Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İlhami ATASEVER

İLİMİZE YATIRIM AMAÇLI GELEN PARALARI KULLANMAKTA ACELE EDELİM!

15.04.2013 - 09:54:25

 

 

 

Hükümetin her yıl yaptığı bütçede, illere yatırım amaçlı olarak gönderilen paralar vardır. Mesela bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden ilimize, 33 yeni okul yapılması için 125 milyon lira para ayrıldığı söyleniyor. Bu paranın 28 milyonluk bölümünün ise ilimizde olduğu basında çıktı. Az da değil!

 

Gelen paralar yatırımlar başlayana kadar il özel idaresi emrindedir!

 

İl özel idaresi bu parayı en emin yer olarak bilinen devlet bankalarından birinde tutmaktadır! Peki hangi bankada tutmaktadır? Devlet bankaları olan Vakıf, Halk veya Ziraat bankalarında!

 

Yatırım amaçlı gelen bu paraların bankada veya bankalarda tutulması bankaların tabii olarak işine gelir! Çünkü işleri para alıp para satmaktır! Yılbaşından bu güne kadar da az bir zaman geçmiş değil! Nisan ayına geldik. Önümüzde mayıs, daha sonra da haziran ayı var! Ne kadar daha beklenecek bu da belli değil!

 

İlgili kurum müdürlükleri işi hızlandırmalı, icraata geçmeli ve yatırımları bir an önce başlatmalıdırlar!

 

Konu ile ilgili çok şey yazılabilir! Yazılabilecek en önemli şey; İlimize yatırım amaçlı gönderilen paraların bir an önce yatırıma dönüştürülmesidir!Esen Kalın.

 

                                                                                                                                                    İlhami ATASEVER
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Düzce Üniversitesine sadece otobüs mü hediye edildi? başka hediyeler var mı ? bu hediyeler başka kimlere verildi? Bankaların bu gelen yatırmları kendi kasalarında beklettiklerinde kimler nasıl, ne şekilde resmi olmayan rantlar sağlamaktalar? Bankaların hediyeleşme ve örtülü ödeneklerinin incelenmesi ve buna uygun yasa çıkarılması gerekmez mi?
Ahmet Dürüst - 18.04.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,36

Bu işten birileri kesinlikle rant sağlıyordur. Mesela Düzce Üniversitesine gelen paraların Halkbankta tutulmasına karşılık olarak Üniversiteye Mercedes Benz Tuorismo otobos hediye edildi. gerisini siz düşünün.
isme nehacet herkes biliyor - 17.04.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,26

Ödenek talep edilir 3-5 senede gelir.Gelen parayı harcamak 2-3 seneyi bulur.Etti5-6 sene.Bu kadar sürede de yatırım heyecanını yitirir.Rutin bir yatırım edasıyla yapılır gider.Sistemin turbo motor gibi aniden 100-120 km ye çıkan yarış arabası benzer bir yapıya ihtiyacı var.Saygılar.
İshak Ak - 15.04.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,83

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8