Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İlhami ATASEVER

GÜLE GÜLE SAYIN VALİM!

16.08.2013 - 09:24:45

Dün, Düzce Postası Gazetesi yazarlarından Harun Can Şerbetçi kardeşim giden valilerimiz ile ilgili bir tahlilde bulunmuş. Her cümlesine yüzde yüz katılmasam bile, yüzde doksan dokuzuna katılmamak mümkün değil!

 

 

 

 

Mesela;Düzce'nin 3. Valisi sayın Halil NİMETOĞLU'nun ismini Düzceliler çok iyi hatırlar ve hep memnunluk ifadesiyle anarlar. “ Şeklinde tespitte bulunmuş. Çok doğru bir tespit.

 

 

 

“Sayın Halil NİMETOĞLU, halkın içinde, cana yakın, sevecen, inisiyatif kullanabilen, proje üretebilen, devletin kaynaklarını iyi değerlendiren, bizden biri gibiydi. Biz basında uzun yıllar çalışanlar ve gerçek Düzceliler veya Düzceliyim diyenler için sayın Halil NİMETOĞLU'nun çok özel bir yeri vardır. Ve bu değerli insanın ismi hafızalarımıza kazınmıştır ve hiç bir zaman unutulmayacaktır. “Aynı kanaatteyim. Bugün halini hatırını sormak için arasam, karşıki taraftan buyurun İlhami bey diye karşılık verir. Düzce’nin her tarafını sorar, birçok kişiyi de tek tek sorar. Sanki Düzce’den dün ayrılmış gibi!

 

 

 

Yine mesela; “Daha sonra en kısa süre göreve gelen, Düzce'de en kısa süre kalma özelliğine sahip olan sayın Ercan TOPACA ise yine fazla halkla içi içe olmayan, ancak proje üreten, çalışkan bir vali olarak hatırımızda ve hafızamızda yer yapmıştı.” Şeklinde tespitte bulunarak devamla

 

 

 

“Hangisi en iyisi tartışmalarında, sayın Halil NİMETOĞLU'nun ardından ikinci sırayı alan sayın Ercan TOPACA’dır. Sayın TOPACA için halkımız tarafından sıkça, "Keşke daha uzun süre kalsaydı, çalışkan valileri Düzceli siyasiler barındırmıyor. Bakın, Kocaeli ilinde ne güzel işler yapıyor" denmektedir. Demek ki, sayın TOPACA'nın da ismi hafızalarımızda yeteri kadar yer almaktadır.” şeklinde bir kıyaslama yapmış.

 

 

 

Tayini çıkan sayın Adnan Yılmaz ile ilgili olarak da; “Valimiz sayın Adnan YILMAZ ise sayın Ercan TOPACA gibi ilimizde en az görev yapan Vali unvanına sahip oldu. Sayın Adnan YILMAZ, halkın içinde olmayı tercih eden, iş yapmak isteyen, doğru tercihlerde kararsız kalan, ama medyatik olmayı seven, sanki yarınlarda siyasete soyunup aday olacakmış gibi bir izlenimle hafızamızda yer aldı.” Şeklinde tespitte bulunmuş. İşte bu tespitin hepsine birden tam katıldığımı söyleyemem!

 

 

 

Yukarıda sayın Halil NİMETOĞLU’ndan bahsederken hafızalarımızda kaldığından bahsediyoruz. Neden? Proje üretebilen, devletin kaynaklarını iyi değerlendiren, bizden biri, halk ile iç içe olduğu ve medyada fazla göründüğü için!

 

 

 

Valimiz Sayın Adnan YILMAZ için doğru tercihlerde kararlı mı, karasız mı kaldığı konusunda emin konuşabilmek için konulara vakıf olmak gerekir! Tüm bilgiler sadece devletin elindedir çünkü!

 

 

 

Valimiz Adnan YILMAZ için; Sanki yarınlarda siyasete soyunup aday olacakmış gibi bir izlenimden bahsediliyor! Harun kardeşim bunu sanki diye yazmış ama dilinin altında bir şey mi var acaba! Ben ona ihtimal vermem!

 

 

 

Valiler devleti temsil ederler. Valiler görev yaptıkları yerin değerlerini de, tarihini de iyi bilirler. Geçmişte siyasete soyunan valilerimiz de olmuştur. Sonucu da herkesin malumudur. Bunu herkes gibi halen görev yapan valimiz de bilir. Öyle bir ihtimali ne giden valimiz için, ne de Düzce siyaseti adına uygun bulmam!

 

 

 

Bunu söylerken bir gerçeği de ortaya koyalım. Türkiye Büyük Millet Meclisinde valilikten gelen milletvekilleri de vardır. Her Türk vatandaşının milletvekilliği hakkının olduğu yerde, valilerin de böyle bir hakkı vardır. Ayıp değil, günah değil! Allah neyi takdir etmişse o olur! Bunun önüne de kimse geçemez!

 

 

 

Sayın valim! Babam Allah ömrünü uzun etsin çok zeki bir insandır. Yaşı 82 civarında olmasına rağmen yaşlı değildir. Çünkü zihinsel olarak çok zindedir. Zaman zaman kendisi ile sohbet ederken soruyorum? Baba ne anladın bu dünyadan;

 

 

 

 

“Oğlum! bir ömür bu insanları ve dünyayı anlamak için yeterli değil!” diye cevap verdi!

 

 

 

 

Herkes yaptığının karşılığını iyi veya kötü bu dünyada ve inananlar için öbür dünyada mutlaka bulur. Önemli olan kişinin kendi iç dünyasında mutlu olmasıdır!

 

 

 

İnsanlar yaptıkları güzel hizmetlerle mutlu olurlar. Çünkü onu bir tek kendisi ve Allah bilir. Kul ne kadar bilirse bilsin, ne kadar iyi niyetli olursa olsun bir gün mutlaka unutur. Ama Allah unutmaz!

 

 

 

Allah her şeyin hayırlısını versin, ama her şeyin! Bazen hayırsızlıklarda bile hayır vardır. Kim bilir!

 

 

 

 

Önemli olan kendi doğup büyüdüğümüz, eşimizin, dostlarımızın bizleri nasıl tanıdığı ve Allahın nasıl bildiğidir! Gerisi boş!

 

 

 

Sayın valimiz sizleri sevdik. Sizlerden razıyız. Arkanızda çok iyi izlenimler bıraktınız. Düzce ve Düzce’li olarak Ankara’da da bir kapımızın olduğuna inanıyoruz. Sizleri hep iyilik, güzellik ve hayırlarla anacağız! Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin!

 

 

 

Sizi, Şeyh Şabani Veli Hazretlerinin güzel sözü ile uğurlayalım. Gelişiniz güle güle, gidişiniz güle güle, her işiniz güle güle olsun! Esen kalın.

 

 

İlhami ATASEVER
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
''Her cümlesine yüzde yüz katılmasam bile, yüzde doksan dokuzuna katılmamak mümkün değil! '' NE ANLADINIZ ?
Alper - 29.08.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,84

Henüz Düzcemize geleli o kadar kısa süre oldu ki, ama siz her yere el uzattınız. Ne yazı ki görevden aldılar. Bu bizim kaybımız. Düzceli olarak sizin arkanızda durmadığmız gibi hemen kuyunuzu kazmaya başlyanlar olmuş. Hak sonunda yerini bulur. Size başarılar dileriz.Güle güle gidin inşallah Ankara'da da Düzcelilere yardımcı olursunuz. buna inanıyoruz . Herşey gönlünüzce olsun
gönül - 17.08.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,10

KİM NE DERSE DESİN BİZ SİZİ SEVDİK. ÇÜNKÜ HERKESİN GÖNLÜNÜ ALMAYA ÇALIŞTINIZ. AMA NE DEDİLER "ZİYARETLERLE VAKİT GEÇİRMİŞ SİNİZ". ZİYARET YAPMASANIZ BU SEFER DE "VALİ HALKTAN KOPUK" DİYECEKLER. BU MİLLETE YARANILMAZ. 1 YIL GİBİ BİR SÜREDE NE YAPILABİLİRSE SİZ DE ONU LAYIKI İLE YAPTINIZ. ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN
AYDIN - 17.08.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,79

SAYIN VALİM BİR 17 AĞUSTOS GÜNÜ DÜZCEDE GÖREVE BAŞLADINIZ, AYNI GÜN GÖLYAKA DA DEPREMLE İLGİLİ PROGRAMA KATILDINIZ, DEYİM YERİNDEYSE DÜZCEDE İLK GÖREVİNİZİ BU PROGRAMLA DUALARLA BAŞLADINIZ, ( SİYASİLER O GÜN İYİLİK İÇİN DUA ETMEMİŞLER, KÖTÜLÜK İÇİN ETMİŞLER.) YİNE BİR 17 AĞUSTOS GÜNÜ KATILIRSANIZ DUALARIMIZLA GİDECEKSİNİZ. DUALARIMIZ SİZİNLE, YOLUNUZ AÇIK OLSUN.
F.Çakmak - 17.08.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,50

Buraya atanan valiler sanki lutuf yaparak iyi oluyorlar.Hayır devleti temsil ettiklerinden her işinin kanunlara uygun olması gerekir öyle istediklerini asıp kesemezler.Düzce de Bolu beyi sendromu var .malum Bolu beyi köroğlunuun babasını kör etmiş ya her bey ve valide böyle bir eylem bekliyorlar yapmayınca ne iyi adam diyorlar.Geçin bunları HOŞGELDİN SAYIN VALİM.GÜLE GÜLE SAYIN VALİM EDEBİYATINA DEVAM.
FIRAT - 16.08.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,26

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive