Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Önce Çocuklar
UNİCEF ve AB’nin de desteklediği “Önce Çocuklar” adlı projenin alt projesi olan 7-19 yaş Aile Eğitimi Projesi kapsamında ailelere verilecek eğitim başladı.
Eğitim 2013.11.04 - 16:30:36

 

Düzce Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü’nün ortaklaşa yaptığı eğitimin tanıtım etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı ve İl Müftüsü Selami Emen’de katıldı. Projenin tanıtımını yapan Rehberlik Araştırma Merkezi Müdüresi Dilek Kar, proje hakkında katılanlara bilgiler verdi.

Dilek Kar, Düzce ilinde ilk etapta 28 rehber öğretmene, sonraki aşamalarda ise tüm rehber öğretmenlere eğitimler verildiğini, bu eğitimi alan öğretmenlerle 3 yılda 2 bin 516 anne ve 131 baba olmak üzere toplam 2 bin 746 veliye bu kapsamda eğitim verildiğini ve bunun çok önemli olduğunu söyledi. Ayrıca bu öğretim yılında da yeni atanan 25 rehber öğretmene eğitim verileceğini ve onlarında ailelere eğitim vereceklerini hatırlattı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, ailelere verilecek eğitimin son derece önemli olduğunu, ailenin lisani hallerinin, çocuklara karşı tutumlarının, çocukların davranışlarında ve ilerideki yaşamlarında müspet veya menfi tesirler bırakabileceğini söyledi.

İl Müftüsü Selami Emen ise yaptığı konuşmada, bu eğitimin, katılanların aile ve mesleki hayatlarında önemli katkılar sağlayacağını, ailelerin en büyük yanılgılarının kendilerini yeterli görmeleri olduğunu söyledi. Eğitimlerin faydalı olacağını umarım temennisinde bulunan Emen, katılanlara teşekkür etti.

Düzce Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Cuma ve Cumartesi günleri olmak üzere toplam 8 hafta sürecek olan eğitimde Ergeni Tanımak, İletişim Kurmak, Birlikte Büyümek, Riski Yönetmek, Uzlaşabilmek, Aile Tutumları, Olumlu Davranış Kazandırma ve Geleceği Planlamak gibi konuları kapsayacak.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8