Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Biraz da aday adaylarına bakalım…

16.01.2015 - 08:47:42

YENİyılın ilk ayının ortalarına doğru geldik ve Genel Seçimler ise 7 Haziranda. Yani, yaklaşık beş ay var.

 

İktidar partisi il, ilçe ve belde yönetimlerini belirledi ve bugün-yarın seçim startı da verir. Ancak tabi ki, önce milletvekili aday adaylığı için başvurular belirlenen takvimle başlayacak.

 

Yüksek ihtimalle yine temayül, yoklama, halk anketi gibi sanki çok iş yapılıyormuş gibi bir havaya girecek olan iktidar partisi, nasıl il ve ilçe başkanlarını atadıysa yine merkezi sistemle milletvekili adaylarını da bir önceki dönemler gibi atayacakları kesin.

 

Şimdi, Ak Partide şöyle isimleri geçenlere bakalım: Önce mevcut üç milletvekili kesin aday adayı. Burada en büyük şansın sayın Fevai Arslan’ın olduğu ifade ediliyor. Çünkü Düzce’nin yerli tabakası ve geniş olan çevresinin sayın Arslan’a büyük destek verdiği ifade ediliyor.

 

Eski vekil Celal Erbay yine adayı ve halka yakın bir isim. Akçakoca eski ilçe başkanı İbrahim Bilgin ilk aday adaylığını açıklayanlar arasında yer aldı. Yine Akçakoca’da çok sevilen sayın İbrahim Bilgin’in de aday gösterilmesinin hiç sürpriz olmayacağı ifade ediliyor.

 

Eski il başkanı Metin Kaşıkoğlu aday adayı. Eski Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram’da büyük ihtimalle aday adayı ve Düzce’de aday gösterilecek isimler arasında favori olarak gösteriliyor.

 

Daha başka diyenler var değil mi? Bakın ben şimdi yazacağım yarın diğer basındaki kurnazlarda biliyorlarmış gibi yazacaklar eminim.

 

Düzce’nin çok tanınmış müteahhidi sayın Hızır Ekşi’nin de aday adaylığı için hazırlandığı ifade ediliyor. Bu iddia bence boş değil ve destek görüyor.

 

Düzce’de uzun yıllar başarıyla lise müdürlüğü yapan sayın Varol Tayhan’ın da kesinlikle aday adayı olacağı ifade ediliyor. Bu iddiaya ise sayın Varol’un hayır demediğini bizzat bilenlerdenim.

 

Bir önceki dönem aday adayı olan Sevban Yıldırım’ın da aday adayı olmak için girişimde olması bekleniyor.

 

Düzce’de çok tanınan bürokratlardan Abdullah Çelebioğlu zaten aday adayıyım diyor.

 

Düzce eski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Büyük, şu anki Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı da yine aday adayı.

 

Daha çok var. Gölyaka eski belediye başkanı Nihat Çelik’in de kesin aday adayı olacağını herkes biliyor. Kaynaşlı eski belediye başkanı İsmail Korkmazın da bu konuda girişim içinde olduğu ifade ediliyor.

 

İş adamı ve Osmanlı Spor Kulüp Başkanı Sadık Dik de Ankara’da nabız yoklama içinde olduğu ifade ediliyor.

 

Daha önemlisi ise eski Düzce belediye başkanlarından Ruhi Kurnaz’ında en güçlü aday adayları arasında olduğu ifade ediliyor.

 

Daha çok isim var aday adayı olacak.

 

Size öyle isimler yazacağım ve aklınız karışacak. Hatta hadi ya diyecek isimler var. Hem de bomba gibi. Son bilgilerin peşindeyim. Önümüzdeki hafta netleştirince yine sizlerle birlikte olacağım.

 

Bunların arasında CHP ve MHP’de deki bombalar da var bekleyin görün.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sen yazıyorsan vardır bir bildiğin,bekliyorum...
oktay - 31.01.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,64

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8