Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
GÜÇLER BİRLİĞİ PROJESİ BAŞLADI
Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ilk defa uygulayacağı ve Düzce’deki tüm okulların taranarak olimpiyatlara sporcu kazandırma amacındaki Güçler Birliği projesi tüm antrenörlerin katılımıyla Uzunmustafa İlköğretim Okulunda hayata geçirilmeye başladı.
Eğitim 2013.09.23 - 16:32:39

 

 

 

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, geniş kapsamlı bir taramanın olacağı Güçler Birliği projesini hayata geçirdi. Okullarda spor bilincini arttırma, sağlıklı bireyler yetişmesini sağlama ve spor alışkanlığı edinmelerini sağlama hedefleriyle yola çıkan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri, ilk olarak Uzunmustafa İlköğretim Okulunda taramalar yaptı.

Çocuklar için hazırlanan yetenek tespit istasyonları kuran antrenörler, çocukları testlere tabi tutup ardından çocukların yeteneği olduğu spora yönlendirecek. Okul ziyaretlerinin ardından yapılan bütün testler değerlendirilerek rapor halinde çözümlenmesi yapılacak.

Güçler Birliği projesi ile okul-aile ve çocuk işbirliği sağlanacak, okulların kulüpleşmeye yönlendirilmesi sağlanacak ve lisanslı sporcu sayısında büyük artış gerçekleşecek. Proje kapsamında okul yönetimi, öğretmen ve ailelere ynelik hazırlanan anketlerin doldurulması sağlanarak herkesin projede paydaş olması sağlanacak. Ayrıca proje ile ailelere de spor hakkında eğitimler de verilecek.

Güçler Birliği projesi kapsamında Düzce Uzunmustafa İlköğretim Okulunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri, çocukların önce kilo, boy ve sıçrama testlerini ölçtükten sonra, koordinasyon, koşu, vücut yapıları, cimnastik gibi istasyonlara katılımları sağladı.

Sporcu keşfinin yapılarak olimpik alanda çalışmanın ilk adımları olan Güçler Birliği projesi kapsamında her gün bir okul ziyaret edilerek taramalar yapılacak. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8