Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Atasever’in Düzceli çiftçimizle ilginç bir röportajı
ÜLKE tarımında tohumculukta gelinen noktanın devamındaki fidecilik alanında Düzce çiftçisi ne durumda? Düzce’deki serüven nasıl devam ediyor?
Gündem 2013.02.16 - 15:17:07

 

 
DÜZCE’DE yaklaşık 30 seneden beri sebzecilik yapan çiftçimizin, çarpıcı açıklamaları: 
 
 “Düzce’de 13 çeşit sebze yetiştirir ve pazarda satarım. Yetiştirdiğim sebzeler, Marul, maydanoz, domates, biber, patlıcan, semizotu, dereotu, roka, pazı, kara lahana, brokoli, Brüksel lahanası ve taze soğan!..”
 
 “Allah’a şükür kazanıyorum, fakat daha değişik işler yapmak, Düzce’de daha farklı bir üretim yapmak istiyorum…” 
 
“İşime yarayacağını da düşünerek tohum ekme makinesi satın aldım. Bu makine ile Marul, salata, domates, biber, patlıcan, karalahana, brokoli ve Brüksel lahanasının fidelerini yetiştirecektim…” 
 
 
“Şu anda bu işi kara düzen yapıyorum ve yok satıyorum.” 
 
Düzce çiftçisi sebze fidesi ihtiyacını şu an “Bilecik, Yalova, Eskişehir ve Antalya’dan karşılıyor…” 
 
 
“İşimi geliştirmek için Tarım İl Müdürlüğüne gittim durumu anlattım. Müdür beyin yaklaşımı çok yapıcı oldu. “Biz bunu 1000 metre kare yapalım daha büyük bir proje olsun” dedi. “Olur” dedim, “Ama bunu ancak 2013 de yapabiliriz” dedi. “Olur beklerim” dedim. Tarım İl Müdürlüğüne 2013 de tekrar gittim, “Ekonomik nedenlerden dolayı bu yıl da olmaz, ancak 2014 de olur” şeklinde cevap aldım” 
 
Bu çiftçiyi yakından tanırım. Sebzeciliği, Düzce’de kendine göre bilinçli olarak yaptığına inandığım çiftçilerden birisidir. Fakat ne hikmetse olmuyor işte!
 
 Gerçekten iş yapmak isteyen, istekli ve heyecanlı olan böyle kişilere, devlet bir proje yapılmasını sağlayıp ve ilgili kurumlara yönlendirerek yardımcı olup elinden tutamaz mı?
İLHAMİ ATASEVER’İN YORUMUNU KÖŞE  YAZISINDA OKUYABİLİRSİN
Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
sevgılı kardesım senı cesaretınden dolayı kuluyorum benden sana tavsıye devlete guvenerek ısyapma
hasan yorulmaz - 16.02.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,22

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8