Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE’NİN DOĞALGAZINA YAPILAN ZAMMA TEPKİ!
Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’nun (EPDK), 8 yılını dolduran doğalgaz dağıtım bölgelerinde pahalı altyapı yatırımları sebebiyle tarife değişikliğine gitmesi sonucu, Düzce’de doğalgaza yapılan yüzde 8’lik zam, Milliyetçi Hareket Partisi’nin tepkisiyle karşılaştı.
Ekonomi 2013.03.11 - 17:03:27

 

 

MHP Düzce İl Başkanı Abdullah Danışmaz, zammın hiçbir gerekçesinin olamayacağını ifade ederek, milletvekilleri eleştirdi. Enerji Bakanlığı’nın 2013 yılında elektrik ve doğalgaza zam yapılmayacağını açıkladığını hatırlatan Danışmaz, buna rağmen 81 ilden yalnızca 6 ile doğalgaz zammı yapıldığını kaydetti. Diğer 5 ilde, yüzde 2 buçuk ile 6 oranında zam yapılırken, Düzce’deki zam oranının yüzde 8 olduğunu kaydeden Danışmaz, “Sayın vekiller neden bulundukları ille ilgili bu zamma tepki gösterip, bakanla görüşüp, buraya zam yapılmaması gerektiğini söylemediler? Vekiller neden bu konuya el atmıyorlar? Düzce’nin ekonomik sıkıntılarına biraz el atsınlar. Bu zam 81 ilden 6 ile yapılırken, Düzce’ye yapılmaması gerektiğini bakanlarıyla görüşmeleri ve yaptırmamak adına çalışma yapmaları gerekiyordu” şeklinde konuştu.

 

Başbakan Erdoğan’ın seçim meydanlarında söylediği, “Asgari ücretle her gün 1 işçi, 1 simit, 1 çay içmeye kalksa almış olduğu maaş kendisine yetmiyor” sözünü hatırlatan Danışmaz, yapılan zamlarla ve bugünkü asgari ücretle vatandaşların geçinebilmesinin mümkün olmadığını savundu.

 

Danışmaz şöyle konuştu:

 

“Dünden bugüne ne değişti? Asgari ücrete, emekliye, doğalgaza yapılan zam ortada. Bu insanlarımızı mağdur, sıkıntılı, ihtiyaç sahibi konumuna getirip, sosyal yardımlaşmadan yardım alacak konuma düşürmeye AKP hükümetinin hakkı da yok, böyle bir gerekçesi de yok. 75 milyonluk Türkiye’de, 27 milyon kişi sosyal yardımlaşmadan yardım alıyor. Dün sosyal yardımlaşmadan 3 milyon kişinin yardım aldığı bu ülkede, AKP hükümeti iktidara geldiği günden bugüne 27 milyon insan sosyal yardımlaşmaya muhtaç hale geldi. Doğalgaza, elektriğe zam var, memura, işçiye, emekliye zam yok.”

 

Ekonomik yönden Düzce’nin bir yandan desteklenirken, diğer yandan Düzce’ye özel zam yapılmasını ise çelişkili bulduğunu ifade eden Danışmaz, “Bakan çıkıyor, doğalgaza zam yok diyor. 81 ilde sadece 6 ile zam yapıp da, bu 6 ilin içinde de en yüksek zammı Düzce’ye yapıyorsan bunun hiçbir izahı yoktur. İzah da edilemez. Düzce teşvikte 4. bölgeye alınıyor. Bazı yatırımlardan faydalanması için. Ekonomik olarak Düzce iyi durumda olmadığı için ilin ekonomik ve refah seviyesi yükselsin diye 4. bölgeye alınıyor, 6 il içinde en yüksek zam da Düzce’ye yapılıyor. Çelişki ve adaletsizlik var” ifadelerini kullandı.

 

Danışmaz, konunun Düzce’den sorumlu milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Aslan tarafından meclis gündemine taşıyacaklarını belirterek, “Biz genel merkezimizle bu işi görüştük. Mecliste gündeme getirecekler. Düzce bölgesine de Genel başkan tarafından şu anda MYK üyesi olan eski milletvekilimiz Mehmet Aslan tayin edildi. Bundan sonraki meclise taşınması gereken bütün sorunlarımız Mehmet Aslan tarafından genel merkezde gündeme getirilecek ve meclise taşınacak.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8