Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
KOSOVALI İŞ ADAMLARI DÜZCE’DE
Kosova Ticaret Heyeti Düzce’yi ziyaret etti. Mitrovica Belediye Başkanı Avni Kastrati Düzce’nin tecrübelerinden faydalanmak üzere bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.
Ekonomi 2013.03.12 - 16:02:02

 

 Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Büyük ise ekonomik işbirliğinin önemli faydalar sağlayabileceğinin altını çizdi.

 

Kosova Mitrovica Belediye Başkanı Avni Kastrati ve yardımcısının yanısıra 15 firma yöneticisinden oluşan 21 kişilik Kosova Ticaret Heyeti Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda ağırlandı.

 

Heyete Düzce’yi tanıtan oda Yönetim Kurulu Başkanı Metin Büyük yıllık ihracat miktarının 1 milyon doları bulduğunu vurgulayarak “Düzce orta ölçekli bir sanayi kenti. Yıllık ihracat oranımız 1 milyar dolar. 110 bine yakın ihracatçımız var. Burada ön plana çıkan sektörlerin başında tekstil geliyor. Daha sonra mobilya, oto yedek parça, tarımda fındık. Yani karma sanayi var. İki metropol şehir arasındayız. Dünya kenti İstanbul’dan buraya ulaşım 1,5 saat, yani çok kolay” dedi.

 

Ekonomik işbirliğinin her iki ülkeye de önemli faydalar sağlayacağını savunan Büyük şöyle devam etti: “Kosova’yı biraz araştırdım. Karayolu ile bile bize çok yakın mesafede. Uzun yıllara dayalı ilişkilerimiz var. Kosova konum itibariyle adeta Avrupa’nın göbeğinde. Ülke olarak işbirliğimizin devam etmesini diliyoruz. Türk sanayicisi sadece kendi ülkesine satış yaparsa kazanamaz. Bu Kosova için de geçerli. Dolayısıyla ekonomik anlamda da işbirliği yapmamız gerekir.”

 

Mitrovica Belediye Başkanı Avni Kastrati ise Düzce’nin tecrübelerinden faydalanmak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini vurgulayarak “Sizin tecrübelerinizden faydalanmak için Düzce’ye geldik. Ekonomik anlamda iletişim halinde olacağız. Aynı zamanda ikili anlaşmalarımız da mutlaka olacaktır. Biz ağır sanayi üzerine yoğunlaşmış bir ülkeyiz. Avrupa ile yakın ilişkilerimiz var. Türkiye bizim için savaş öncesi ve sonrası stratejik bir ülke. Misafirperverliğiniz için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Daha sonda Ticaret Sanayi Odası salonunda ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8