Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
METROPOLLERDEN AKIN VAR
Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, özellikle Ankara ve İstanbul’da yaşayan öğrenciler tarafından tercih edilen bir üniversite olduklarını ve yeni akademik yılda öğrenci sayısının, 3 bin kişi artarak 17 bin 400’e ulaşacağını söyledi.
Eğitim 2013.09.07 - 14:33:16
 
Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nde yeni akademik yıl öncesi açıklamalarda bulundu. Çakar, üniversitenin gelişim sürecini ve yeni eğitim öğretim yılındaki durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Geçtiğimiz hafta tamamlanan öğrenci kayıtları ile birlikte üniversitedeki öğrenci sayısına 3 bin yeni öğrencinin daha eklendiğini ifade eden Çakar, öğrenci sayısının 17 bin 400’e yükseldiğini anlattı. 
Düzce Üniversitesi’nin hızla artan öğrenci sayısıyla doğru orantılı olarak artan tercih edilme oranını üniversitenin coğrafik konum açısından iki büyük şehir arasında yer almasına bağlayan Rektör Yardımcısı Çakar, ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara’dan öğrencilerin Düzce Üniversitesi’ni tercih ettiğini kaydetti. 
Kayıt sürecinin tamamlanmış olmasına rağmen, önümüzdeki haftalarda ek kontenjandan öğrenci almaya devam edeceklerini belirten Çakar, öğrencilerin bir çok bölüme ek kontenjandan başvurabileceklerini ifade ederek, ek kontenjan havuzunda İngiliz dili eğitimi ve tarih bölümlerinin de yer alacağını açıkladı.
Bu yıl ilk kez ve tek bir bölümden kayıt alan Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na ise çok fazla rağbet olduğunu söyleyen Çakar, 20 milli sporcu kontenjanının 20’sinin de dolduğunu ve beklentilerinin üstünde bir kayıt potansiyeli ile karşılaştıklarını ifade etti. 
Çakar, 2006 yılında 3 fakülte ile eğitim öğretim hayatına atılan ve şu anda 11 fakülteyle eğitim vermeye devam eden Düzce Üniversitesi bünyesinde önümüzdeki yıllarda eklenmesi planlanan bölümlerin ise sanat tasarım fakültesi bünyesinde açılması muhtemel bölümler ve görsel iletişim, radyo televizyon gibi iletişim ağırlıklı bölümler olduğunu belirtti.
Kampus içerisindeki sportif faaliyet alanları, kulüpler ve etkinlikler sayesinde öğrencilerine kampus hayatı yaşatabildiklerini kaydeden Çakar, üniversitenin 2015 yılında 28 bin, 2023’te ise yaklaşık 65 bin öğrenci kapasitesine ulaşacağını tahmin ettiklerini ifade etti.
 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8