Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce’de sınav hazırlığı
MİLLİ Eğitim Müdürü Murat Yazıcı Dershane Müdürleri ile bir araya geldi Merkezi Sınav Sistemini konuştu.
Eğitim 2013.11.07 - 15:34:21

 

Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Düzce’de faaliyet gösteren dershane müdürleri ile bir araya geldi. Yedincisi gerçekleşen toplantıda ağırlıklı olarak Merkezi Sınav Sistemi görüşüldü. Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, İlk toplantıların sadece dershane müdürleri ile yapıldığını, sonraki toplantılara ise lise ve ortaokul müdürlerinin yanında sendika temsilcilerinin de katıldığını belirterek eğitim alanındaki sorunlarının, tüm eğitim kurumları ile bir araya gelerek çözmenin daha faydalı olacağını söyledi.

Ayrıca toplantıdan, Merkezi Sınavlarla ilgili olarak önümüzdeki Pazartesi günü tüm branş öğretmenlerinin katılacağı zümre toplantılarına dershanelerden ve özel okullardan da her branşta bir öğretmenin iştirak etmesi kararı çıktı.

 

 

Merkezi Sınav Sistemi bilgilendirme toplantısı için ilimiz merkez ortaokul müdürleri Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı başkanlığında bir araya geldiler.

Toplantıya Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri ve Merkez Ortaokul Müdürleri katıldı. Merkezi Sınav Sistemi ayrıntılı ve görüntülü bir şekilde Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin Erdoğmuş tarafından okul müdürlerine anlatıldı.

Bu yıl ilk kez uygulanacak sınavda iki sınavlı derslerin birincisi, üç sınavlı derslerin ikincisi ortak yapılacak. Bu sınavlarda yanlış doğruyu götürmeyecek, Okul Müdürleri sınava girecek olan öğrenci velilerini bilgilendirecek. Sınava geç kalan öğrenciler sınava alınacak ama ilave süre verilmeyecek. Öğretmenler ve öğrencilerin sınavda yapmaları gerekenler sunularla gösterildi.

Bilgi işlem biriminde çalışan Bilgin Can ve Zafer Kanbur tarafından Düzce Eğitim Geliştirme Projesi ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Geçin şu ortak sınav işini. Mutlaka bir kopukluk oluyor. Bir okul daha o konuyu işlememişken diğer okul ilerlemiş oluyor. Kesinlikle konuların birbirini tutmayacağını biliyorum. Sonra sorulara sınav sonrası bakılıyor ve aaa olurmu biz bu knuyu işlememiştik, yetiştiremedik veya bu konuları yetiştirmem lazım hadi gaza basalım. Tabiki öğrenci hiçbirşey öğrenemiyor bu arada. Size şunu söyleyeyim öğrenciler semt semt mahalle mahalle bile farklı kapasitededir. A okulunda öğrenen çocuk b okulunda semt farkı nedeniyle öğrenememiştir. Hatta bu durumu sınıflar arasında bile görür ve oduruma göre öğretmen olarak önlem alırsınız DİYELİM A sınıfında dersi farklı anlatırsınız çünki ögrenci donanımlıdır çabuk kavrar ama B sınıfında aynı konuyu iki derste zor kavratırsınız. Hatta sınıflara aynı konularda soru sorarken kavrama noktası düşük olan sınıflara soru güçlüğü sevyesini biraz düşürürsünüz. Bu durumu ortak sınavlarda sağlamanız mümkün değildir. Sadece öğrenciye yazık edersiniz. Zor öğrenenlerde biraz öğrenip geçecekken bu şansları elinden alınmış olur.Çocuklara yazık etmeyin ve bu işi osınıflara giren öğretmenlere bırakın. Hiç olmazsa başarısızlık oranı düşer .Zaten ünivrsite sınavı sonunda en iyileri seçiyor ve okuma arzusu ile yanan birçokçocuğu da bir güzel eliyor. Parası olan paralı en iyi üniversitelere gidiyor ,olan garban öğrenciye oluyor. Bırakın da onlarda okullarını sevinçle okusun .Saygılar Deneyimli öğretmenden.
Aynur Çelik - 07.11.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,49

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8