Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İŞVERENLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ !
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen Programlı Denetim Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı, Düzce TSO Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Ekonomi 2013.03.05 - 17:33:21

 

 

İşverenlerin, Mali Müşavir ve Muhasebecilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Düzce Valisi Adnan Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Düzce TSO Başkanı Metin Büyük, Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Celil Kuzu, SMMMO Başkan Yardımcısı Nurettin Sezgin, ÇSBG müfettişleri ve çok sayıda katılımcı katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Başmüfettişi ve Koordinatörü Selahattin Bedir yaptı. Bedir, yapılan ve yapılacak olan denetimlerin amacının işletmelere ceza vermek değil, işverenleri bilgilendirmek ve yönetmeliklere uygun hale getirmek olduğunu söyledi. Bedir, denetim yaparken amaçlarının ceza uygulamak yerine işveren ve işçiyi bilinçlendirmek ve çalışma standartlarına uygun hale getirmek olduğunu belirtirken, “Dünyanın 20 büyük ekonomisi arasında yer alan Türkiye, iş kazalarında Dünya 3.’sü durumunda. Bu büyük devlete yakışmıyor. Geçtiğimiz aylarda çıkarılan İş Sağlığı ve Güvenliği yasası konusunda geç kalınmıştır. Dünya ülkeleri bu uygulamaları çoktan beri yapıyor. Bizler de bu uygulamaları yaparak iş kazalarını en az seviyelere çekmek zorundayız. Bu ve diğer denetimlerimizdeki amaçlarımızın başında bu konu yer almaktadır. İşyerlerimizin risk gruplarını belirleyip standartlara uymalarını sağlamaktır” dedi.

 

Eğitimde konuşan Düzce TSO Başkanı Metin Büyük, uzun zamandır salonun bu şekilde dolmadığını, salonun böyle dolu olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yapacağı denetimler için Düzceli mükelleflerin hazırlıklarını tam yapacağından şüphelerinin olmadığını belirten Büyük, katılan herkese iyi eğitimler diledi.

 

Toplantıda ayrıca; Düzce Valisi Adnan Yılmaz, Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Celil Kuzu, SMMMO Başkan Yardımcısı Nuretttin Sezgin de birer konuşma yaptılar. 

 

Toplantının ikinci bölümünde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Başmüfettişi ve Koordinatörü Selahattin Bedir, yapılacak olan denetimler, risk analizleri ve diğer konular hakkında konuşmasını ve sunumunu gerçekleştirdi. Toplantı soru cevap kısmının ardından sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8