Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE GÖÇ İDARESİNİN TAHSİS YERİ DEĞİŞTİ
Düzce İl Genel Meclisi Ekim ayının son birleşimini gerçekleştirmek için hafta sonu mesaisi yaptı.
Gündem 2013.10.05 - 15:11:03
Birleşimde Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı İbrahim Canbolat Göç İdaresi Müdürlüğüne kalıcı işyerlerinden dükkan tahsis edilmesi ile ilgili hazırladığı raporu meclise sundu. 
Raporda şu ifadeler yer aldı: “Komisyonumuzun 4 Ekim 2013 tarihinde yapmış olduğu araştırma ve inceleme neticesinde İlimiz merkeze bağlı Fevzi Çakmak mahallesi 111 ada, 42 parsel C blok 1.katta bulunan Göç İdaresi Müdürlüğüne verilen 8 adet işyeri için alınan İl Genel Meclisinin 6 Eylül 2013 tarihli kararının iptal edilerek yerine, ilimiz merkeze bağlı Fevzi Çakmak mahallesi A blok zemin kattaki 34, 35, 39, 40, 41, 42, 43 ve 44 nolu toplam 8 adet işyerinin 1 yıl bedelsiz tahsisine, 1 yıldan sonra 9 yıllığına 2886 sayılı devlet ihale kanunu hükümlerine göre kiralanması komisyonumuzca uygun görülmüştür.”
 
 
TARIMSAL YAYIM FAALİYETLERİ ANLATILDI 
 
Düzce Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz Güllü Düzce İl Genel Meclisine kası adı TAR-GEL olan Tarımsal Yayını Geliştirme Projesi hakkında bilgiler verdi. 
Düzce İl Genel Meclisi Ekim ayı ilk toplantısı öncesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz Güllü tarafından TAR-GEL hakkında bilgiler aktardı.
Sadık Yılmaz Güllü, Düzce il genelinde TAR-GEL Projesi kapsamında 57’si Ziraat Mühendisi, 30’u veteriner Hekim olmak üzere 87 kişinin görev yaptığını söyledi.
Güllü, 2013 yılında TAR-GEL personelince yapılan çalışmalar hakkında ise şunları aktardı; “Tarımsal ve hayvancılık konularında çiftçi toplantıları, demonstrasyonlar şeklinde 397 adet faaliyet gerçekleştirilmiş ve 5 bin 542 çiftçiye ulaşılmıştır. 2 adet çiftçi kursu açılmıştır. Çiftçi ziyaretleri şeklinde 7 bin 165 kişiye ulaşılmıştır. 317 adet sunu tohumlama yapılmış 28 bin 500 büyükbaş, 5 bin 717 adet küçükbaş hayvan aşılaması yapılmış, 4 bin 452 adet hayvan küpelenmiştir. Teşhis, tedavi, doğum olarak 524 uygulama yapılmıştır.”
Güllü’nün açıklamalarının ardından meclis üyeleri de merak ettikleri konular hakkında sorular sordular.
 
UYGUN GÖRÜLMEDİ
 
Düzce İl Özel İdaresi bütçe imkanları yeterli olmadığı gerekçesi ile sanat tarihçisi kadrosu talebi Düzce İl Genel Meclisince uygun görülmedi. 
Düzce İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Ağustos ayında gerçekleştirilen meclis toplantısında gündemi getirilen ile sanat tarihçisi kadrosunu değerlendirdi. Ağustos ayı meclis toplantısında İl Özel İdaresinin bütçe imkanları mevcut olduğunda tekrar görüşülmesi için iade olunan söz konusu kadroya onay çıkmadı. Konuyu gündeme taşıyan Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı İbrahim Canpolat “Söz konusu kadro için İl Özel İdaresi Bütçe imkanları yeterli olmadığından dolayı sanat tarihçisi kadrosu ihdas edilmesi talebi komisyonumuzda uygun görülmemiştir” dedi.
Muhalefet ise Düzce İl Özel İdaresi bünyesinde KUDEP Bürosunun kurulması gerektiği bu açılan sanat tarihçisi kadrosunun KUDAP bünyesinde çalışacak bir eleman olduğundan dolayı bu kadronun açılması gerektiğine savunarak rapora onay verilmedi. Rapor oy çokluğu ile meclisten geçti.
 
 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8