Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Türkiye’nin Oxford Konseptli ilk kampüsü SBS’de zirve yaptı
Son 3 yıldır SBS’de en başarılı okul olan Doğa Koleji, bu yıl da kırılması çok zor bir rekora imza attı.
Eğitim 2013.07.17 - 16:28:13

 Türkiye’nin Oxford Konseptli ilk okulu olan Kurtköy Doğa Koleji, SBS okul ortalamasında 676,021 puana ulaşarak en başarılı kampüs oldu.  Dağa Koleji’nin SBS okul ortalamalarına göre sıraladığı kampüsler arasında 669,943 puanla Cevizlibağ Doğa Koleji 2’nci, 662,371 puanla Florya Doğa Koleji 3’üncü, 638,078 Ankara Oran Doğa Koleji 4’üncü ve 619,050 puanla Konya Doğa Koleji 5’inci sırada yer aldı.

Kendi geliştirdiği eğitim modelleri ile Türkiye ve Dünya’ya örnek olan Doğa Koleji, bu yıl SBS’de üstün bir başarıya daha imza atarak kırılması zor okul ortalamalarına ulaştı. Doğa Koleji’nin zirveye yerleşen kampüsleri SBS’de ulaştıkları okul ortalamalarıyla göz doldurdu.

Oxford Konseptli Kurköy Doğa Koleji en yüksek ortalamayı yaptı

Geçtiğimiz yıl eğitim hayatına başlayan Türkiye’nin ilk Oxford Konseptli kampüsü Kurtköy Doğa Koleji, SBS’de 676,021 puan ortalamasına ulaşarak en yüksek ortalamayı yaptı. SBS  okul ortalamalarında zirveye yerleşen diğer kampüsler; Cevizlibağ, Florya, Ankara Oran ve Konya Doğa Kolejleri oldu.

Cevizlibağ Doğa Koleji 669,943 puanla 2’inci olurken, Florya Doğa Koleji’nin 662,371 puanla 3’üncü, Ankara Oran Doğa Koleji 638,078 puanla 4’üncü ve 619,050 puanla Konya Doğa Koleji 5’inciliğe yerleşti. 

Oxford konseptli eğitim modeli, ilk yılında başarısını ispat etti

Oxford Kalite Programını uygulayarak öğrencileri, öğretmenleri ve ebeveynleri benzeri olmayan bir içerikle buluşturan Doğa Koleji, öğrencilerine akademik içeriğin Oxford University Press standartları doğrultusunda yapılandırıldığı ve yüzde yüz Oxford University Press akademik danışmanlığı ile yönetilen bir eğitim modeli sunuyor.

Basılı ve online içeriğin birlikte kullanıldığı bir eğitim sisteminin temel alındığı Doğa Koleji Oxford Quality School programında öğrencilerin dil gelişim takibi “Oxford Test of English” ile uluslararası standartlarda ölçme değerlendirme araçlarıyla hazırlanıyor.

Anaokulundan liseye tamamen İngilizce konuşulan bir ortamda bulunan öğrenciler, “Oxford Street” programı ile yurtdışındaki sosyal yaşamı deneyimliyor, iletişimsel yeterliliklerine yön veriyor. Doğa Koleji ile Oxford University Press arasındaki Quality School işbirliği sayesine Oxford University Press İngiltere merkez yönetimi tarafından takip ediliyor.

Doğa Koleji Oxford Quality School öğrencileri, içeriği Oxford University Press tarafından oluşturulan 2 haftalık yurt dışı eğitim programına da dahil olabiliyorlar. Doğa Koleji Oxford Quality School’da eğitimini 1’incilikle tamamlayan öğrenciler, Oxford University Press sponsorluğunda 2 hafta İngiltere’de eğitim bursuna hak kazanıyor.

Başarı, Doğa’sında gizli” 

SBS okul puanları ortalamasında çok yüksek skorlar elde eden Doğa Koleji kampüsleri hakkında bilgi veren Doğa Koleji Ortokul ve Lise Koordinatörü Ömer Suat Gündoğdu, SBS’de elde ettikleri başarıyı şöyle özetledi; “Bu yıl SBS’de toplam 7 öğrencimiz tüm soruları doğru yanıtladı, 21 öğrencimiz de 99 doğru yanıt çıkardı. Okullarımızın ulaştığı bu yüksek SBS ortalamaları, uyguladığımız eğitim modellerinin başarısını ortaya koymuştur.”

Ömer Suat Gündoğdu, başarının Doğa’nın doğasında olduğunu vurgulayarak “Biz kazanmak üzerine değil, başarmak üzerine kurgulanmış bir eğitim sistemi uyguluyoruz ve öğrencilerimizi de bu felsefe üzerine motive ederek kendine güveni tam olan bireyler yetiştiriyoruz. Başarı, beraberinde geliyor” dedi.

Doğa Koleji her alanda başarıya imza atıyor

Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, “Okullarımız kendine özgü eğitim modelleri sayesinde her alanda kırılması çok zor rekorlara imza atıyor. Bu başarı, Doğa Koleji’nin karnesidir bir bakıma. Çünkü Doğa Koleji, sadece bir-iki öğrencisiyle bir-iki alanda başarılı olmayı değil, tüm öğrencilerinin başarılarını ortaya çıkararak top yekun bir başarıyı hedefler. Bu yüzden basketbolda Dünya Şampiyonları, binicilikte Türkiye Şampiyonları, SBS’de Türkiye Şampiyonları Doğa Koleji’nden çıkıyor” diye konuştu.

 

Doğa Kolejleri Hakkında:

Eğitim sektöründe 11 yılı dolduran Doğa Kolejleri, Fethi Şimşek tarafından 2002 yılından kuruldu. 2011 yılında, Turkven'in danışmanlığını yaptığı Dünya Bankası’nın yatırım kuruluşu olan IFC, Avrupa Yatırım Bankası fonu EIF, Almanya Kalkınma Bankası DEG ve Hollanda Kalkınma Bankası FMO gibi uluslararası yatırımcılar Doğa Koleji’nde hissedar oldu. Bu ortaklık, özel okul sektöründe Türkiye’deki ilk uluslararası yatırım olma özelliği taşıyor. Kısa zamanda eğitimdeki vizyoner yaklaşımı, öğrencilerine aşıladığı sosyal sorumluluk bilinci ve özgüven sayesinde Türkiye çapında pek çok kampüsü ile eğitim vermeye başlayan Doğa Kolejleri’nin bugün, 80’in üzerinde kampüsü bulunuyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8