Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Prof.Dr.Celal ERBAY

Halka Hizmet, Hak'ka Hizmet'tir" Parolasıyla, Talip Olduk “Milleti Temsil” Yetkisine

26.02.2015 - 09:11:03

SEVGİLİ dostlar, uzun zamandan beri sizlerle paylaştığım bu sütunlarla daha yakından tanıdınız beni. Duygularımı, gönlümü ve bildiklerimi paylaştım sizlerle. Birlikte gittik ötelere, zamanın derinliklerine. Bazen Balkanlar'da bazen Kafkaslar'da, bazen Acara düzlüklerinde, bazen de Doğu Karadeniz'in dar sahil şeridinde bir ırmağın kenarında, bir çınarın altında oturup dinlendik. Çıkınımızdaki azığı, bir sonraki öğünümüzü düşünerek dikkatlice açıp önümüze koyduk.

 

Bazen hüzünlendik. Kulağımızda çınladığını hissettiğimiz kağnı gıcırtılarına mırıldandığımız gurbet nağmeleriyle iştirak ettik. Düşe kalka, çileli yollardan aşarak, kopup geldiğimiz veyahutta zorla koparılıp, can güvenliğimiz ve inanç özgürlüğümüz uğruna terk-i diyar eylediğimiz anadan doğma yurdumuza, ocağımıza benzediği, oraların yeşilini andırdığı, çevresiyle, dikiyle-yokuşuyla, ovasıyla düzüyle, deresiyle tepesiyle, hep oralara benzediği için kimimiz bulabildiğimiz Düzce yerlerine, kimimiz de yamaçlarına yerleştik... Yeniden teşkilat kurduk, ocak tüttürdük çektiklerimizi yavaş yavaş unutarak buraları yeniden yurt edindik ve merkezine de hep birlikte “DÜZCE” adını koyduk.

 

 

HERBİR KÖŞESİNİN BİR BAŞKA ÖZELLİĞİ VAR

 

Merkezine "DÜZCE" dediğimiz bu vatan parçasının her bir köşesinin ve ilçesinin başka bir özelliği vardır. Tarih ve kader her bir ilçenin geçmişini dantel dantel işlemiş ve bağrında misafir ettiği mana kahramanları ile birlikte hamurunu yoğurmuş ve bugünkü nesle kutsal vatan parçası olarak buraları emanet etmiştir.

 

Bu vatan parçasına hizmet, en ufak şekliyle yolunun üzerindeki bir taşı alıp kenara koymak şeklinde de olsa, Hak rızasını kazanmaya yönelik ibadettir, şereftir ve onur kaynağıdır.

 

 

RAHAT ULAŞILABİLEN VEKİL OLACAĞIM

 

İşte Rabbim nasib etti, 2007-2011 arası 23. dönemde Düzce Milletvekili olarak, siz değerli hemşehrilerime hizmet etme şerefine nail oldum. Zaten baştan söylemiştim, "herkesin rahat ulaşabileceği Vekil olacağım" diye. Elimden geldiğince buna özen gösterdim.

 

Hem Mecliste çok aktif ve etkin görev yaptım, hem de hemşehrilerimle çok sıkı bir iletişim ve irtibat içinde oldum. Meclis Adalet Komisyonu’nda, bizzat alt komisyonlarda görev alarak "Borçlar Kanunu" ve "Medeni Usul Kanunu" nun yapılmasında etkin görev üstlendim.

 

Ayrıca her ay Meclis kürsüsünden yaptığım gündem dışı konuşmalarla gerek Düzcemizin geleceği ve gerekse Türkiye'nin Kafkas ve Balkan politikalarına katkıda bulundum. Bununla birlikte TRT Türk, TRT 2 televizyon kanalları vasıtasıyla Türkî Cumhuriyetler ve akraba topluluklarına yönelik bilgi ve sevgi üretimine, gönül bağlarımızın kuvvetlendirilmesine dair projeler uyguladım.

 

Bütün bunların yanında haftada iki gün mutlaka Düzce'de halkın içinde oldum. Haftada bir gün çarşı Pazar dolaştım, en az ayda bir her ilçeye ziyarette bulundum. Bize oy veren-vermeyen, ayrımını yapmadan herkesle ilgilendim, derdini dinledim, probleminin çözümüne yardımcı oldum.

 

 

HER PAZARTESİ HALK GÜNÜ

 

En önemlisi, siz hemşehrilerimin Ankara yollarında eziyet çekmemeniz için her hafta il merkezimizde "halk günü" düzenledim. Her pazartesi 9-10’dan itibaren esnafı dolaştım, saat 13.00'den itibaren de İl Merkezimizde kısa bir basın açıklaması ile birlikte her hafta 60-70'den az olmamak üzere problemi olan halkımı dinledim, onların problemlerine çözüm üretmeye çalıştım. Elbette ki, bütün problemleri çözmek mümkün değil. Ama vatandaş biliyordu ki, 'ben pazartesi saat 13.00’den itibaren AK Parti İl Merkezi'ne gidersem, orada beni dinleyecek, bana yardımcı olacak, Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay'ı bulurum. ' Ona göre geliyor, derdini anlatıyor, biz de kendisini dinledikten sonra, hangi birime ulaşmamız gerekiyorsa hemen anında ulaşıp hemşehrimize yardımcı olmaya çalışıyorduk.

 

Böylece hemşehrilerimle bütünleşmiştim. Onların derdi benim derdimdi. Hatta diyebilirim ki; onların problemi beni Hak rızasına yaklaştıran bir vasıta idi. Zira ben o problemi çözünce huzura eriyor, mutlu oluyordum.

 

 

BENİM MANEVİ BABAM!

 

Nitekim eşi ve iki çocuğu şizofrenik olan bir hanımefendi. İş talebiyle gelmişti. Rabbim lütfetmiş, o bacımızı bir işe yerleştirmiştim. Ertesi hafta teşekkür için gelmiş aynen şöyle demişti: 'Benim manevi babam, Allah senden razı olsun, aylardır evimizde sofra kurulmuyordu, sayenizde evimizde sofra kuruldu.' Peki soruyorum size, bu beyan karşısında duygulanmamak, Allah'a hamd etmemek mümkün mü?' Sevgili dostlar, hep birlikte bir kez daha gördük değil mi, hakikaten 'Halka hizmet, Hakk'a hizmettir.'

 

 

BİZİM TELEFONUMUZ DA DEĞİŞMEZ, KARAKTERİMİZ DE…

 

Sevgili dostlar vekilliğim sona erince herkes soruyordu.'Hocam telefonunuz değişti mi? ' diye. Onlara cevap olarak dedim ki: ' Kardeşim bizim telefonumuz da değişmez, karakterimiz de.' Sözümün eriyim. Vekillik sonrası ne karakterim değişti, ne de telefonum. Siz değerli dostlarımla, hemşehrilerimle olan ilgim, sevgim ve irtibatım aynen devam etti.

 

Tabiri caiz ise fahri vekil olarak hemşehrilerimin bana ulaşan her derdiyle ilgilendim. Cenazelerine, düğünlerine iştirak ettim. Hüzünlerini, sevinçlerini paylaştım. Bu sütunlar vasıtasıyla her hafta sizinle uzun uzun sohbet ettim.

 

Fakat şu hususu da itiraf edeyim, vasıfsız ve yetkisiz hizmet 'tam' olmuyor. Halkın temsilcisi, Milletin Vekili vasıf ve yetkisini elde etmek, halkıma yönelik hizmetin hem kalitesini, hem miktarını hem de hızını kat kat arttıracaktır. Bu sebeple yüksek müsaadenizle 07.06.2015 genel seçimlerinde Düzce Milletvekilliği için AK Parti'den aday adayı oldum.

 

Dinim için, milletim ve devletim için, siz değerli halkım için, ahretim için hayırlı ise Rabbim nasib etsin. Değil ise uzak etsin. Bu yolda bütün aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

 

Hayırların fethi, şerlerin def'i için dualarınızı ve ilginizi bekliyorum. Kalın sağlıcakla, Allah yar ve yardımcınız olsun, sevgili dostlar. 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Değerli yetkililer. Ben İstanbul'da yaşayan ve 25 yıldır gazetecilik yapan 'sürekli sarı basın kartı' sahibi bir meslektaşınızım. Prof. Dr. Celal Erbay'ın yazdığı Düzce'yle ilgili kitabını adresime göndermenizi rica ediyorum. Adresim: Kaptanlar, Gürz Sokak. Denizkuşu Apt. No.16 Daire:5 Kavacık/BEYKOZ-İSTANBUL
Mehmet Şimşek - 27.03.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,38

Hocam, hayırlı olsun. Aynen dedikleriniz gibi oldunuz. Söylediklerinizin eksiği var fazlası yok. Sadece Düzce için değil hatta sadece Türkiye için de değil sizi kendisine yakın hisseden yurt içi ve yurt dışından herkese kucak açtığınızın şahidiyim. Yeniden seçilmeniz halinde geçmiş dönemin tecrübesini de katarak bundan sonra daha büyük bir güçle ve heyecanla İslam dünyasının, Türk Cumhuriyetlerinin ve akraba toplulukların gariban / dertli insanlarının derdi ile dertlenecek engin bir gönüle yeniden kavuşacaklarını düşünüyorum. Sadece Düzce değil, Türkiye ve diğer Türk Cumhuriyetleri ve akraba topluluklar da kazanacak diye düşünüyorum. Görevinizi bir emanet bilinci ile yerine getirdiğinizin şahidi olarak çıktığınız bu yolda muvaffakiyetler diliyorum.
Prof. Dr. Saffet KÖSE - 05.03.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,28

HOCAM DÜZCEPOSTASI SİTESİNDEKİ OYLAMADA BİRÇOK RAKİBİNİZİN OLDUĞUNU GÖRDÜM. HOCAM İNŞALLAH DÜZCEMİZİN OYLARI SİZE. YÜREKTEN İNANIYORUZ SEÇİLECEĞİNİZE. RABBİM NİYETİNİZE GÖRE VERSİN.
Hasan Halil - 01.03.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,95

hEP BİRLİKTE YENİ TÜRKİYE YOLUNDA HİZMETE DEVAM. ZATEN YORULMAK TABİRİ YOK SİZİN SÖZLÜĞÜNÜZDE. BU AŞK VE ŞEVKLE HOCAM DAHA NİCE BOYLE GÜZEL HİZMETLERE İMZA ATACAĞINIZI ARZU EDİYORUZ. KALIN SAĞLICALIKLA.
Ehmed iZZET - 01.03.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,77

Saygıdeğer Vekilim 7 Haziran'da "Millet Yolunda Hizmet" görevi size bir daha tevdi edilirse, bir daha yılmadan, yorulmadan çalışacağınıza, sizi desteklesin veya desteklemesin hiçbir vatandaşa ayrım yapmadan hizmetine koşacağınıza, bütün Türk Milletinin ihtiyaç ve siteklerine cevap verecek icraatları milletimizin hizmetine sunabileceğinize, her akşam başınızı yastığa koyduğunuzda "Acaba bugün milletim için ne yaptım" diyerek ön muhasebe yapacağınıza hiç şüphemiz yok. Saygıdeğer hocam, Meclise girmek, hizmet için çok daha büyük bir fırsata kavuşmak demek. İnşallah şimdiki yaptığınız hizmetleri Mecliste daha da genişletir, yasa olarak artık kanunlara geçirirsiniz. Hizmet yolunda başarılarınızın devamını diliyorum.
Raşit Ali - 01.03.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%44,28

Sayın Celal Hocam, Siz geçen dönem TBMM'de temsil hakkı kazandığınızda seçildiğiniz ilin veya bölgenin mümessili değil, tüm vatandaşların temsilcisi olduğunu hizmet ve ilginizle gösterdiniz. Bunu Meclis dışında da devam ettirdiniz. Ancak böyle bir karar sizin de belirttiğiniz gibi daha büyük hizmetlerin devamı niteliğinde olacağından ve bizimle irtibatınıza devam edeceğinizden çok büyük önem arz etmekte ve bizi sevindirmektedir. Sizi inşallah yine Meclis çatısı altında görürüz ve takip ederiz. Seçilmeniz için dualarımızı esirgemeyeceğiz. Desteğimiz sizinle hocam. Saygılarımla..
Azad Ahıskalı - 01.03.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,15

Sayın Milletvekilim, mâlum dün (28 Şubat) pkk'ye sşlah bırakma çağrısı yapıldı. İnşallah silahlar bırakılır da 30 senedir anaların dinmeyen gözyaşları bir nebze olsun diner ve vatan evlatları hainler tarafından katledilmezler. Hocam barışın gelmesiyle ülkemin kazancları hakkında bir yazı kaleme almanızı istirham ediyoruz üniversite öğrenciler ve Türkiyenin gündemini yakından takip eden gençler olarak. Saygılarımı sunuyorum.
Rüstem Alioğlu - 01.03.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%44,92

Hocam çok isabetli karar. İnşallah dualarımız sizinle, kazanacağınıza ve seçileceğinize gönülden inanmaktayız. Hocam mecliste o kadar gereksiz insanlar var ki, Aylin Nazlıakalar gibi, Sırrı Süreyya Önderler gibi, Umut Oranlar gibi, Hamzaçebiler gibi, Şafak Paveyler gibi ve bunun benzeri nice gereksiz muhalefet vekilleri. Tam bir komedi insanlar. Hocam Allah aşkına bunlar Millet ve Devlet adına ne hizmetler gerçekleştiriyorlar. Muhalefet edip hakaret ve eylem yapmaktan başka ne işe yarıyorlar. Bunların yeri meclis mi. Bu yüzden hocam sizin gibi insanlar TBMM'de her zaman bulunması gerekir. Gerçek dava insanlarına, gönlü, aklı, fikri halkıyla bütünleşen, onun derdiyle yanıp tutuşan gerçek vekillere ihtiyaç var. Binaenaleyh, AKP kadrosunda hep birlikte diğer vekil arkadaşlarınızla daha çok hizmetleri gerçekleştireceğinize gönülden inanıyoruz. Hocam kendi adıma çok sevindim açıkçası.
Ahıskalı Öğrenciniz - 01.03.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,26

Sayin hocam,yazilarinizi devamli okuyorum.Duzce sizin gibi halkin derdini dert edinen,vatandasin ayagina gelen,kisaca kendini halkina adayan bir vekil gormedi.Siz halkin yalniz halkin maddesiyle degil,onun ruh ve manasiyla mesgul oldunuz.Su an Duzce'de 68 aday adayi var.Ama Duzca halki senin yolunu gozliyor.Yolu acik olsun Allah yar ve yardimcin olsun.
Duzcenin Sesi - 28.02.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,42

Hoam uzun zamandan beri bu köşede duygularınızı, bilgilerinizi, bildiklerinizi, karakterinizi, sevinçlerinizi, kederlerinizi, başarılarınız ve hizmetlerinizi paylaştınız ve bizi bağımlı hale getirdiniz. Şimdi milletvekili seçildiğinizde -ki inşallah seçileceksiniz destek ve dualarımızla- bizi yazılarınızla aydınlatmayacak mısınız. Yani ben, sanki yazılarınıza ara verecekmişsiniz gibi algıladım. İnşallah öyle değildir. Yoksa talebeleriniz ve okurlarınız çok üzülecek.
Öğrenciniz Yahya - 28.02.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,67

Hocam yazınız yine çok duygulu ve anlamlı olmuş. Uzun süren grip hastalığımdan dolayı yazınızı takip etme fırsatı bulamadım. Dinimiz, milletimiz ve devletimiz için yaptığınız hizmetleri saymakla bitiremeyiz fakat belirtmiş olduğunuz gibi bunu bir "vasıf" adı altında daha etkin yapmak için vekillik adaylığınız mutlaka gerekli. İnanıyoruz ki halk sizi destekleyecek. Rabbim başarılarınızın devamını 2007-2011'deki gibi yine mecliste devam ettirsin.
Rüstem Alihan - 28.02.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,41

Yolunuz açık olsun efendim. Daha güçlü ve etkin bir vekillik dileğiyle.
Muhiddin ERBAY - 28.02.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%44,51

Sayın Vekilimiz! Bursa halkı olarak, tüm Türkiye olarak ilgimiz, gönlümüz, dualarımız, sesimiz, desteğimiz hep sizinle sayın hocam. Siz yeter ki aday olun yeter. Ancak sizden isteğimiz lütfen yazılarınıza ara vermeyin. Başarılar diliyorum saygıdeğer hocam.
Ruşen Alioğlu - 28.02.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%44,49

Hocam Ak Parti Düzce Milletvekili iken Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu Üyesi iken 91.açılış yıldönümü olan 23 Nisan konuşmanızı dinledim. Hocam orada millet ve devlet bütünlüğüne vurgu yapmanız,Anadolu'da gerçekleşen vatanımızın varoluş müadelesini anlatmanız hâlâ akıllarımızda taptaze. Hocam, yine aynı şekilde konuşmalarınızı sık sık yaparak Meclisi kükretmenizi istirham ediyorum.
Ahıskalı - 28.02.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,19

Sayın Hocam, görüyorum ki milletvekili olduğunuzda da her zaman olduğu gibi ulaşılabilir vekil olacaksınız. Hocam sizden örnek alıyoruz. İnşallah biz de ileride bu makamlara geldiğimizde sizin gibi olmaya gayret edeceğiz.
MUSTAFA HACIYEV - 28.02.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,10

Hocam, yazınızı okurken çocukları şizofren hastası olan kadının hikayesi dikkatimi çekti. O kadının söylediklerine aynen katılıyorum hocam. Siz kimlere manevi babalık yapmadınız ki!!! Belki de birçok babanın kendi evladıyla bu kadar uğraşamadıkları şekilde siz o insanlara manevi babalık yaptınız veya yol gösterdiniz. Hocam inanın artık duygularımın kabarıklığından klavyelere dökemiyorum yazılarımı. Allah sizden razı olsun. Aynen yazmış olduğunuz gibi ULAŞILABİLİR BİR VEKİL OLDUNUZ HER ZAMAN.
İbn-i Ahmet - 28.02.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,62

Saygıdeğer Hocam, yazınızdan öyle anladım ki tekrar milletvekilliğine adaysınız. Bizim için ve Düzcemiz için çok güzel gelişme olur bu sayın hocam.
Palandökenli Hayri - 28.02.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,01

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8