Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Veremle savaşta Düzce başarılı!
DÜZCE İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Rıfat Poyraz, Türkiye’de veremle mücadele eden en iyi ilk 6 kuruluş içerisinde olduklarını söyledi.
Sağlık 2014.01.08 - 15:22:59

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim dalı,  Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi ve Düzce Verem Savaş Dispanseri birlikte “Veremle Savaşta Düzce” konulu toplantı gerçekleştirdi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Düzce İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Rıfat Poyraz yaptı. Poyraz, verem hastalığının tarih boyunca büyük salgınlara sebep olan hastalıkların başında geldiğini belirterek, günümüzde hastalığın önemini hala koruduğunu söyledi. Verem hastalığının yüzde 100 tedavisinin artık mümkün olduğunu söyleyen Poyraz, “Hasta kişi tedavi edilmediği zaman 10, 15 kişiye bulaştırıyor. Tüberküloz yani verem, tedavisi çok uzun süren bir hastalıktır” ifadelerini kullandı.

Düzce olarak verem savaşta çok başarılı olduklarının altını çizen İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Rıfat Poyraz, Türkiye’de veremle mücadele eden en iyi ilk 6 kuruluş içerisinde olduklarını, bu mücadelede Araştırma Ve Uygulama Hastanesi’nin yerinin çok büyük olduğunu ifade etti.

Toplantıda konuşan Düzce Verem Savaş Dispanseri Hekimi ve İl Koordinatörü Dr. Ömür Albayrak ise dispanserde uygulanan tedavi yöntemlerinden bahsederek verem ile savaşta Türkiye ve Düzce’nin rakamsal verilerini paylaştı.

Toplantının son bölümünde Prof. Dr. Peri Arbak, Prof. Dr. Ali Nihat Annakkaya, Düzce İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Rıfat Poyraz ve Düzce Verem Savaş Dispanseri Hekimi ve İl Koordinatörü Dr. Ömür Albayrak katılımcıların sorularını yanıtladılar.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8