Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
YÖNTEMLER BELİRLENDİ!
Düzce Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen çalıştayda, ilimizin eğitimdeki başarı seviyesini artırmak üzere bazı kararlar alındı.
Eğitim 2013.12.22 - 14:21:16
 
 
21-22 KASIM 2013 tarihinde 2 gün devam eden ve Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyelerinin koordinasyonunda öğretmenlerin ve sivil toplum örgüt temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen Düzce Eğitim Çalıştay sonuçları 19 Aralık 2013 tarihinde Düzce Üniversitesi konferans salonunda düzenlenen “Eğitim’de Yeni Yönelimler ve Düzce Eğitim Çalıştayı” konulu panel ile kamuoyuna sunuldu. Çalıştay düzenleme ekibinde bulunan Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Engin Aslanargun, çalıştayda öne çıkan konularla ilgili olarak gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Aslanargun, katılımcıların dile getirdiği temel başlıkları şu şekilde sıraladı: 
- Öğretmenlerin mesleki gelişimi konusunda Eğitim Fakültesi ile eğitim kurumlarının daha yakın işbirliği içerisinde çalışması gerektiği.
- Eğitim öğretim hizmetlerini sunan öğretmenler ile okul ve il-ilçe düzeyindeki yöneticilerin daha yakın iletişime geçmesi ve işbirliği içerisinde çalışması.
- Okul-aile işbirliğini geliştirmeye yönelik çalışmalara öğretmenlerin de görüşleri dikkate alınarak devam edilmesi.
- Okul yöneticileri liderlik anlayışı doğrultusunda insan ilişkilerine daha fazla önem vermeli; güven, kurumsal aidiyet ve adalet konularında daha hassas olmalı. 
- Öğretmenlerin motivasyonunu yükseltecek çalışmalara ağırlık verilmesi. 
- Yönetim ve denetim faaliyetlerinin sayısal ve şekilsel etkinlikler üzerinden yapılması yerine, niteliği arttırmaya yönelik öğretmenlerle işbirliği içerisinde yapılması gerekliliği. 
- Özellikle ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerin okullardaki sosyal etkinlik yetersizliği sonucu olumsuz ortamlardan etkilenmesi. 
- Mesleki teknik eğitimin, uygulamadan ve sanayiden uzak olarak, sadece yükseköğretime yoğunlaşması, sanayi sektörü ile yeterli işbirliğinin gerçekleştirilememesi. 
- Özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinin yürütülmesinde üst yönetimlerin daha bilinçli olması. 
- Hayat boyu öğrenme anlayışının sadece kurslardan ibaret sanılması ve genel bilinçlilik düzeyinin düşük olması.” 
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8