Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ
DÜZCE’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle çeşitli sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin katılımı ile Cumhuriyet yürüyüşü düzenlendi.
Gündem 2013.10.30 - 13:52:46

Cumhuriyetin kuruluşunun 90'ıncı yıl kutlamaları çerçevesinde ADD, ÇYDD, Birleşik Kamu İş, Eğitim İş, TGB, CHP ve İşçi Partisinden oluşan Düzce Ulusal Güç Birliği Platformu Anıtpark’ta bir araya geldi.

Düzce Belediyesi önünde toplanan grup halkın da katılımı ile Anıtpark’a kadar yürüdü. Cumhuriyet yürüyüşünde platform üyeleri tarafından Andımız okundu. “Atatürk’ün askerleriyiz” sloganları ile yürüyen Gençler ellerindeki dev Türk Bayrağını taşırken 10'uncu yıl Marşını coşku ile seslendirdiler.

Yürüyüşlerini Anıtpark’ta sona erdiren grup, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet etkinliği yürüyüş etkinliğinde konuşan Eğitim İş Düzce Şubesi başkanı Zeki Bayram, “AK Parti’nin yaptıklarından biride andımızı kaldırmak oldu. Türk halkının da yüzde 80’i buna karşı geliyor. Sizler bugün burada buna yardımcı destek oluyorsunuz. Düzce’de görülmemiş bir durum. Bugün hepimiz burada Cumhuriyeti kutlamak için toplandık. Şehitlerimizi, gazilerimizi başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere can veren aziz askerlerimiz için Saygı duruşunda bulunduk, İstiklal Marşını ve andımızı okuduk” dedi.

Yürüyüşe katılan CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Cumhuriyet’i gençlerle koruyacaklarının altını çizerek “Bu olay sayımızın daha fazla olacağına ve sayımızın artacağından eminim. Bugün burada Cumhuriyetle aynı yaşta teyzemiz, anneannemiz, babaannemiz genç torunları ile yürüdü. CHP gençlik kolları başkanı olarak hepimiz adına teyzemize teşekkür ediyorum. AK Parti’nin bu baskı döneminde Cumhuriyetin değerlerini yaşatacağız. Bizler bu uğurda ölmeye geldik. Cumhuriyeti gençlerle koruyacağız” diye konuştu.

İşçi Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez ise yaptığı konuşmada, “Milliyetçi, devrimci, sosyalist, Atatürkçüler, bağımsızlık isteyenler herkes burada. Bütün vatanseverler birleşerek ayırım bitmiştir. Artık Türkiye’yi savunanlar emperyalizmi savunanlar milliler, gayri milliler olarak ayrılacak. Parti kapışması bitti bugün Türkiye’nin mücadelesi Ne Mutlu Türküm diyene” dedi. Gurup açıklamalarının ardından dağıldı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8