Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE’DE D-100 KARAYOLUNUN BİR KISMI VATANDAŞIN ÇIKTI
Düzce İstilli Köyü D-100 Karayolu’nun yaklaşık 3 metrelik kısmı vatandaşın çıktı. Arsa sahibinin Avukatı yolun trafiğe kapanmasını istedi.
Çevre 2013.10.22 - 15:39:51

 

  -SAMİ ALKAN “SÜRECİ BEKLİYORUZ” DEDİ

 

 Düzce D-100 Karayolu İstilli Köyü mevkiinde Alkan Ailesine ait 14 dönümlük arsa yapılan ölçümlerde 11 dönüm çıktı. Aile yaptırdığı ölçümler sonrasında yollarının D-100 karayolu olduğunu öğrendi. Yaklaşık 3 dönümlük arsaları karayolları tarafından kamulaştırmadan yol yapılmış Alkan ailesi ise durumu yargıya taşıdı. Mahkeme Alkan ailesini haklı bularak yolun eski haline getirilmesine karar verdi.

 Bunun üzerine harekete geçen hak sahiplerinin Avukatı İsmail Can, İcra Müdürlüğü yetkilileri ile D-100 karayolunun bir bölümünü trafiğe kapatmak istedi. Olay yerine polis ve jandarma ekipleri gelirken karayolları ekiplerinin güvenlik önlemi almaması nedeni ile yol trafiğe kapatılamadı ve tutanak tutuldu.

 Hak sahiplerinden biri olan Sami Alkan, “14 dönümlük arsamız ölçtürdüğümüzde 11 dönüm çıktı. 3 dönüm yer bulunamadı. Yaptırdığımız inceleme sonucunda D-100 karayolunun bir bölümü bizim arsa çıktı. Bunun ardından bizde gerekli süreci başlattık. Bize 57 bin TL hak verdiler. Biz kabul etmedik. Yargıtaya dava açtık yerin eski haline gelmesini kararı çıktı. Bizde yazık bir sürü masraf edilmiş masraf edilmiş yol kazılmasın didik fakat ilgilenen almadı. 7 senedir yetkilileri bekliyoruz. Neyse kanun o yapılacak. Süreci bekleyeceğiz” dedi.

 Hak sahiplerinin Avukatı İsmail Can, yolun kapatılıp kapatılması konusunda “Karayollarının kapatılması şu an söz konusu değil fakat yolun bir kısmı kapanacak. Yetkililer olay yerinden uzaklaştı. Trafik güvenliğini sağlayacak kurum ve kuruluş yok herkes görevini yapsın” diyerek tepki gösterdi.

 Yapılan telefon görüşmelerine rağmen bir sonuç çıkmayınca İcra Müdürlüğü yetkilileri tarafından tutanak tutuldu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
AVUKATIN TEŞVİKİ İLE 57 BİN LİRAYA RAZI OLMADINIZ DAHA ÇOK ALIRIZ DİYE BU YOLU SEÇTİNİZ.3 METRE İÇİN BU KADAR VATAN EVLADINI MAĞDUR EDECEKSİNİZ.ZATEN YOL HEMEN ARAZİNİZİN YANINDAN GEÇTİĞİ İÇİN YERİNİZ ŞİMDİ ESKİSİNDEN 100 KAT DAHA DEĞERLİ... DEDELERİMİZ BU VATAN VE MİLLET İÇİN ŞU FEDAKARLIĞI YAPTI, BUNU YAPTI DERSİNİZ AMA SİZ PARASI VERİLDİĞİ HALDE 3 METRELİK YER İÇİN YAPTIĞINIZA BAKIN.DEVLET DEVLET OLSA BUNA İZİN VERMEZ AMA NE YAPSIN.
Fırat TOPDEMİR - 23.10.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,73

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8