Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
KÜLTÜRLER SPORDA BİRLEŞTİ
Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm Türkiye’ye örnek olacak “Kültürler Sporda Birleşiyor” projesini hayata geçirdi.
Spor 2013.02.20 - 11:33:41


Tüm dünyanın yakından takip ettiği ve Suriyeli göçmenlere kucak açan ülkemizde, özellikle Orta Doğu halklarının çocuklarına sahip çıkmak için Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yeni projesini hayata geçirdi. “Kültürler Sporda Birleşiyor” projesi ile Düzce’de yaşayan göçmenlerin çocuklarına ücretsiz kurslar verilerek onların kendi vatan hasretlerinin dindirilmesi amaçlanıyor.
Tüm Türkiye’ye örnek olması beklenilen “Kültürler Sporda Birleşiyor” projesi kapsamında 05-16 yaş arası göçmen çocuklara Atletizm, Badminton, Basketbol, Jimnastik, Güreş, Halter, Judo, Karate, Tenis, Voleybol ve Yüzme branşlarında ücretsiz kurslar verilecek.
Bu kapsamda göçmen vatandaşları bilgilendirmek amacıyla Düzce Gençlik Merkezi Tiyatro Salonunda toplantı düzenledi. Toplantıya gelen özellikle Iraklı mülteciler, merak ettikleri soruları yönelttiler. Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ve Arapça tercüme yapan Nüfus İl Müdürü Hüsamettin Erkınay, göçmen vatandaşların tüm sorularını yanıtladı. Proje hakkında alınan bilgilerin ardından göçmenle, kayıt yaptırmak için sabırsızlandı. Aileleri ile birlikte gelen Iraklı ve Suriyeli vatandaşlar, özellikle cimnastik, yüzme, voleybol, basketbol ve futbol gibi branşlarda eğitim görmek istediklerini belirtti.
Öte yandan göçmenler, Türkçe eğitim almak istediklerini belirterek Gençlik Merkezinde Türkçe eğitim kursu açılmasına da vesile oldular.
Kültürler Sporda Birleşiyor projesinin bilgilendirme toplantısına katılan Iraklı Maan Jalil Maleko Bahnam, “Biz çalışmadığımızdan dolayı vaktimiz evde geçiyor. Bize böyle bir hizmeti sunduğunuz için şükranlarımızı sunuyoruz. Özellikle İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ve antrenörlerimizin ilgisinden dolayı çok memnun olduk. Çocuklarımız için çok büyük bir adım oldu” diyerek memnuniyeti belirtti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8