Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
THK DÜZCE ŞUBESİ DESOB ZİYARETİ
- Radyo Kontrollü Uçak Pisti yapılması için Gümüşova Yakabaşı Köyü’ndeki 5 bin m2 lik mera alanı gösterildi.
Gündem 2013.02.21 - 16:52:55

 

- Düzce’de  Havacılık Meslek Yüksek Okulu açılması için de Kalıcı işyerlerinden yer talep edildi.

-----------------------------------

Düzce’de uçuş merakı her geçen gün artıyor. bu güne kadar model uçak kurslarından 446 kursiyere sertifika verildi. Ayrıca  18 kursiyer de Serbest Uçuş ve Rehber Öğretmenlik Kursu aldı.

 

Havacılık girişimlerini Valimiz Adnan YILMAZ da destekliyor.

 

Türk Hava Kurumu Düzce Şubesi Başkanı Kenan VAROL , Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte birliğimizi ziyaret ettiler. THK Düzce Şubesi Başkanı Kenan VAROL, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Şubemiz bugüne kadar açmış olduğu model uçak kurslarından 446 kursiyere sertifika verildiğini belirten VAROL, şübemiz merkezinde de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen öğretmenlerden oluşan  18 kursiyere Serbest Uçuş ve Rehber Öğretmenlik Kursu düzenlenmiş olup, sertifikaları verilmiştir, dedi.


Tabi bu çalışmalarımızın yanında, Düzcemiz adına çok önemli bir çalışma yürütüyoruz. Hükümetimiz havacılık sektörüne çok büyük önem veriyor ve bu bağlamda 2023 yılı hedeflerinde uzay mekiği gönderilmesi ,yerli uçak imalatı da var. Tabi ileriki yıllarda hedeflerin bu yönde olması, doğal olarak bir personel ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Malumununuz Türkiye Hava Kurumu Üniversitemiz var. Üniversitemiz doğacak personel açığını gidermek üzere Türkiye genelinde okullar ve Meslek yüksel okulları alanında yayılmayı hedefliyor,. Havacılık Meslek Yüksek Okulununda düzce açılmasını Genel Başkanımız Sayın Osman YILDIRIM'a ilettim ve ilimizde gerçekleştirdiğimiz Türk Hava Kurumu Şube Başkanları Bölge Toplantısında Sayın Genel Başkanımız YILDIRIM, Düzce şubemiz tarafında yeterli yer ve bina tahsis edilmesi halinde Düzce Havacılık Meslek Yüksek Okulunun açılmasında gerekli desteği vereceğini beyan etmiştir. Bunun yanında yine Düzcemize (R/C) Radyo Kontrollü Uçak Pisti kazandırılması amacıyla yaptığımız çalışmalar sonucunda, Gümüşova ilçe sınırlarındaki Yakabaşı Köyünde bulunan mülkiyeti mera vasfı olan arazinin 5000m2 lik alanı üzerine yapılmasını talep ettik ve Genel Başkanlığımızdan gelen teknik personellerin de uygun görüşü alınarak, ilgili kurumlarla yazışmalara başladık.


Havacılık Yüksek Okulu içinde, düzcemizde şuan büyük bölümü atıl durumda olan kalıcı işyerlerini böyle bir projenin düzcemiz için gerçekleşmesi adına ilgili kurumlardan talep ettik.


Yaptığımız bu çalışmalarımız Sayın Valimiz Adnan YILMAZ'la paylaştık. Sayın Valimiz çalışmalara her alanda destek vereceklerini belirtti.


Bu çalışmalarımıza  destek anlamında sivil toplum kuruluşlarınında önemi çok büyüktür diyen VAROL,  bu yüzden bugünde İlimizin en büyük sivil toplum kuruluşu olan DESOB'u ziyaret ettik. Bu projelerimizle ilgili esnaf teşkilatımızın desteğine ihityacımız var, dedi.


DESOB Başkanımız Muıstafa KAYIKÇI, ziyaretten çok memnun kaldığını, zaten kurumun üyesiyim ve çalışmaları yakından takip ediyorum, dedi.Projelere destek anlamında hem şahsım hem de teşkilatımız adına destekliyoruz diyen KAYIKÇI, Havacılık Yüksek Okulu içinde Sayın başkanımız Kenan bey'in düşündüğü kalıcı işyerleri isabet olmuş, dedi. Zaten atıl durumda olan böyle bir yerin böyle bir projeyle düzceye yeninde kazandırılması çok daha yararlı olacaktır, dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8