Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TRAFİK HAFTASINDA KURALLARA UYUN MESAJLARI
Her yıl Mayıs ayının ilk haftası kutlanan Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Karayolu Trafik Haftası nedeni ile Düzce’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Hafta nedeni ile Anıtpark alanında birçok etkinliğe imza atılırken, özellikle öğrenciler tarafından taşınan pankartlar oldukça dikkat çekti.
Eğitim 2013.05.07 - 14:27:24

Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker ise konuşmasında, trafik kurallarının önemine vurgu yaptı.
Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Karayolu Trafik Haftası, Düzce’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama etkinlikleri Düzce Belediyesi önünden Anıtpark’a kadar yapılan yürüyüşle başladı. Yürüyüşe özellikle motorize trafik ekipleri ile Yunus timlerinin katılması vatandaşların beğenisini topladı. Daha sonra Anıtpark Meydanı’nda devam eden törenler ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Haftanın önemine dair açılış konuşmasını yapan Trafikten Sorumlu Komiser Yardımcısı Ömer Kul, trafik kazalarında kaybedilen hayatların, savaşlarda kaybedilenlerle eşit olduğuna dikkat çekerek “Gelişmekte olan ülkelerde yaşanan trafik kazalarında ki ölüm sayısı, savaşlarda yaşanan ölüm sayılarına eşittir. Trafikte birçok maganda diye tabir ettiğimiz kişiler var. Şehir hayatına alışamamış bu kişiler, kural ihlali yapmaktan adeta zevk alıyorlar. Bu kişiler bizim hayatımızı da zorlaştırıyorlar. Bizler profesyonel olarak trafik kural ihlallerinin önüne geçmek için çalışmalar yapıyoruz. Özellikle son iki aydır yaptığımız radar kontrolleri, emniyet kemeri kontrolleri ile kazalarda ciddi düşüşler yaşandığına şahit oluyoruz. Fakat bu sadece bizim kontrollerimiz ile olmuyor. Sürücülerimizin kurallara uyması, yorgun araç kullanmaması, alkollü direksiyona oturmaması gibi birçok etkene dikkat etmesi lazım” dedi.
Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker ise trafik kazalarının fazla oluşuna dikkat çekerek “Trafik kazalarının fazla oluşu hem ülkemize hem bize zarar veriyor. Bu zarar son zamanda teknolojinin de gelişmesi ile en üst düzeye çıktı. Trafik kurallarının ve karayollarında ki güvenliğin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Kazaların yüzde 98’nin insan kaynaklı olduğunu düşünürsek, sürücülerimizin daha dikkatli olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Ardından Düzce’de trafik hizmetleri konusunda başarılı olan Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Tayfun Yıldırım, Polis Memuru Hasan Börekçi, Polis Memuru Emre Ayhan ve Polis Memuru İbrahim Ayhan ile İl Jandarma Komutanlığı’ndan Jandarma Başçavuş Göksel Üstündağ, Uzman Jandarma Beş Kademeli Çavuş Yusuf Ün, Uzman Jandarma Beş Kademeli Çavuş Yaver Baydar ve Jandarma Başçavuş Ramazan Ozan’a, Düzce Belediyesi’nden Zabıta Memuru Mustafa Akkaya ile Destek Hizmetleri Görevlisi Aydın Yurdakul’a plaket takdim edildi.
Hafta nedeni ile yılın sürücüsü seçilen ve 40 yıldır direksiyon başında olmasına rağmen hiç kaza yapmayan, trafik cezası almayan Veysel Ural’da yılın sürücüsü seçilerek plaket aldı.
Plaket töreninin ardından Anıtpark Meydanı’nda Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından kurulan trafik stantları gezildi. Protokol üyeleri trafik görevlilerine yardımcı olan teknik aletleri yakından incelediler.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8