Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
KADINLAR İÇİN MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ
ÖRGÜN eğitim dışında kalmış kadınların yeniden eğitime kazandırılması amacıyla Düzce Halk Eğitim Merkezi tarafından proje başlatılıyor.
Eğitim 2013.11.28 - 17:38:52
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ve 81 ilin Vali eşleri tarafından eş zamanlı yürütülen “Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri” projesinin ikinci alt bileşeni Kadın ve Güçlenme başlığı adı altında “Kadınlar İçin Mesleki Eğitim” projesi Düzce’de de hayata geçiyor. 
Konuyla ilgili olarak Düzce Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, gönül elçileri ve kadınlar için mesleki eğitim projesinin amacının, ekonomik açıdan yetersiz koşullarda olan, imkansızlıklar içerisinde okuyamamış genç kızlara, kadınlara meslek edindirmek ve yarım kalan eğitimlerinin tamamlanması konusunda gerekli desteği vermek olduğu belirtildi.
Açıklamada, “Proje ile örgün eğitim dışında kalmış kadınların yeniden eğitime kazandırılması ve Mesleki Açık Öğretim Lisesine yönlendirilmesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesinden mezun olanların iş yaşamına katılımlarına aracı olunması, işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine katkıda bulunulması, imkânsızlıklar dolayısıyla okuyamamış kadınların toplumsal yaşama daha fazla dâhil olması, ekonomik ve sosyal yönden güçlenmelerinin sağlanması amaçlanıyor" denildi.
Mesleki Açıköğretim Lisesine 2012 yılı sonrasında ortaokul ve imam hatip orta okulunu tamamlayan erkekler başvurabilecek.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen, Gönül Elçileri ve kadınlar için mesleki eğitim projesi kapsamında faydalanmak isteyen tüm bayanlar mezuniyetlerine bakılmaksızın başvuru yapabilecek. Başvurmak isteyenlerin 04 Aralık 2013 tarihine kadar meslek liselerine veya Halk Eğitimi Merkezlerine başvurmaları gerekiyor. 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8