Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ÇERKES DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ İLK ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR
Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kafkas Dilleri ve Kültürleri, Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü 2013-2014 eğitim öğretim döneminde ilk öğrencilerini bekliyor.
Eğitim 2013.09.13 - 16:16:24
 
Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği’nin talebi üzerine açılan Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kafkas Dilleri ve Kültürleri, Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü ilk öğrencilerini almak üzere hazırlıklarını tamamladı.
Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği’nden yapılan açıklamaya göre bu yıl ilk olarak Ek Kontenjan kitapçıklarında yer alacak Bölüm 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında eğitim öğretime başlamaya hazır.
20 Eylül 2013 tarihinde yayınlanacak olan Ek Kontenjan kitapçıkları ile üniversitelere kayıt için müracaat edecek öğrenciler Düzce Üniversitesi’nde bu bölümü tercih edebilecekler.
İlk yıl kontenjanı 20 olarak bildirilen bölümde öğrencilere Adıge Dili ve Edebiyatı yanında Rusça dersleri de verilecek.
Bölümün amacı öğrencileri iyi bir Adıgece eğitimi ile beraber seçmeli dersler ile Dilbilimi (Linguistics)veya Toplumdilbilimi (Sociolinguistics) alanlarına yönlendirmek. Diğer bir deyişle, öğrenciler dilbilimi üzerine veya dil ve toplum ile ilgili sosyal araştırmalar yapmaya odaklanabilecekler. Bölümün eğitim programı dil eğitimine temel teşkil edebilecek ikinci veya yabancı dil kazanımı ile ilgili dersler de içeriyor.
Müracaat etmek isteyenlerin bu yıl yayınlanacak Ek Kontenjan başvuru tarihlerini kaçırmaması gerekiyor. İleriki yıllarda Yüksek lisans ve Doktora programlarının açılması da düşünülen Çerkes Dili ve Edebiyatı bölümü için öğrencilerin bu sonbaharda başvuru yapmaları gerekiyor.
Düzce Üniversitesi 10 Fakültesi, 3 Enstitüsü, 4 Yüksek okulu, 9 Meslek Yüksek okulu ve diğer akademik birimleri ile her geçen gün büyüyen ve değer üreten bir Devlet üniversitesi. Merkez kampüsü Konuralp Yerleşkesinde bulunan üniversite hakkındaki ayrıntılı bilgilere www.duzce.edu.tr adresinden ulaşabiliyor.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
DOĞU VE GÜNEYDOĞU DA HERKES İSTEDİĞİ ANADİLDE EĞİTİM YAPMALI GÖRÜŞÜ SAVUNULURKEN EN ÇOK KARŞI OLANLAR BU GÜN O MÜCADELENİN NİMETLERİNDEN İYİ YARARLANMASINI BİLİYORLAR.GÜRCÜ, ÇERKEZ,LAZ VE ABAZALAR BEN ANLAIYORSUNUZ DEĞİL Mİ?
FIRAT - 18.09.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,05

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8