Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE, SPOR ORGANİZASYONLARININ DURAĞI OLDU
Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2012 yılında başlattığı sportif ve gençlik faaliyetleri ile geçtiği büyük atağı 2013 yılında da devam ettiriyor.
Spor 2013.03.26 - 18:10:52

 2012 yılında 12 bin sporcu Düzce’de spor organizasyonlarına katılırken bu sene de büyük organizasyonlar ile getirildi.
Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tesisleşmenin ardından spor organizasyonları ile de adını Türkiye çapında duyurmaya devam ediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’ın Düzce’ye atanması ile il genelinde tesisleşmede büyük atılım ve yatırımlar gerçekleştirilirken sportif anlamda da 7’den 77’ye herkesin spor yapmasına olanak sağlandı. Vatandaşların spor yapmaları için bütün tesisler faaliyete geçirildi. Ayrıca istihdam edilen 14 spor branşı antrenörü önceliği kenar mahalle ve ilçelere vermek üzere tüm okullara ziyaretler gerçekleştirerek öğrencilerin spora dahil edilmeleri sağlandı. Lisanslı sporcu sayısı 2012 ve 2013 yılları arasında 4 bin 200’den 10 bin 905’e yükselerek gelinen seviyeyi gözler önüne serdi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ile birlikte öncelikle 18 Temmuz Stadyumu çim sahası değiştirildi ve ardından 2 bin 500 kişilik modern maraton tribünü inşa edildi. İl müdürlüğü binası dahil olmak üzere tüm ilçelerdeki spor salonları ve ana spor salonu olan 18 Temmuz Spor Salonu büyük tadilata girerek çağdaş normlara kavuşturuldu.
Tesisleşmedeki atak, 2 bin 500 kişilik spor salonu yapımı, gençlik merkezi binası, yüzme havuzu yapımı ve sentetik çim saha gibi yatırımların da getirilmesi ile perçinlendi.
SPOR ORGANİZASYONLARININ ARANILAN İLİ DÜZCE
Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün tesisleşme ve sportif anlamdaki sporcu sayısının her geçen gün artırılmasındaki başarısı Bakanlığın ve federasyonların gözünden kaçmadı. Federasyonlar Ankara-İstanbul arasında mükemmel bir konumda olan Düzce’de spor organizasyonlarını oynatmakta tereddüt etmiyor.
2012 yılında futsal, basketbol, voleybol, güreş, karate, taekwondo, skeet, U19 futbol ve judo branşlarında Türkiye şampiyonaları düzenlenerek hem Düzce’nin organizasyondaki başarısı hem de ilin tanıtımı açısından büyük kazanç getirdi.
2013 yılında ise İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ve federasyon il temsilcilerinin üstün gayreti ile bazı büyük spor organizasyonları yine Düzce’ye verildi. Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 18 Temmuz Spor Salonunda ilk olarak Okul Sporları Federasyonu 2013 faaliyet programında yer alan Türkiye 15-16 Yaş Erkekler Serbest ve Greko-Romen Güreş Grup Müsabakaları gerçekleştirildi. Müsabakalara sadece 260 sporcu katılırken antrenör ve velilerin de katılımıyla bu sayı 500’e ulaştı.
Okul Sporları Federasyonu Kız Erkek Hentbol Türkiye Yarı Final Müsabakaları Akçakoca Spor Salonunda gerçekleştirildi. 4 gün boyunca süren müsabakalara 20 ilden yaklaşık 120 sporcu katıldı.
NİSAN AYI SPOR ORGANİZASYONLARI İLE GEÇECEK
Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, büyük organizasyonlarla başladığı 2013 yılının Nisan ayında ise yine büyük organizasyonlara imzasını atacak.
18 Temmuz Spor Salonunda 03-07 Nisan tarihleri arasında Düzce’de ilk defa Türkiye Yıldızlar Basketbol Şampiyonasının Final Müsabakaları düzenlenecek. Türkiye Şampiyonasında yaklaşık 500 sporcu ve velinin katılacak. Erkekler Müsabakaları 18 Temmuz Spor Salonunda gerçekleştirilecek. Kızların Müsabakaları ise Akçakoca Spor Salonunda yapılacak.
Ayrıca 18 Temmuz Spor Salonunda Marmara Bölgesi Küçükler Basketbol Şampiyonası 27-31 Mart tarihleri arasında yapılacak.
Nisan ayının üçüncü organizasyonu ise badminton branşında olacak. Badminton Yarı Final Yarışmaları 04-06 Nisan 2013 tarihlerinde Düzce Anadolu Öğretmen Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirilecek.
12-16 Nisan tarihleri arasında 18 Temmuz Spor Salonunda Voleybol 3. Lige yükselme müsabakaları düzenlenecek ve Düzce’ye 8 takım gelecek.
Gençler Futsal 15-17 Nisan tarihleri arasında Akçakoca Spor Salonunda gerçekleştirilecek.
Mayıs ayının ilk belirlenen spor organizasyonu ise 12-13 yaş Küçük Minik Türkiye Güreş Şampiyonası Grup Müsabakaları 18 Temmuz Spor Salonunda gerçekleştirilecek.
Düzce’ye Nisan ayında gelecek sporcu ve veli sayısı 1000’in üzerine çıkacak. Düzce turizmine de büyük katkı sağlayacak olan bu organizasyonların devam ettirilmesi için yoğun çaba sarf ediliyor. Düzce’nin yapılan yatırımlar ve sporcu sayısının arttırılması ile birlikte alınan ve alınacak spor organizasyonları ilin tanıtılması açısından büyük destek olmaya devam edeceğe benziyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8