Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Gölyaka’da arıcılığa büyük destek!
Gölyaka’da 8 bin kestane fidesi dikilerek, bal ormanı oluşturulacak. Bal üreticilerine ise 300 bin TL kredi verilecek, barınak ve konaklama yerleri yapılacak.
Çevre 2013.12.23 - 17:08:15

Ballı ilçe!

Orman İşletme Müdürlüğü, Gölyaka’da bal üreticilerine büyük destek sağlayacak. Yapılacak çalışmalar ile Gölyaka İlçesi’nde bal üretimi ve verimi artırılacak, üreticilere de maddi destek verilecek.

Gölyaka Bal Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Örenay ve bal üreticileri, Gölyaka Orman İşletme Müdürü Mevlüt Arslan’ı makamında ziyaret ettiler.

Başkan Hasan Örenay, Gölyaka'nın arıcılık konusunda Düzce ilçeleri arasında birinci sırada olduğunu belirterek, “İlçemizde yoğun olarak bal üretimi yapılmakta. Bunu artırmak için eğitimler düzenleyerek arıcılarımızı daha bilinçli hale getirmek adına birliğimizin çalışmaları devam etmektedir. Gölyaka'da acı bal, kestane balı ve yayla balı üretilmektedir.  Bu üretimi Orman İşletme Müdürlüğü ve kaymakamlığımızın destekleri ile daha verimli hale getirmeyi planlamaktayız. Bu nedenle arı konaklama barakalarının bir an önce yapılması gerekmektedir. Bal ormanlarının Gölyaka’da muhtelif yerlere yapılması hususunda çabalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Gölyaka Orman İşletme Müdürü Mevlüt Arslan ise, Başkan Hasan Örenay ve Gölyakalı arıcılara ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Gölyaka’da arıcılığın yoğun bir şekilde yapılmasının Gölyaka için bir şans olduğunu vurgulayan Arslan, “Gölyaka’da iklim bitki örtüsü arıcılığa çok uygun. Ayrıca Yazıpınar Mevkii’nde 40 dönüm bal ormanı çok iyi durumda, bakımı titizlikle yürütülmekte. Ayrıca Gölyaka’nın Yunusefendi mevkiine yeni bal ormanı yapılması hususunda çalışmalarımızı kar erir erimez başlatacağız. Bunun 8 bin adet kestane fidesi alındı ve dikime hazır” dedi.

Arıcılara destek sağlamak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Arslan, “Orman İşletme olarak ORKÖY Projesi kapsamında 2014 yılında 22 Bal Üreticileri Birliği üyesinin, yaklaşık 300 bin TL değerinde, 2 yıl ödemesiz, 7 yılda ödemek şartıyla krediden faydalanmalarını sağlayacağız. 2014 yılı planlarımıza koydurduk. 2014 yılında verilecek inşallah. Arıcılar için konaklama barınak yerleri için çalışmalarımıza başladık. 2014 yılında bu projemizi de tamamlamayı planlıyoruz. Bakanlığımızın arıcılara çok büyük destekleri var. Bunlardan yararlandırmak için çalışmalarımıza başladık. Yeni yılda Gölya’da arıcık faaliyetlerimizde çok güzel çalışmalarımız olacak” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8