Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ERSUN YANAL, YENİ SEZON İÇİN İDDİALI KONUŞTU
- FENERBAHÇE TEKNİK DİREKTÖRÜ ERSUN YANAL: - "FENERBAHÇE RAKİPLERİNİ ZORLAYAN VE RAKİPLERİ TARAFINDAN KORKULAN BİR TAKIM BU BÖYLE DEVAM EDECEK” - "YÜREĞİNİ ORTAYA KOYAN VE AKLINI KULLANAN, KAZANMAK İÇİN OYNAYAN BİR TAKIM OLACAK" "ŞAMPİYONLUK İÇİN 1 YIL YETERLİ BİR SÜRE"
Spor 2013.07.10 - 12:04:34


 Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Fenerbahçe taraftarının mücadelesi yüksek bir takım izleyeceğini söyledi.
Yeni sezon hazırlıklarını Düzce’nin Topuk Yaylası Tesisleri'nde sürdüren Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanal, basın toplantısı düzenledi. Yanal, "Yeni sezonun hepimize güzel günler getirmesini temenni diliyorum. Yüreğini ortaya koyan aklını kullanan kazanmak için oynayan bir takım olacak. Hepimiz ve taraftarımız bu takımdan keyif alacak. Mücadelesi yüksek bir takım izleyeceğiz” dedi.
Basın mensuplarının "Sözleşmeniz 1 yıl, şampiyonluk hedefi için yeterli bir süre mi?" sorusuna tecrübeli teknik adam, "Yeterli bir süre. Şampiyonluk için Fenerbahçe’nin tarihine altın harflerle yazdırılacak bir süreç için yeterli bir süre” cevabını verdi.
Transferlerle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Yanal, “Öncelikle Aykut hocaya teşekkür ederim. Avrupa'da yarı finalde oynayan bir takım bıraktı. Yapılandırma açısından da doğru işlerin yapıldığı bir takım bıraktı. Biz de onu alıp daha iyi bir noktaya getirmek için başlangıç yaptık. Transferlerle ilgili bilgim ve fikrim var, bu fikrim dahilindeydi. Fenerbahçe rakiplerini zorlayan ve rakipleri tarafından korkulan bir takım bu böyle devam edecek. Her türlü oyunu oynayabilecek bir takım olacak. Rakiplerine karşı az önlem aldığı ama rakiplerinin çok önlem alacağı güçlü bir takım olacak. Fenerbahçe her maça galibiyet için çıkacak" dedi.
UEFA'dan gelen cezayla ilgili sorulara ise Ersun Yanal, “Oyuncularımızla biz saha içinde kalmak istiyoruz. Sahanın içinde olacağız” diye cevap verdi.
Rakiplere üstünlük kuracak her türlü oyunu oynayabilecek güce sahip olduklarını kaydeden Yanal, "Tek forvet, 3 forvet her türlü oyunu oynayabiliriz. 6+0+4 kararı, geçen sezon alınmış bir karar. Fenerbahçe, bunu geçen seneden beri planlayarak geldi. Bu planını devam ettirdi. Bu plana göre de programını devam ettiriyor. Önümüzdeki sezon için de 5+0+3 kararı var. Ona göre de yapılanmasını planlamasını sürdürüyor. Fenerbahçe, güç olarak her oyuncuyu alıp, her oyuncuyu gönderebilir. Fenerbahçe’nin gücü dahilinde her türlü planlamayı yapabiliriz. Ama bu süreyi beklemek zorundayız” ifadelerini kullandı.
Sosyal medya ile ilgili tartışmalara da açıklık getiren Yanal, “Sosyal medya adresimde bir takım yazılar olacak. Küçük bir olay yaşadık siz de haber yaptınız (Stoch ile ilgili). Fenerbahçe’nin değerleri ve prestiji çok önemli. İkinci konu oynanmış oynanacak maç hakemler rakip takım oyuncuları kendi takım oyuncularıyla ilgili kesinlikle belirli bir formatın dışına çıkamaz. Bu sorumluluğu herkes taşımak zorunda. Fenerbahçe’nin disiplin kuralları ve ilkeleri vardır. Bundan asla vazgeçilmez. Sosyal medya çok önemli ondan vaz geçmek gibi bir niyetimiz yok” dedi.
Fenerbahçe taraftarına da seslenen sarı-lacivertli teknik adam, şöyle devam etti:
"Fenerbahçe taraftarının takımını nasıl desteklediğini biliyoruz. Geçmiş süreçte nasıl desteklediğini biliyoruz. Türkiye’nin, belki de dünyanın en çabuk birleşen ve takımına destek veren taraftarı. Bu sene farklı olacak. Hepimizin hedefinde şampiyonluk var. Hep birlikte takım üzerinde o sinerjiyi yaratıp bu sonucu şampiyon olmaya çalışacağız. Taraftarımızda destek olacaklar. Değerli oyuncularımız var. Bunu oynayabilecek kadroya sahibiz. Bunu da oynayacağız. Hem aklını hem yüreğini ortaya koyan her maçı kazanmak için bunu hissettirebilecek takımı sahaya koyacağız”
Yanal, Cardozo transferiyle ilgili soruları da cevaplandıran Ersun Yanal "Fenerbahçe bir oyuncuyu almak isterse şartları ve koşulları uygun olduğu sürece oyuncuyu alırız. Bir süreç var o süreci beklememiz gerekiyor. Sahadayım sahada kalmak zorundayım. Yönetimimizin de bugün yapmaya çalıştığı ve başarılı olduğu uğraşlar var. Ben hala çok umutluyum. Bugün Fenerbahçe’nin böyle bir tasarrufu varsa ben de orada olmalıydım. Fenerbahçe de böyle bir tasarruf yaptı ben de orada oldum. Kim olmak istemez ki? Fenerbahçe camiası birleşti ve bir konuda mücadele ediyor. Umudum olumlu bir karar çıkacağı yönde. Ama çok güçlü bir takımız. Her ne koşulda olursa olsun sahada mücadele verecek kadroya sahibiz ve yüreğe sahibiz" dedi.
Aykut Kocaman ile her zaman görüştüklerini ve fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Yanal, "Saygı duyduğum ve taktir ettiğim bir teknik direktör. Türk futbolunun konumlanmasında yerli oyuncuların ne kadar önemli olduğu döneme girdi. Fenerbahçe bu konuda altyapıya çok ciddi yatırım yaptı. Biz de bunu yönetirken buna devam edeceğiz. Takımda bir rekabet var. O rekabet içinde kim yer alacaksa o arkadaşı değerlendireceğiz. Hedefe gidecek kişilerle beraber olacağız” şeklinde konuştu.
Başkan Aziz Yıldırım’a teşekkür eden Yanal, "Aziz Yıldırım'ın vizyonundan dolayı ona teşekkür etmek istiyorum. Avrupa, ne zaman buraya gelecek diye düşünüyorum. Böyle bir tesisin varsa Avrupa'ya ihtiyacınız yok. Emeklerine sağlık olsun başkanın. Herkesin buraya gelip incelemesi gerekiyor" dedi.
Kampta olmayan oyuncular ile ilgili olarak, "Kampta olmayan oyuncuların dinlenmeleri daha önemli. Biz sahanın arkasında da yoğun bir çalışma içindeyiz. Avrupa ile ilgili A ve B planlarımız var. Bunu süreçten sonra açıklayacağız. 25 milyon taraftarımız var. Dünyanın en büyük taraftarına sahibiz. Taraftarımızın desteğin ne olduğunu çok iyi anladığını biliyorum. Yüreğimizle aklımızla her maçı kazanmak için oynuyorsak onlar da yüreği ve aklıyla bize katılacaklardır. Değerli oyuncularımız var. Bunu Avrupa kupalarında gördük. Bunu oynamaya çalışacağız ve oynayacağız. Belki bir slogan halini alacak yüreğini ortaya koyan aklını kullanan hem de her maçı kazanmak için o saha içinde herkese bunu hissettirecek takımı ortaya koyacağız. Sahada rakibe bunu hissettiren bir takımı ortaya koyacağız. Galatasaray ligin en iyi oynayan takımlarından Fenerbahçe’nin rakiplerinden bir tanesi. Sonuçta rakiplerinden bir tanesiyse Fenerbahçe her rakibiyle olan mesafesini Galatasaray’la da koruyup onları geçecek” şeklinde sözlerini tamamladı

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8