Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
26.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İlhami ATASEVER

VEKİLLİĞİNİ RİSKE ATAN KORKMAZ!

29.07.2013 - 10:17:44
 
 
Üçköprü köyünün içinden geçen D-100 duble karayolu, köyü ikiye ayırdığı ve arada bariyerler olduğu için köy halkı karşıdan karşıya geçemiyor. Bu nedenle köylü resmen çile çekiyor! Aklı başında olan herkes bu durumu yakından görüyor, takip ediyor, ne hikmetse hiçbir şey yapılmıyor! Halk son derece bunalmış durumda! Peki, bu sıkıntıyı kim ve nasıl çözecek?
 
 
 
Yaklaşık bir yıldan bu yana, Üçköprü köyü halkının çektiği sıkıntıyı yakından takip eden, problemin çözülmesi için ne kadar uğraş verildiğine bizzat şahit olanlardan biriyim.
 
 
 
Milletvekili İbrahim KORKMAZ, Karayolları 4. Bölge Müdürü Zeynel Abidin YEŞİL’in 25 şubat 2013 pazartesi günü Düzce’ye gelmesini sağlamıştı. Aynı gün 4. Bölge Müdürü ile birlikte Vali Adnan YILMAZ, Milletvekilleri İbrahim KORKMAZ ve Osman ÇAKIR da vardı.
 
 
 
KORKMAZ, 4. Bölge Müdürüne; Üçköprü köy halkının D-100 karayolundan karşıdan karşıya geçemedikleri için “Alt ve Üst Geçit İstekleri”, Üçköprü mevkiinden itibaren D-100 karayolu ile D-655 karayolu arasındaki bağlantı yolu üzerinde yeni yapılmakta olan “Spor Tesislerine Giriş Yolu”, Dünya bankası kalıcı konutlar mevkii ile Kazukoğlu köyü arasındaki “Geçiş Yolu İsteği”, D-655 karayolundan Beçi’ye Giriş (Düzce Üniversitesine giriş) yolunda yapılması gereken düzenlemeyi, Boğaziçi beldesinden Düzce’ye giderken sağdaki “Yan Yol”, Yaka köyü  civarındaki tarla sahiplerine kanalın üzerinden “Yol Verilmesi”, Üskübü ilköğretim okulundan çıkan öğrenciler için “Üst Geçit” istekleri gibi problemleri bizzat yerinde göstererek durumu izah etmişti! Sonuç: Bu günlere kadar elle tutulur pek bir şey yapıldığını duymadık!
 
 
 
Üçköprü köyünde 2013 yılı Nisan ayında trafik kazası olmuş ve bir kişi hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine köylüler D-100 karayolunu kapatmıştı! Vali ve emniyet güçleri oraya gitmişti! Halkı bir şekilde ikna etmişlerdi. Daha sonra Vali Adnan YIILMAZ başkanlığında bir ekip, Karayolları 4. Bölge Müdür yardımcıları ile birlikte Üçköprü köyüne gitmişler, halkın gözü önünde birlikte çözüm konusunu görüşmüşlerdi! Fakat bugüne kadar maalesef yine olumlu bir netice alınamadı!
 
 
 
Daha sonra bir kaza daha olmuş ve köylüler yine D-100 karayolunu kapatmışlardı. Kaynaşlı kaymakamı, Kaynaşlı Akparti ilçe başkanı ve emniyet güçleri olay yerine giderek yolu güç bela trafiğe açmışlardı. Maalesef bugüne kadar yine olumlu bir netice alınamadı!
 
 
 
Bu arada Milletvekili İbrahim KORKMAZ, yaklaşık onbeş gün önce Karayolları Genel Müdürü ile TBMM. de görüştüğünü, gelişmeleri ona da anlattığını, yaklaşık bir buçuk ay önce Karayolları 4. Bölge Müdürü ile görüşmelerine rağmen bugüne kadar olumlu bir netice alamadıklarını söylediğini, Üçköprü köyü ile ilgili gerekenin mutlaka yapılması gerektiğini ona da ilettiğini biliyorum!
 
 
 
Herhalde bu görüşme sonucu olacak ki birkaç gün sonra Karayolları 4. Bölge Müdürü, Milletvekili İbrahim KORKMAZ’ı arayarak Üçköprü köyü ile ilgili yakında bir inceleme yapmak için Düzce’ye geleceğiz dediğini, İbrahim KORKMAZ’ın da acele edin, eğer bir trafik kazası daha olursa çok büyük sıkıntı olur dediğini biliyorum. KORKMAZ, bu telefon görüşmesinden aldığı haberi derhal Kaynaşlı ilçe başkanını arayarak bilgilendirdiğini de biliyorum! Bu telefondan iki gün sonra;
 
 
 
17 Temmuz 2013 Çarşamba günü maalesef feci bir trafik kazası daha oldu! Bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Vali ve ilimiz Milletvekili KORKMAZ derhal kaza yerine gittiler. Halk galeyana gelmiş vaziyette ve verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle D-100 karayolunu tekrar trafiğe kapattı. Halk vali bey’e, kazanın ve acının verdiği öfkeyle hoş olmayan tavırlar sergiledi! Neden? Daha önce verilen sözler yerine gelmemiş diye! Milletvekili KORMAZ, olay mahallinden Karayolları Genel Müdürünü telefonla aradı! Durumun vahametini ve söylenmesi gereken sözleri Genel Müdüre söyledi. KORKMAZ, Üçköprü köyünü ikiye bölen yolun arasındaki bariyerlerin kaldırılmasını sağladı. Halkı ikna ederek kapatılan yolun trafiğe açılmasını sağladı!
 
 
 
19 Temmuz Cuma günü Milletvekili KORKMAZ Üçköprü köyüne tekrar gitti. Cuma namazını kılarak halk ile tekrar görüştü. Buradaki yol problemi halkın istediği şekilde çözülene kadar takipçisi olacağını söyledi. Vali bey’e haksızlık etmeyin! Vali bey Ankara’dan gelen yetkililerle görüştü, onların verdiği sözlere göre sizlere bir şeyler söyledi. Yol Probleminin çözülmesi için ne kadar çaba sarf ettiğini ben biliyorum dedi.  Vali daha ne yapabilirdi ki diyerek halkı bilgilendirdi! Halkı, tepki gösterirken mülki amirlere ve kolluk kuvvetlerine karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyardı. Haklı davanızda haksız duruma düşmeyin dedi. Daha sonra Karayolları 4. Bölge Müdürünü halkın gözü önünde tekrar aradı. Trafik kazasından sonraki gün olan 18 Temmuz perşembe günü Üçköprü köyünün yol problemi ile ilgili Ankara’da yapılan toplantının sonucunu bana bildirecektiniz ne oldu diye sordu? Karayolları 4. Bölge Müdürü, konu ile ilgili gerekli görüşmelerin yapıldığını ve 23 Temmuz salı günü Düzce’ye geleceklerini söyledi! Halk bu telefon konuşmaları ve bilgilendirmelerden sonra daha da rahatlamış oldu. Halk Milletvekili KORKMAZ’a teşekkür etti!
 
 
 
Üçköprü köyü halkı sabırsızlıkla Karayolları Genel Müdürlüğünden gelecek olanları beklemeye başladı. Bu sefer kesin söz almak istediklerini, yoksa daha fazla beklemeye tahammüllerinin olmadığını söylediler. Milletvekili KORKMAZ, ben de sizlerle birlikte konunun sonuna kadar takipçisiyim diyerek Üçköprü köyünden ayrıldı!
 
 
 
Türkiye’de kilometrelerce yollar yapıldı! Koca koca dağlar delindi tüneller açıldı!  İstanbul’a 3. Köprü yapılması kararlaştırıldı! İstanbul boğazı altından tünel açılarak iki taraf birbirine bağlandı! İkinci İstanbul boğazı yapılmasına karar verildi!  Düzce ilinin Kaynaşlı İlçesine bağlı Üçköprü köyünü rahatlatacak geçitler yapılmadı! Yukarıda, yapılan veya yapımı kararlaştırılan bu dev projelerden çok mu zordu bu geçitlerin yapımı?
 
 
 
Nihayet 23 Temmuz 2013 salı günü Karayolları Genel Müdür Yardımcısı, 4. Bölge Müdürü ve yardımcısı Düzce’ye geldiler. Vali bey’in başkanlığında milletvekili İbrahim KORKMAZ’ın da katıldığı olağanüstü bir toplantı yapıldı. Toplantıdan, iki tane yaya üst geçit, bir tane araç alt geçit ve var olan yaya geçidinin ıslahının yapılması kararı çıktı!  Eğer verilen bu sözler yerine gelmezse “Buna, koskoca denizi geçerek, küçücük bir derede boğulmak” denir.
 
 
 
Duyduk ki Üçköprü köyünde yol çalışması başlamış! Ne oldu da bu iş birden hızlandı? İnsanlar ölmeden, yol birkaç kez trafiğe kapanmadan bu kararlar alınamaz mıydı? Bir Milletvekilinin çıkıp kendisini feda mı etmesi gerekiyordu?
 
 
 
Üçköprü köyünün yol problemi önemlidir! Ankara’ya gidenlerin de, İstanbul’a gidenlerin de yolu Üçköprüden geçer! Bu yol yapılmazsa, ihtimaldir ki insanlar bir gün Ankara’ya da, İstanbul’a da gidemeyebilirler!
 
 
 
Koca koca işler başaran hükümetimizin Başbakanı, eminim ki böyle küçük işlerin yapılmayışından haberi bile yoktur! Bir şekilde haberi olursa çok üzülür. Bu işin sorumluları nasıl cevap verirler çok merak ediyorum!
 
 
 
Devletin valisi ni, Üçköprü köyünün yol problemi çözülmezse milletvekilliğini riske atan milletvekilini, halkın karşısında zor duruma düşüren, sistemi acizleştiren ve problemin çözümü konusunda gerekli hassasiyeti göstermeyenlere yazıklar olsun! Esen kalın.Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sayın İshak AK hocam çok doğru söylüyor. Vali ile Vekil KORKMAZ daha önceden yapılmış olan hataların düzeltilmesi için mücadele veriyorlar. Kağıt üzerinde yapılmamış olanları dozer getirerek düzeltiyorlar. Daha önceden yapılması gereken iki adet üst geçit ile bir adet araç geçidini ancak yapmaya kalkışmışlar. O da kavga gürültü, yol kapatma ve vekillik riske atılarak! Yazık!
81 düzce - 30.07.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%43,41

Bizde bina yapılır, içine yerleşilir ve yaşam başladıktan sonra Binanın projesi çizilir, iskanı alınır, elektrik tesisatı çizilir, plan ve projelendirilir. Niçin? bürokratik kuralları yerine getirmek için. Projeye uymayan hususlarda bürokrat ve vatandaş çift kale karşılıklı maç yaparlar. Proje sonunda yapılmış olan eve uydurulur. Ne kadar uyduğu da ayrı bir tartışma konusu. Halbuki yapı-elektrik-kalorifer-doğalgaz-su tesisatı vb. projeler kağıt üzerinde çizilse, hatalı hususlar ilgili kuruluşlarca ve yetkililerce incelense, hatalar kağıt üzerinde düzeltilip onandıktan sonra yapım aşamasına geçilse tüm bu olumsuzluklar yaşanır mı. Hayır. Peki niye yapmıyoruz. Alışkanlık. Eğitimde bile öğrenci önce makinayı yapıyor, projesini arkadan çiziyor. Böyle şey olur mu diyeceksiniz. Oluyor işte. Silgi ile düzelteceğiniz aksaklığı bu sefer dozerlerle yapıyorsunuz. Alışkanlık işte. Bunu yenmeliyiz ve önce proje, proje üzerinde hataları düzeltme ve uygulama. Doğrusu bu. Ama gel gör uygulayan ne kadar. Yok denecek kadar az. Üçköprü köyündeki durum da bu. Oralarda bu olumsuz yapılaşmalar olmadan önce proje üzerinde bu aksaklıklar giderilemez miydi. Giderilirdi. Ama bu zikrettiğimiz alışkanlıkları bir yenebilsek doğruyu bulacağız da. Ne zaman. Vali beyin ve vekilimizin aldığı risklerin yanında unutulan önemli bir husus var. Oda pazarda iki marul üç parça soğan beş on tane domates satarak ve rızkını kazanmak için kışın soğuk betona oturup onları satmaya çalışan 85 yaşındaki darıcı köylü anamızdan zabıtaca alınan işgaliye bedeli ile bu hataların düzeltilmesi. Bunun vebalini kim ödeyecek, bu yaşlı anamızdan kim helallik alabilecek. Ben cevap bulamıyorum. Cevap verebilecek biri varsa da haberimiz olsun. Ona danışacağımız daha çokkk şeyler var. Saygılarımla.
İshak AK - 29.07.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,27

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8