmakla birlikte, nüfus yapısı olarak Osmanlı nüfusu niteliğini yansıtıyor. 

 

Hem Ankara'da hem İstanbul'da

 çok güçlü olmamız gerekiyor”

 

Düzce için daha etkili bir çalışma stratejisi “iki merkezde güçlü olmak” olmalıdır. Yani  “siyasi” ve “ticari” merkezlerde.  Ankara ve İstanbul’da. Birincisi Ankara büyük önem arz ediyor Düzce için. Düzce’ye daha iyi hizmet götürebilmek için Ankara’da güçlü olmak gerekir. Ankara bürokrasi ve Ankara siyasetinde çok etkin olmak gerekir. Yatırım kararları Ankarada alınıyor. İkincisi ise İstanbul. Düzce’nin gelişimi için Düzcelilerin İstanbul’da güçlü olmaları gerekiyor. Yani Düzcelilerin bir ayağının Ankara, diğer ayağının İstanbul da olacağı bir stratejiye ihtiyaç var.  Çünkü İstanbul Düzce için, Türkiye  için çok büyük bir pazar. Bunu iyi kullanmak gerekiyor. 

 

 

 

“İçeriği iyi planlanmamış bir sanayileşme var”

 

-  Düzce'nin sanayileşmesi ve teşvik hakkındaki düşünceleriniz.

 

Düzce’nin sanayi teşvik kapsamına alınması çok olumlu ve faydalı olmuştur. Bu sayede çok sayıda yatırımcı gelmiş, Düzce’de istihdam meydana getirmiştir.  Ancak bu yatırımlar; planlı, programlı ve bir amaca matuf olarak gerçekleştirilmediğinden dağınık bir yapı arz etmiştir. Düzce’nin sanayileşmesi bir bakıma Gebze’nin sanayileşmesi gibi oldu. Oysa bunun yerine, Düzce’nin belli bir veya iki sektöre  odaklanması, bu sektörlerde Türkiye de marka olması, bütün dünyaya ihracat bağlantıları bulunması daha uygun olurdu. Mesela İnegöl deyince mobilya, Afyon deyince mermer akla geliyor.

 

“Yüksek teknolojiye ve belli sektörlere odaklı bir sanayileşme daha doğru”

 

Söylemek istediğim bir diğer husus; Düzce’deki sanayileşmenin yüksek teknolojiye dayanmamış olmasıdır.  Oysa Düzce gibi nispi olarak küçük, ancak önemli merkezlere yakın bir şehrin teknoloji ağırlıklı yatırımlarla sanayileşmesi, daha yüksek katma değerli ürünlere yönelmesi gerekirdi.  Düzce’nin sanayileşmesini elektronik gibi, yazılım gibi teknolojik ürünler üretmeye dönük yatırımlara, tasarım ve mühendislik ağırlıklı iş alanlarıma yöneltmek daha doğru olurdu.  Bu şekilde, bir yandan kar marjı yani kazancı daha yüksek ürünler üretirken, diğer taraftan daha temiz teknolojilere dayalı üretim yaparak çevreyi de daha  kolay korumuş olurduk.

     

 

“Düzce turizminin Türkiye'de rekabetçi olması zor”

 

 - Bölgemiz turizmi hakkındaki düşünceleriniz. Nasıl olmalı, neler yapılmalı?

 

Bu konu çok sık gündeme getiriliyor ama,  turizm konusunda Türkiye’de Düzce’den çok daha fazla avantajları olan yerler var. Bu sebeple Düzce turizm konusunda çok rekabet edebilir bir yer değil. Doğal sebeplerden dolayı değil. İklimi sert, denizi var ama uzun ve sığ sahilleri olmadığı gibi, yaz mevsimi de kısa sürüyor. Bu yönüyle güney ve ege sahilleri Düzce’den daha avantajlı. Tarih ve kültür turizmine gelince bu yönüyle de Düzce çok rekabetçi bir konumda değil. Çünkü,  Düzce bir cumhuriyet şehri. Bir Adıyaman, Mardin, İznik, Kapadokya ve Urfa gibi değil.

  

 

 

“Tarım ve hayvancılık için çok ciddi bir fizibilite yapmak gerekiyor”

 

-  Düzce'de tarım ve hayvancılıkla ilgili düşünceleriniz.

 

Düzce’nin çok geniş tarım arazileri ve otlakları bulunmuyor. Bu bakımdan büyük ölçekli tarım ve hayvancılık yapmak Düzcede mümkün değil. Hayvancılık için yemi kendiniz üretemezseniz, uygun maliyetleri yakalamanız da zor. Tarımcılar bir süt ineği için yaklaşık 5 dönüm arazi gerekli olduğunu söylüyorlar.  Diğer taraftan, büyük ölçekli işletmeler kurmayınca da birim maliyetleri düşürmek ve piyasaya uygun fiyatlarla ürün sunmak mümkün olmuyor. Bu bakımdan Düzce de tarım ve hayvancılık demeden önce çok iyi bir fizibilite çalışması yapmak gerekir. Düzcelilerin, tarım ve hayvancılık için seracılık, çiçekçilik ve arıcılık gibi tarımsal işleri düşünmeleri daha uygun. 

 

 

“Yeni gelişim alanı-güzergahlar oluşturulmalı

 

- Ulaşım ve yol sorunları hakkındaki düşünceleriniz.

 

Ulaşım konusunda Düzce’nin çok önemli sorunları bulunduğunu düşünmüyorum. Ancak,  bazı yerleşim bölgeleri arasında yeni yollar açılarak yeni gelişim alanları oluşturulabilir, mevcut yerleşim bölgelerinin gelişimi hızlandırılabilir. Bu tabii ki, bir ana master plan dahilinde yapılmalı. Düzce’nin bölünmüş yol ve kalıcı konutlar yolunun ve köprülü kavşaklarının tamamlanmasının yıllar alması talihsizlik olmuştur.  Yaklaşık 12.000 km.  bölünmüş yol yapılan Türkiye’de  50  km.lik Düzce D-100 bölünmüş yolu ile Kalıcı konutlar yolunun tamamlanmasının 8 yıl sürmesini anlamak mümkün değil.    

 

 

 

“Şehirciliği modern, kültürü muhafazakar olmalı” 

 

- Nasıl bir Düzce hayali kurarsınız?

 

Düzce’nin modern ama gelenekleri ve özgün kimliği olan bir şehir olmasını hayal ederim.  Bir de seçilmiş belli bir/iki alanda Türkiye ve dünyada en iyi olsun, marka olsun isterim. 

 

 

 

“Üniversite deprem konusunda uzmanlaşabilir”

 

- Bunlara eklemek istedikleriniz var mı?

 

Elbette var. Mesela Düzce’nin eğitimde çok iyi olmasını istiyorum. Düzce Üniversitesi 81 ildeki üniversiteden birisi olmasın. Belli bir alana odaklansın ve bu alanda Türkiye’de ve hatta dünyada en iyi olsun. Örneğin Düzce Üniversitesi deprem konusunda uzmanlaşabilir.  Türkiye’deki en iyi deprem uzmanları Düzce Üniversitesinde çalıştırılabilir.   Türkiye ve dünyada en iyi deprem araştırma merkezi Düzce’de kurulabilir. Uluslararası nitelikte deprem sempozyumları periyodik aralıklarla Düzce’de (Akçakoca’da) düzenlenebilir. Depremle ilgili bilimsel çalışmaların yayınlanabileceği uluslararası bir dergi Düzce Üniversitesince yayınlanabilir.     

 

 

 

Türkiye çapında yazar, sanatçı ve sporcularımız olsun”

 

 - Düzceli okuyucularımıza vereceğiniz mesajlarınız?

Benim için Düzcelilerin Türkiye ekonomisi, siyaseti ve sosyal hayatında etkin bir yeri olması çok büyük bir önem arz ediyor. Düzce’den Türkiye çapında yazarlar, şairler ve sanatçılar çıkmasını çok istiyorum. Düzce’den neden Türkiye çapında ünlü bir şair, yazar ve sanatçı çıkmasın? Örneğin Düzce’den neden bir Necip Fazıl, Ahmet KABAKLI,  İlber ORTAYLI, Elif ŞAFAK  çıkmaz? Niçin bizim biz Neşet ERTAŞ’ımız yoktur?  Neden Düzceden Türkiye ve dünya takımlarında oynayan bir milli futbolcu çıkmasın?

 

“Türkiye çapında çok sayıda işadamlarımız olsun”

 

Düzce’den Türkiye ve dünyada iş yapan TÜSİAD’a üye işadamları çıkmasını istiyorum. Türkiye’nin ulusal siyasetinde belirleyici rolü olan devlet adamları çıkmasını istiyorum. Bunun için hep birlikte çalışmalı, güç birliği yapmalıyız. 

 

“Düzcelilerin özgüven duygusu çok yüksek, ama..”

 

Esasen, Düzcelilerde özgüven duygusu çok yüksek. Bu Düzceli’lerin pozitif yönü. Bu yüksek özgüven duygusu beni cesaretlendiriyor. Ancak bir kusurumuz var ki, bu yüksek özgüveni heba ediyor. Büyük ölçekli, yani Türkiye ve Dünya ölçeğinde,  düşünmemek ve bu ölçekte istememek.  Bu eksiğimizi mutlaka gidermeliyiz. 

 

“Düzce gibi bir Türkiye olsun diyebilmeliyiz”

 

Düzce kendi katagorisindeki şehirler içinde en iyisi olmalı. Örnek bir şehir olarak gösterilmeli. Hatta öyle bir şehir olmalı ki hepimiz bütün Türkiye'ye dönüp “Düzce gibi bir Türkiye istiyoruz” diyebilmeliyiz. 

 

Başta Şahsınız olmak üzere tüm Düzce Postası çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.

AYDIN F. MARADİT - 100 Ünlü Düzceli Yazı dizisi - DÜZCE POSTASI 2011  

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Düzeye hayranım
Irem AYGÜN - 16.12.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,20

Düzcenin böyle bir bakanı oldu ama hala daha fitne fasat içinde kuyu kazanlar var. Yahu bakana yardımcı olun düzce olarak ondan istifade edin.
Öz düzceli - 15.8.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,87

Türkiye doğru dürüst bir bakan gördü.
ali - 15.8.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,64

Soru: Bakan olabilmek icin mutlaka kelmi olmak gerekiyor?, yani kel olmayanlarin bakan olmasi mümkün degilmi?
demokrasi gazisi - 31.5.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,43

Yazilan gercek yorumlari yayinlamiyorsunuz!!! Sizde adalet duygusu yok!!! Sürekli algi operasyonlari yapioyrsunuz!!! Ben gercekleri gider muhalefet partisine anlatirim, bunada kimse engel olamaz!!!, Halk gercekleri mutlaka ögrenmeli!!!!
külyutmaz - 25.5.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,66

Hak yerini buldu. Ak parti tabanı da onu istedi. Allah hayırlı etsin. Önce milletvekili şimdi de bakan. Tebrikler sayın bakanımız. seninle gurur duyarız.
AK GENÇ - 24.5.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,68

Bakanlığa en layık isim
Ali Kemal - 24.5.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,48

çok büyütüyorsunuz,düzceli ondan daha iyisi dahiler var,
Nazif - 7.10.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,51

Faruk bey, partiniz sizin gibi adaylarla gurur duyar.
Vedat Kılıç - 30.03.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,83

Hemşerim olarak gurur duyuyorum.
H. B. Yuksel - 05.03.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,49

Düzce'ye yakışacak bir aday. Yıllar sonra hayırlısıysa inşallah milletvekili olur. Düzcenin yüzü güler
zafer bayrak - 26.02.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,88

Süperman evet düzceye süperman olacak...ilimizin adının artık güzel bir şekilde anılmasını sağlayacak bir adam gibi adam. hayırlısı
hakan şahin - 14.02.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,39

Aynı köyden aynı mahalleden aynı ilden bir hemşehrim olarak seninle gurur duyarım başarınızın daim olmasını dilerim saygılar ....
yüksel yeşildere - 26.01.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,34

Böyle değerli insanların önü açılsa düzcemize ve düzcede yaşayan herkese faydalı olur. inşallah layık olduğu yere helir hayırlısıyla
Sedat Cantürk - 10.11.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,10

Basarilarinizin artarak devam etmesini cani yurekten diliyorum, Duzceyi marka sehir yapma fikriniz cok ilgimi cekti ama bunun cin herkesi usa da belli bir sure tutmak gerekir. Yada emekli olduktan sonra sizin baskanliginizda bir hareket gelebilir. okey DUZCE SIZI BEKLIYORRRR
NAIM OZEL - 01.11.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,91

Saygı değer Müsteşarıma başarılarının devamını diliyor,saygılarımı sunuyorum.
Ekrem Kerim Özdemir. - 23.07.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,65

Bir Düzceli olarak Düzcenin ününü bu şekilde Türkiye'ye duyuralım. Faruk beyefendi gibi başarılı bürokratlarımız olsun, bilim adamlarımız, sanatçılarımız, iş adamlarımız ve kaliteli siyasetçilerimiz olsun. Tebrikler
Haluk Demir- iSTANBUL - 13.04.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,81

düzcemiz için gurur veren hemşehrimiz, yurt çapında böyle başarılı bürokratların sayısı düzcenin gelişmişliğinin derecesidir. projelerini ve düşüncelerini çok beğendim.düzcede bunlar konuşulmalı.
düzce ak gençlik - 22.02.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,83

Faruk Özlüyü tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
düzceliler - 21.02.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,37

Düzce'den bir gencin çıkıp böyle işler başarması gurur verici. Bunu okuyunca haberim oldu. Vallahi koltuklarım kabardı.
sami a. - 21.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,54

Düzce'nin gurur duyabileceği bir isim. İnşallah kariyerinde daha üst makamlara yükseldiğine de şahit olacağız. Tebrikler.
Kadir özkn - 08.09.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,68

Faruk Bey'i şahsen tanıyorum.O'nu tanımlayabilmek için kelimeler yetersiz.Kendisini saygıyla selamlıyorum.Neden Düzce'den Faruk Bey gibi kariyer yapıp insanlığından zerre kaybetmeyen insanlar çıkmıyor?
esra kazancı - 13.03.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,07

annesi topcular köylü olan birisi olarak gurur duymamak mümkünmü
uğur yüksel - 08.02.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%55,93

İşte Milletvekilliğine yakışan bir kişilik, bir 2 numaralı seçilen vekille karşılaştırın Allah aşkına....
Aydın Gör - 13.12.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,43

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8