Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE’DE SÜRÜCÜLERİN RADAR TEPKİSİ
Düzce’de özellikle son dönemlerde radar uygulamaları dolayısıyla yüklü cezalar ödemek zorunda kalan sürücüler tepkilerini dile getirdiler.
Asayiş 2013.06.03 - 16:59:21


Düzce Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü’nün araçlara kestiği radar cezalar büyük tepki toplamaya başladı.
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Uğur Acar, son dönemde uygulanan radar cezaları dolayısıyla büyük bir mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Aynı günde bir araca 5 kez radar cezası kesildiğini ifade eden Acar, hız limitlerinin yol şartlarına göre çok düşük kalmaya başladığını ve artırılması gerektiğini ifade etti.
Acar, “Esnaflar olarak cezalardan dolayı büyük bir mağduriyet yaşıyoruz. Araçlarımıza ceza kesilmediği gün yok. Yalnızca biz değil, vatandaşlar da bu durumdan oldukça şikayetçiler. Tabi ki kazaların olmasını istemiyoruz. Ama bu kazaları engellemenin yolu radar sınırları değildir. Aynı günde 5 kez radara girip ceza yiyen ticaret erbapları bulunuyor. Bu konu artık ciddi anlamda vatandaşlarımıza maddi külfet getirmeye başlamıştır. Bundan dolayı da hız limitlerinin biraz daha artırılması gerektiğine inanıyoruz. Gerek araçların teknolojileri, gerekse yol standartları buna uygundur” dedi.
Düzce’de polis sorumluluk alanında resmi ve sivil radar ekip araçları ile gündüz 8 saat, gece 6 saat radar hız denetimi yapılıyor. Bunun yanı sıra da MOBESE kameralarından hız yapan sürücüler tespit edilerek, cezai işlem uygulanıyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
evet.kamyonet60.levhada.kamarada.10.metre.kala.50.levhasi.var.şimdi.tabalami.yerddki.50.hız.levhasimi.niye.havada.60.yerde.50oluyo.bu.tuzak..düzce.81..sinyal.yok.yol.vermez.hız.çok.berbat.sürücüler.burda.uygulamanizda.sürücüler.gibi.E.5.den.deyil.yanyolu.kulaniyom.50.uyuyom.süricü.kıziyo.hız.yapinca.ceza.var.ortasi.ne.her.evin.binanin.önüne.50.levhasi.koyuyonuz.yakit.2.kat.artiyo.50km.yol.durkalk.1.5.saat..kaynaslidan.cumayerine.gitmek.2.saat.bozmadimiz.yer.bu.kaldiydi.yolun.fişini.çekdik.devletmi.yakinda.konvoylar.rezilikler.başlar.kazalarda.kaynaslidan.cumayerine.gixen.arac.1.5saatde.sicaklarda.da.fenalik.gecirir.adam.kaxa.yapar.gerçek.söyliyom.akp.tinin.pilink.bitirir.bu.uygulama.
mehmet.öksüz - 19.3.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,60

ben istanbuldan düzceceye arkadaşlarımla gezmeye geldim. Maksadım şehrin stresinden biraz kurtulup kafa dinlemekti. Ama istanbula döndüğümde adresime Küçükmelen mevkii düzce merkez istikatinde sabit radara 96 km hızla girdiğim için 427 TL trafik cezası geldi. Ben her zaman bu yoldan bu hızlarda geçiyordum daha önce ceza yememiştim. Bu sefer niye ceza yedim anlayamadım.Düzcede ne değişti biri bize açıklasın.
Levent_67 - 14.3.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,81

Bu cezalar insanları kazalardan korumak içinmi yoksa insanlarin pisikolojisini bozup kaza yapmayami zorlamak yolda giderken ibreyimi gözeteyim yoksa yolumu eve gelinceye kadar başima ağrilar giriyor
vedat karson - 6.1.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,06

DÜZCE TRAFİĞİNİN İŞİ GÜCÜ CEZA YAZMAK 67 LE GİDİYORSUN 356 LİRA CEZA YAZIYORLAR EMNİYET İNSANLARI DA BİLGİLENDİRMİYOR. İTİRAZ EDİYORSUN MAHKEME YOLUNU GÖSTERİYORLAR. ÇÜNKÜ BUNLARIN ZAMANI ÇOK.KONUŞACAK MUHATAP BULAMIYORSUN
VATANDAŞ - 18.11.2014

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,14

özellikle kalıcı konutlar yolunda bu konu için çözüm bulunmalı ruhsatta kamyonet yazan araçlar için hız limitleri sorun aynı günde 3 kez radar cezası vatandaşa büyük yük .
ali1904 - 10.07.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,82

Araç sahiplerinin bir çoğu yasal hız sınırlarını bilmemektedir.Düzce Trafik ceza yazmaktansa sürücüleri bilgilendirici uygulamalara gidebilir. Yasal hız sınırlarını bilenler bile Belediyelerin aldığı kararlarla yollarda hız sınırlarının daha aşağı düşürüldüğünü bilmemektedir.Yol kenarına küçücük bir tabela konuyor onu kaçıran veya başka bir araç yüzünden görmeyenler cezalara maruz kalıyor.
Sprenter81 - 12.06.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,55

Kurallara uyarsaniz ceza odemezsiniz.
vatandas - 06.06.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

Kalıcı konutlar bağlantı yolu 50km/70 km. Konuralp yolu konuralpe kadar 50/70 kaynaslı yolu 50/70 istanbul istikameti 50/70. şehir içinde de radar var. 30 ile gideceksin. ruhsatta kamyonet yazan her araçlar bisiklet gibi gidip gelecek. 2500 cc moto var 50 ile gitmiyor. Eren beyde dalgasını geciyor 5 defa radara giriyorsa ehliyeti geri almak lazım diye. kendiside bir defa ekmek servisine cıksın. sabah ögle aksam ekmegini dagatsın radarlar kuruluyken hiç ceza yemesin hiç yanlış park cezası yemesin ve zamanında da güzergahındaki marketlere ekmegini dagatsın ben ehliyetimi ona hediye edecegim.
ekmek parası için uğrasan zincir magazalara direnen esnaf - 05.06.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,53

Kalıcı konutlar bağlantı yolunca otomobil 70 km/hız diger araçlara 50 km/hız sınırlaması var. binlerce insanın sürekli kullandığı ve etrafında dogru düzgün yerleşim yeri, okul ev işyerinin bulunmadığı cift şeritli bölünmüş yolda Ticari arabamızla 50 km hızla gitmek çok zor. ne ekmekci ekmegini yetiştirir ne servisler ögrencileri. Trafikte kullanılan hafif ticari doblo araçlar bile hız sınırına uymuyor. Yeni yapılacak Türk üretim aracın motorunu 800cc hız limitinede en fazla 99 yapsınlar. biz uymasak bari araçlar hız limitlerine uygun olsun.
Kalıcı konutlardan esnaf - 05.06.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,48

teşekkür ederim kesinlikle hız sınırları yeniden gözden gecmeli
saim özkan - 05.06.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,52

şehiriçinde tüm ticari araçlara 50 km hız sınırı var. 60 üstüne çıktığınızda 320 tl ceza geliyor. asgari ücretle geçinen şöföre bu ceza yansıtılıyor. bu insanlarada yazık.
Poşet_Çay - 04.06.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%55,73

Hak ve sorumluluklarını bilmeyen ehliyetliler, yerli yersiz yazılan cezalara itiraz etmeyi de bilmiyorlar dolayısıyla olay polisin inisiyatifine kalıyor. Şoför okulu var öğretmiyor, cemiyet var korumayı bilmiyor... Radarın çalışma mekanizmasını bilen biri açıklarsa radarın ceza yazamayacağını herkes görür. Hız bana ait değil, arkamdan bana hızla yaklaşan hatta beni sollayan araca ait ama ceza bana yazılıyor. Bölünmüş yolun MESKÜN MAHAL kapsamı nerede başlar kimse bilmiyor... Şoför okulu eğitim vereceğim diye para alıyor, öğrettim deyip ehliyet verdiriyor, imtihanı yapıp geçerliliği verenin kabahatı tabii ki.
VATANDAŞ - 04.06.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,44

aynı gün içinde 5 kez radara giriyorsa o şahsın ehliyetini ebediyen geri almak lazım
Eren - 03.06.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,34

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8