Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AFAD PERSONELİNE AFET EĞİTİMİ VERİLDİ
DÜZCE İl Afet ve Acil Yardım Planı; afet zararların azaltılması amacıyla afet olaylarının her aşamasında yapılması gereken çalışmaların koordine edilmesi ve uygulanabilmesi, tüm kurum ve kuruluşlar ile kaynaklarının bu amaç doğrultusunda yönetilmesi için alınması gereken tedbirler ve yapılması gerekenlerin tümünü içeriyor.
Eğitim 2013.12.01 - 13:35:13
 
Söz konusu planın olası bir afet durumunda uygulanabilir olması ve planda görevli personelin görevlerini daha etkin yapabilmeleri amacıyla Hizmet Grup Başkanları tarafından, Düzce Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile koordineli olarak eğitimler verilmeye başlandı. 
Düzce İl Afet ve Acil Yardım Planında; Haberleşme Hizmetleri Grubu, Ulaştırma Hizmetleri Grubu, Kurtarma ve Yıkıntıları Kaldırma Hizmetleri Grubu, İlkyardım ve Sağlık Hizmetleri Grubu, Ön Hasar Tespit ve Geçici İskan Hizmetleri Grubu, Güvenlik Hizmetleri Grubu, Satın alma, Kiralama, El Koyma ve Dağıtım Hizmetleri Grubu, Tarım Hizmetleri Grubu, Elektrik, Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Grubu, Basın ve Halkla İlişkiler Hizmetleri Grubu ve Yabancı Yardım Ekiplerini Karşılama Hizmetleri Grubu olmak üzere toplam 11 hizmet grubu teşkil edildi. 
AFAD İl Müdürü Ali Kartal, eğitimlerin açılış konuşmasında “Hazırlık aşamasında tüm kurumların personel ve araç- gereç imkânlarının da dahil edildiği iyi bir planlama ile olası afetlerin zararları en aza indirilecektir. İlgili mevzuatlar gereği hazırlanan ve sürekli güncel tutulan ilimiz Afet ve Acil Yardım Planı kapsamında farklı kuruluşların personellerinden teşkil edilen hizmet gruplarında görevli personelin görevlerini öğrenmeleri ve müşterek çalışma esaslarının belirlenmesi açısından bu eğitimlerin önemli çoktur” dedi.
Ulaştırma Hizmetleri Grubu personeline afetlerde yapacakları görevlere ilişkin eğitimleri İl Özel İdaresi Yatırım ve İnşaat Müdürü Mustafa Erez tarafından verildi. Ulaşım Hizmetleri Grubu Planının içeriği hakkında bu planda görev alan personele bilgi veren Mustafa Erez, kurtarma ve yardım ekiplerinin afet bölgesine en seri şekilde ulaşması halinde müdahalenin de etkili olacağına değindi.
Kurtarma ve Yıkıntıları Kaldırma Hizmetleri Grubu personeline temel eğitimleri İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Şube Müdürü Cihan Metin tarafından verildi. 
Afetlerde önceliğin enkaz altında kalan afetzedelerin kurtarılmasında olduğunu ve sonrasında afet bölgesinin yeniden yapılandırılabilmesi için yıkıntıların bir an önce kaldırılması gerektiğine değinen Metin, kurtarma ve yıkıntıları kaldırma hizmetleri grubunda görevli personele bu çalışmaları içeren icra planı hakkında eğitim verdi.
İlkyardım ve Sağlık Hizmetleri Gurubu Başkanı İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. İlker Yıldırım ile Halk Sağlığı Destek Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Çelik tarafından bu hizmet grubunda görev alan personelin eğitimleri yapıldı. Eğitimlerde afetlerin tüm olumsuzluklarını içeren faraziyelerin neler olabileceği, bu faraziyeleri de dikkate alarak afet bölgesinde ilkyardım ile sağlık hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin planlamanın afet olmadan önce yapılması gerektiğine dikkat çekildi.
İki oturum halinde gerçekleştirilen eğitimlerde ilk oturumda afet planı kapsamında verilen görevler, ikinci oturumda ise Afete Hazır Türkiye- Afete Hazır Düzce Projesi kapsamında “Birey ve Aileler için afete hazırlık eğitimleri” verildi. 
Düzce İl Afet ve Acil Yardım Planında görevli bütün personele, hazırlanan eğitim planı doğrultusunda sırasıyla eğitim verileceği bildirildi. 
 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8