Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TEORİ UYGULAMAYA AKTARILMALI
“Okul-Hastane İşbirliği Çalıştayı” Düzce Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ile DÜ Hastanesi işbirliği ile Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Sağlık 2013.10.11 - 15:36:59

 

İki gün sürecek olan çalıştayın açılış konuşmasını Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ayla Keçeci yaptı. Keçeci, klinik uygulamaların ortamların, öğrencilerin özgüven kazanması açısından önemli olduğunu belirterek, “Klinik deneyim, hemşirelik öğrencileri için son derece önemli olup, teoriyi uygulamaya aktarma ve öğrencilikten profesyonelliğe geçme fırsatı veren bir eğitim sürecidir. Klinik uygulamalar aynı zamanda öğrencilerin hasta ile iletişim kurarak hemşireliğe özel profesyonel bilgi ve becerileri kullanma geliştirme, doğru karar verme, problem çözme, kendini anlama yeteneklerinin gelişmesine olanak sağlamaktadır. Bundan dolayı iyi organize edilmiş klinik ortamlar öğrencilerin kendilerine güven duygularının artmasına ve mesleki kimliklerinin gelişmesine önemli bir destek vermektedir” dedi.

Keçeci, çalıştayda okul-hastane işbirliğine ilişkin sorunları, önerileri birlikte tartışmak, çözümler önermek ve bu çözümler arasından yol gösterici hemşirelik modelini incelemeyi planladıklarını belirterek güzel, verimli bir çalıştay temennisinde bulundu.

Açılış konuşmasının ardından konuşan Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Şerif Demir ise çalıştayın, hemşireler adına verimli geçmesi temennisinde bulunarak çalıştaya katılan herkese mesleki hayatlarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tülin Yıldız, Namık Kemal Üniversitesi’ndeki okul- hastane işbirliği çalışmalarından örnekler verdi. Bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Sunumun ardından Yrd. Doç. Dr. Tülin Yıldız’a Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Şerif Demir tarafından plaket ve hediye verildi.

Sunumlar tamamlandıktan sonra katılımcılar çalışma masalarına geçerek GZFT analizi yapılarak hemşirelik mesleğinin fırsatları tehditleri belirlendi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8