Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İSMET BADEM DÜZCE’DE BASKETBOL KONFERANSI VERDİ
Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Geliştirme Yöneticisi Samer Şenbayrak ve Basketbol duayen isimlerinden İsmet Badem, "Altyapılarda Basketbol" konulu konferans düzenledi.
Spor 2013.03.21 - 17:56:45

 

 Konferansta Düzce’nin potansiyeli üzerine de duruldu.

 

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Tiyatro Salonu'nda Basketbol denince akla gelen ilk isimlerden biri olan İsmet Badem ve Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Geliştirme Yöneticisi Samer Şenbayrak, gençlere basketbolun önemi ve gelişimi hakkında konferans verdi. Konferansa Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Basketbol İl Temsilcisi Musa Keskin, 12 DABO Düzce antrenörleri Altuğ Kuru ve Fatih Keten ve gençler katıldı.

 

Öğrencilere ilk olarak 12 Dev Adam’ın başarı öykülerinin anlatıldığı slayt gösterisi izletildi. Basketbol oyuncusu ve 12 DABO Direktörü Samer Şenbayrak, 12 Dev Adam okullarında altyapının öneminden bahsederek, Düzce’nin Basketbol altyapısına önemli katkılar sağladığını söyledi.

Şenbayrak, “Çok büyük başarılara imza attık, 2010 Dünya Şampiyonasında dünyanın parmakla gösterdiği önemli organizasyonlarından birini gerçekleştirdik. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak en büyük hedefimiz bu organizasyonları yapmaktı. Organizasyonları yapmak için öncelikli olarak başarıya giden yolda ilk olarak Altyapıyı geliştirmemiz gerekmekteydi. En büyük projemiz 12 Dev Adam Basketbol Okulları projemiz, Düzce ilimizde de yaklaşık 8-10 yıldır devam eden bu projemizi 3 bin 4 bin kadar Basketbolcumuz burada eğitim aldı. Düzce Basketbol altyapısına da önemli katkılar sağladığımızı düşünüyoruz” dedi.

 

Türk Basketbolunun önemli isimlerinden İsmet Badem ise Türkiye ve Dünyadaki basketbol bakış açısının farklılıklarını hikaye ve örneklerle gençlere anlattı. İsmet Badem, Sakaryalı olduğunu ve Bolu’da öğrenim gördüğünü belirterek Düzce’ye birçok kez basketbol maçı yapmaya geldiğini hatırlattı. Düzce’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Ömer Faruk Şiran’ın basketbolu bilen ve bu işin içinden çıkmış biri olduğuna dikkat çeken Badem, “Düzce’de birçok olaylı maçım oldu. Düzce’yi çok iyi bilir ve severim. 12 DABO ile birlikte Düzce’deki basketbol potansiyelini daha iyi gördük. Umuyorum ki müdürümüz ile birlikte Düzce’de basketbol büyük atağa geçecektir” ifadelerini kullandı.

 

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ise, “Türkiye Basketbol Federasyonundan ve İsmet Badem’den Düzce’ye yeni basketbol organizasyonları getirmemizde bize yardımcı olmalarını istedik. Umarım Düzce’de birçok basketbol etkinliği yaparız. Kendilerine geldikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Konferansa katılan gençler daha sonra İsmet Badem ve Samer Şenbayrak ile fotoğraf çektirdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8