Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
23 NİSAN NEŞEYLE GEÇTİ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülke genelinde olduğu gibi Düzce'de de coşkuyla kutlandı.
Gündem 2013.04.23 - 17:04:33

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Düzce’de ilk olarak Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı. Ardından Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlk törenin ardından Düzce Belediyesi ile Atatürk Anıtı önüne kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Düzce Belediyesi bandosu eşliğinde yapılan yürüyüşte öğrencilerde ellerinde bayraklarla yürüdüler. Anıtparkta yapılan ikinci tören ise İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı günün anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı.

Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, geleceğin teminatı olan çocukların Cumhuriyete her şart ve koşulda sahip çıkacaklarına inandığını belirterek “23 Nisan Türk milletinin var olma mücadelesi içerisinde egemenliğini ilan ettiği gündür. Ulu Önderimizin çocuklara armağan ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 93. Yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz. Çocuklar sevgi ile büyüyen çiçeklerdir. Çocukluk insanın en güzel dönemidir. Geleceğin sahipleri, geleceğin güvencesi çocuklarımızın Cumhuriyetimize sahip çıkacaklarına inanıyorum” dedi.

Program düzenlenen yarışmalar, şiirler ve gösteriler ile devam etti. Şükran Öney Anaokulu öğrencileri yaptıkları gösterinin sonunda Vali Adnan Yılmaz’a Türk bayrağı hediye etti. Avni Akyol Ümit Vakfı Anaokulu öğrencilerinin oluşturduğu ay ve yıldızda büyük alkış aldı.

Ayrıca okullar sergiledikleri halk oyunları gösterileriyle törene renk kattı. Törenin en eğlenceli dakikaları ise öğrenciler arasında gerçekleştirilen yarışmalar oldu. Özellikle mendil kapma ve yumurta taşıma yarışması sırasında eğlenceli görüntüler oluştu.

Tören yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerin verilmesi ile son buldu. Törenin sonunda paraşütlü bayram gösteresi büyük beğeni aldı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8