Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TÜRK SPORUNDA DOPİNG KONULU PANEL
Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Halterci Halil Mutlu, doping kullanımı yaşının sigara kullanımından daha aşağı olduğunu söyledi.
Spor 2013.12.08 - 14:13:07
 
DÜZCE Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından Türk Sporunda Doping konulu Panel düzenlendi. Düzce Üniversitesi'nden Doç.Dr. Kürşat Karacabey’in sunuculuğunda yapılan panele konuşmacı olarak Halter Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Halil Mutlu, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aysel Pehlivan ve Spor Bakanlığı Sağlık İşleri Daire Başkanı Sultan Seyhan katıldı.
Prof.Dr. Aysel Pehlivan, bazı doping maddelerinin ölüme kadar götürdüğünü belirterek, “Dopingle mücadelede geç kaldık. Fakat iş işten geçmiş değil. Ülke olarak üzerimize düşeni yapmak için yola çıktık” dedi.
Daire Başkanı Sultan Seyhan, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı'nın dopinge bakışını aktararak 2011 yılında doping adına önemli bir adım atıldığını söyledi.
Halterci Halil Mutlu ise dopingin sadece bizim problemimiz olmadığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu sadece bizim değil dünya sporunun problemi. Benim vücuduma bu ilaç bir şekilde girdi. Benim vücuduma giren bu ilaç dünyada vücutta en fazla kalabilen bir ilaç ve haltercinin kullanabileceği en son madde. Çünkü neden güç vermiyor.” 
Her sporcunun doping konusunda bilgisinin olması gerektiğini anlatan Mutlu, sözlerine şöyle devam etti: “Ben doping kullanırken kullandığımı bilmiyordum. Burada en büyük suç yukarıdan başlar. Fakat her sporcu dopingi bilmesi lazım. Hocasının bilmesi lazım. Doping kullanım yaşı sigara kullanımından daha aşağı. Bunun ceza ile önüne geçileceğini sanmıyorum, eğitimle olur bu.” 
Konuşmaların ardından panelistlere plaket ve hediye verildi.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8