Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Ahh… Şu Düzce’nin köpekleri

8.4.2015 - 08:50:02

Düzce’nin neresine giderseniz gidiniz. Düzce’nin hangi bölgesinde olursanız olunuz, şu sokak köpeklerinden kurtulamıyoruz.

 

Nereden geliyor, nasıl geliyor, nasıl çoğalıyor anlayamadık. Ne tarafa bakarsanız bakınız, sokaklar, caddeler, mahalleler köpek sürülerinden geçilmiyor.

 

Düzce’ye nereden geldikleri, nasıl geldikleri belli olmayan bu köpekler, vatandaşlara ciddi şekilde rahatsızlık veriyorlar.

 

Şehir merkezinde bile sürüler halinde gezen bu sokak köpekleri, her geçene havladıkları gibi saldırıya geçecek gibi hareketlerde bulunuyorlar.

 

Bırakın yollarda yürümeyi, bırakın bakkala gitmeyi, bırakın spor yapmayı, bırakın dolaşmayı, evlerden dışarı çıkamaz hale geldik.

 

Geçen akşam saat 21.00 civarında bir kişi markete gitmek için evinden dışarı çıktı. O sırada ben de camdan dışarıya bakıyorum. Kişi, az ileride bulunan köpek sürülerini fark etti. Köpekler de kişiyi görünce aralarından bir tanesi kalkıp dikildi.

 

Vatandaş ilerlemek istese bile gidemedi ve durdu. O sırada köpeklerin hepsi ayağa kalktı. Köpekler ile vatandaş karşı karşıya bakışmaya başladılar.

 

Adam vazgeçip geri döndü. Kazanan köpekler oldu. Hava soğuk olduğu için yollarda kimseler yoktu. Yani cadde ve sokaklar köpeklere emanet edildi.

 

Ne evden çıkabiliyorsunuz, ne bakkala gidebiliyorsunuz. Ne de yürüyüş yapamıyorsunuz, hatta camiye bile köpekler yüzünden gidemiyorsunuz.

 

Bu yaşanan olay kalıcı konutlarda oluyor. Kalıcı konutlarda onlarca köpek sürülerine denk gelebilirsiniz. Hatta bu köpekler arabalara bile saldırıyor.

 

Hadi kalıcı konutları bıraktık. Şehir içinde bile sürüler halinde, gruplar halinde dolaşan köpekleri kimse görmüyor mu?

 

İnsanlara, arabalara havlayan bu köpekleri mümkün değil görmemeleri. İrili ufaklı köpekler sürüsü nereden geliyor? Nasılgeliyor? Nasıl çoğalıyor anlamış değiliz. Bu köpekler herhalde Düzce’ye gezmeye gelmediler.

 

Daha önce defalarca dile getirdik. Defalarca haber oldu, defalarca kaleme alındı, defalarca televizyon ekranlarında yayınlandı.

 

Peki bugüne kadar niye bir çalışma yapılmadı? Bugüne kadar niye bu köpekler toplanmadı? İllaki birilerinin canı mı yansın. İlla ki birileri kuduz mu olsun.

 

Bazı evlerden sokak köpeklerine yiyecek verildiğini duydum. Herhalde hayvansever bir vatandaştır. Hoş bu köpeklerin de canı var. Ama iş öyle değil.

 

Ben sokaklarda, caddelerde, yollarda rahat yürüyemezken, camiye, bakkala  gidemezken, bu köpeklere yiyecek verenleri anlayamıyorum.

 

O kadar çok köpekleri sevenler varsa, alsınlar evlerinde baksınlar. Çöp bidonlarını dağıtan, ev önlerindeki poşetleri parçalayan, yolları, caddeleri  ve sokakları çöplük içinde bırakan bu köpeklere sahip çıkanların temizlemesini istiyorum.

 

Diğer yandan yetkili ve sorumluları göreve davet ediyorum. Düzce’de bulunan bu sokak köpeklerini ne olur toplayın. Ya da toplayıp şehir dışına bırakın.

 

Artık cadde ve sokaklarımızda rahat yürümek istiyoruz.  Şu Düzce’nin köpekleri ne zaman bitecek?

 

Esenkalın… 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Beyefendi köpek bitmez. Öldürmeye teşvik etmeyin can onlar. Belediyenin kısırlaştırma yapması lazım. İnsanların da çocuklarını korkutmamalarını su ve yiyecek verme alışkanlığı edinmelerini öğretmeleri lazım. İyi insanlar iyi bireyler olmalarını öğretmeleri lazım. Siz o hayvanları kaktıkça onlar saldırganlaşacak. Kedi köpek insansız olmaz. İnsan da kedi köpeksiz. Dünya sadece insanların değil. İyi insan olmayı öğrenelim önce. Her gün trafikte onlarca insan ölüyor. Her gün kaç kişiyi köpek ısırıyor acaba. Kaza yapanları da zehirleyin bu mantıkla.
özlem - 27.7.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,85

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8