Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
26.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE MELEN ÇAYINDA RAFTİNG EĞİTİMİ
Cumayeri Kaymakamlığı, Rafting Düzce İl Temsilciliğinin ve Düzce Rafting tesislerinin desteği ile Cumayeri Dokuz Değirmen köyünde, Rafting Rehber Eğitimi veriliyor.
Spor 2013.04.04 - 17:55:34


7 Kursiyerin katıldığı eğitimlerde, rehber adayları Melen çayının azgın dalgaları ile nasıl mücadele edeceklerini öğreniyor.
Rafting Rehber eğitimi projesi kapsamında eğitimlere katılan 7 kursiyer hem karada hem de Melen Çayının azgın sularında eğitim görüyor. Türkiye'de bu kursu vermeye tek yetkili isim olan Uluslararası Rafting federasyonu Rafting eğitmeni Vedat Vural, Düzce'deki raftingçilerin ulusal alanda da bu sporu yapabileceklerini söyledi.
Vural, "Cumayeri Dokuz Değirmen köyünde 7 kursiyerimize dünya standartlarında bir rafting eğitimi veriyoruz. Bu işte daha önceden deneyimli olan genç arkadaşlarımız var aramızda. Uluslar Arası Rafting Federasyonu adına bir eğitim veriliyor. Bu eğitimin sonunda yapılacak olan eğitim değerlendirme sınavı sunucunda bütün arkadaşlarımız aldıkları eğitimlerden performans sınavına tabi tutulacaklar. Bunun sonunda da her biri eğitim gördüğü kendi sınıfında dünyanın herhangi bir yerinde bu standartlarda bir nehirde uluslar arası rafting lisanını konuşabiliyor olacaklar. Nehirlerin 1 ile 6 arasında zorluk standartları var. Melen çayının zorluk standardı 3 olarak ölçülmüş. Dolayısıyla buradaki arkadaşlarımız 3. zorluk standartlarına göre eğitim görüyorlar. İnsanları güvenle bu zorluktaki sulardan geçirebilme, başına herhangi bir durum geldiğinde acil durum yöntemlerine çözüm getirebilen, ilk yardım müdahalesi yapabilen, yaşama döndürebilen ve bu zorluklarda ki bütün nehirlerde kavuşan yetenekli rehber olacaklar" dedi.
Rafting eğitmeni Vedat Vural Dünya'da ve Türkiye'de bir çok rafting bölgesi dolaştığını ancak Düzce'den çok etkilendiğini söyledi. Düzce'nin iki metropol şehir arasında bulunması nedeniyle büyük bir avantaj yakaladığını söyleyen Vural; "Melen çayında ilk defa rafting yaptım, oldukça güzel ve uzun bir parkuru var. Buranın en büyük avantajı Ankara ve İstanbul gibi iki metropol şehrin arasında bulunması. Bu nehrin mutlaka korunması gerekiyor" şeklinde konuştu.
Cumayeri Kaymakamı ve aynı zamanda İlçe Sportif Turizm kurulu başkanı olan Murat Güven ilçedeki sportif faaliyetlerin gelişmesi için ellerinden gelen bütün çabayı sarf ettiklerini söyledi. Güven, rafting sporunun Düzceliler tarafından da sıkça yapılması için işletme sahipleri tarafından zaman zaman kampanyalar yapıldığını söyleyerek; "Cumayeri Dokuz Değirmen köyündeki rafting parkurumuz, turizmimiz açısından çok önemli bir noktada. Melen çayında her hafta çevre illerden gelen bin civarında kişi rafting yapıyor. Bu çok önemli bir sayı. Biz sadece çevre illerden değil, Düzcelilerinde bu sporu yapmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8