Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
BEŞİKTAŞ, DÜZCE'DE SPOR KÖYÜ YAPACAK
5 branştan oluşan Beşiktaş Akademisi kurarak sporcu yetiştirmek için bir üniversite ile anlaşma aşamasında olan Beşiktaş Spor Kulübü, Düzce'de Beşiktaş Spor Köyü yapacak..
Spor 2013.02.24 - 20:16:35

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, göreve geldiklerinden bu yana 11. aylarını doldurduklarını hatırlatarak, "Ben ve arkadaşlarım neler yaptık neler yapacağız bunları anlatacağız. Hesap sorma ve hesap verme yerinin burası olduğunun bilinci içindeyiz. Yalan, kayırma, yönlendirme olmadan devam ediyoruz. Hiçbir oyunun içine girmedik girmeyiz. Tüm gelirlerimiz imza altına alınmış ve kullanılmış bir haldeydi. Hal böyle iken önce birlik ve beraberliği sağlamalıyız diye düşündük. Bunu başardığımızı düşünüyorum. İnsanlarda güven oluşturmaya çalıştık" dedi.


"FUTBOL TAKIMINA 60 MİLYON TL ÜZERİNDEKİ BORCUN 45 MİLYON TL'SİNİ ÖDEDİK"

Futbol takımına 60 milyon TL üzerinde borcun olduğunu anlatan Orman, "Bunun 45 milyon TL'sini ödedik. Kalan 15 milyon TL borç yapılandırıldı ve ödemeleri devam ediyor. Futbolculara prim ya da maaş borcu yoktur. Buna basketbol ve voleybol takımı oyuncularımız da dahildir. 21.4 milyon TL bonservis ücreti ödedik. Öncelikle imzası atılmış edimleri yerine getirmeliyiz. O yüzden pahalı transferlerden kaçınıyoruz. İtibarımızı kurtarmaya çalışıyoruz. Yeniden yapılanma yapıyoruz. Radikal kararlar alacağız. Pilot takım sahibi olacağız. Amatör şubelere 3.8 milyon TL ödedik. Bu sezondan sonra geçmişle ilgili hiçbir borcumuz bulunmayacaktır. 142 adet olan hukuki uyuşmazlık dosyalarının 61'i kapatıldı. 50 adet icra dosyasına 8 milyon TL üzerinde ödeme yaptık. Eskiden Beşiktaş'ta böyle şeyler konuşulmazdı. Yerine getiremeyeceğimiz şeylere imza atmayacağız" diye konuştu.

"SERMAYE ARTIRIMI KARARI ALDIK"

Sermaye artırımı kararı aldıklarını söyleyen Orman, "Bunun için nakit olarak ortaya para koyacağız. Mart sonu itibariyle gerçekleşmiş olacaktır. Elde edilecek gelir borçlara değil yeni yatırımlara harcanacaktır. Fulya Projesi'nde yüzde 67'ye 33'lük paylaşım gerçeği yansıtmıyor. Yüzde 50-50 anlaşma yapılmıştır. 20 milyon USD kayıp yaşanmıştır 4 sene boyunca. Bundan sonraki getirisi yıllık 12.5 milyon USD olacaktır" şeklinde konuştu.

"BEŞİKTAŞ BASKETBOL YATIRIMLARI A.Ş.KURULMALIDIR VE ÖZERK OLMALIDIR"

Basketbolun izlenebilir ve gelir elde edilebilir bir hal aldığını vurgulayan Fikret Orman, "Gerekli ilgiyi gösteremiyoruz. Buna dur deme vakti geldi. Beşiktaş Basketbol Yatırımları A.Ş.kurulmalıdır ve özerk olmalıdır. Kulüp olarak onlara tesis yardımı yapacağız. Kartal Yuvası mağazalarımızın 27 adet şubesi, 3 adet tırı ve 2 E-ticaret sitesi var. 13 mağaza daha açacağız. Ürün çeşidi artacak. Tedarikçilere olan borçlar ödeniyor. İletişim alanında iyi gidiyoruz. Dergide 30 bin abone sayısına yaklaşıyoruz. TV konusunda yapmamız gereken şeyler var. Kalite düzeldi, içerikte değişiklikler yapacağız" ifadelerini kullandı.

KULÜBÜN 110. YILI HALKLA BİRLİKTE KUTLANACAK

Kulübün 110. yılı için bir program hazırladıklarını söyleyen Orman, " Beşiktaş'ın halkın takımı olduğuyla övünüyoruz. Kulübümüzün 110. yılı içindeyiz. Halkın takımıyız o nedenle kutlamaları Beşiktaş Çarşı'da yapacağız taraftarlarımızla beraber. Kart 1903 projesini hayata geçireceğiz. Taraftarlarımıza ulaşmak istiyoruz. Beşiktaş için harcama yapan taraftarlarımızı ödüllendireceğiz. Ayrıca kartın ulaşım akaryakıt alışveriş gibi alanlarda da kullanılmasını planlıyoruz. 5 branştan oluşan Beşiktaş Akademisi'ni kuracağız. Sporcularımızı yetiştireceğiz. Bir üniversiteyle anlaşma aşamasındayız. Düzce'de Beşiktaş Spor Köyü yapacağız. Sporcularımız kampa yapacak. İmzası henüz atılmadı ama hayata geçireceğiz" açıklamasında bulundu.

İNÖNÜ STADI AÇIKLAMASI

6 senedir yeni stadın konuşulduğunu anlatan Fikret Orman şu şekilde konuştu:

"Yıkıldı, yapılıyor, ne oldu ne bitti, bütün geldiğimiz süreci anlatmaya çalışacağım. Serdar Bilgili'den bu yana Beşiktaş için çakılmış bir çivi yoktur. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a minnettarlığımı sunuyorum. O olmazsa proje bu konuma gelmezdi. Bizi çok destekledi. Spor Bakanı, yeni ve eski kültür bakanı, Kadir Topbaş çok yardımda bulundu. Stadın yapısal birçok problemi var. Bugünün ihtiyaçlarının hiçbirini karşılayamaz durumda. Bu statta kimseye hizmet veremiyoruz. 2002 senesinde ilk defa stat ile ilgili Serdar Bilgili'nin Başkanlığında ben dile getirdim. O zaman bir stat ve Beşiktaş'ı bekleyen bir tehlikeyi anlatmıştık. O günkü raporlarda stadın kendi ömrünü tamamladığı ve stadın bir an önce yıkılıp yeniden yapılması gerektiğini dile getirdik. Stat nedeniyle rakiplerimiz ile bu yüzden gelir açısında aramızın açılacağını söylemiştik. Beşiktaş, halkın takımı ve halkın hoşuna gitmeyecek bir proje olmasın istedik. Tarihi dokuyu hissettirecek bir projeye başladık. Birçok stadı mimarımız ile inceledik ve icraata başladık. Sayın Başbakanımız ile görüştük ve destek verdi. Onun desteği ile de yol almaya başladık. Şu an itibariyle stadın bir planı ve imarı vardır."

Nisan ayının ortalarına ve sonlarına stadın doğru çevresini koruma altına almaları gerektiğini vurgulayan Orman şöyle devam etti:

"Stadımız 8 metre daha aşağı ineceğiz. Su seviyesinin altında inşaat yapacağız. Beşiktaş AŞ bu stadı yapacak. Ucuz yapacağız ve taşın altına eline alacağız. 150 Milyon Dolar'lara çıkmayacak. Beşiktaş'ı yönetenler risk almak zorundadır ve arkadaşlarımız da buna destek verdi. Ligin bitimiyle birlikte ilk olarak yeni açık tribünün yıkımına başlayacağız. Konserler yapacağız ve bize yakışır bir şekilde veda edeceğiz. Amacımız 1 sezon dışarıda oynamak. 2014-2015 sezonu Ekim ayında stadımızda oynamaya başlamak istiyoruz. Stadımız 23 metre geriye çekilecek. Stadımızın 3 tarafı locayla kaplı, bir tarafına ise loca yapmadık. Bizi biz yapan taraftarımızın coşkusuna ayırdık. 600 arabalık bir otopark olacak. İçerisinde çok önemli restaurantlar, kartal yuvası ve müze olacak. Stadımızın hem modern hem de tarihi yansıtan bir görüntüsü olmuştur. Sanmayın ki bizim stat yapılınca dolmaz. Hiç kimse endişe etmesin Beşiktaş taraftarı cefakar ve vefakar bir taraftardır. Rakibimiz bizden daha az taraftara oynuyordu. Ama yeni stadını dolduruyorlar."

"BEŞİKTAŞ'IN HAKKINI BEN VE ARKADAŞLARIM KİMSEYE YEDİRMEZ"

Başkan Fikret Orman konuşmasını şu şekilde tamamladı:

" Beşiktaş'ın hakkını ben ve arkadaşlarım kimseye yedirmez. Başkan dedi diye olacak bir şey yok. Bazı konularda arkadaşlarım benden daha yetkilidir. Benim bilip de İkinci Başkanımın bilmediği hiçbir konu olamaz. Her şeyi kendi aramızda tartışırız. Biz şeffaf bir yönetim kuruluyuz."

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Haydi KARA KARTAL göster kendini. Düzce gönlünü açmış seni bekliyor...
Düzceli BJK'liler - 25.02.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,84

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8