Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

İŞ YAPANIN İYİSİNİ BULMAK ZOR…

3.8.2015 - 08:31:08

Düzce’de, yıllardır birçok konuda hizmet yapmanın bu topraklarda petrol bulmaktan daha zor olduğunu düşünürüm hep niyeyse.

 

Hele, hele son yıllarda, benim görüş ve tecrübeme göre, iş yapacak, işini hakkıyla, bulunduğu yerin, makamın hakkını veren adam bulmak ise neredeyse elmas madeni bulmaktan zor bu Düzce coğrafyasında.

 

Geçen gün de yazdım ya, yine tekrarlayım: Hem resmi kurum, hem   seçilmiş siyasilerde liyakat sahibi sayısı bence parmakla sayılacak kadar az.

 

Ancak,  işini çok iyi yapan, hakkıyla yapan, çaba sarf eden resmi kurumların başındakiler ve çalışanları ile seçilmiş siyasilerin de hakkını vermezsem bu da hepsini aynı kefeye koymak olur.  Bu da benim mesleki ve insani ahlakıma sığmaz.

 

Etrafa bakınca hem siyasi hem, hem kurumlar içinde hem de bizim meslekte bir çok yalaka, iki yüzlü ve işini savsaklayan, kişisel çıkarları için ipten ipe atlayan çok sayıda insan görünce de bir üst satırda bahsettiğim düzgün insanlara ne kadar çok ihtiyacımız var diye düşünürüm sık, sık.

 

Örneğin, siyasi baskılara maruz kalan, doğru bildiğinden şaşmamak için çaba sarf eden bukalemunlara boyun eğmeyen, memleketine hizmet etmek için can hıraş, gecesini gündüzüne katanları ise hem biz işini iyi yapan gazeteciler, hem de sağduyu sahibi, vicdan sahibi kamuoyu çok iyi biliyor.

 

Bizlere günün 24 saat, hem birebir, hem sosyal medya üzerinden, hem de bizzat bizim şahit olduğumuz o kadar çok bilgi akıyor ki, insan olarak sözün bittiği yerdeyiz demekten kendimizi almıyoruz.

 

Hele, hele Düzce gibi küçük bir yerde bu bilgilerin, söylentilerin yayılması bir kuşun yuvasına geri dönmesinden daha az zamanda oluyor.

 

Mesela son zamanlarda, hatta son saatlerde bir asfalt ihale işi var ki yıkılıyor ortalıkta. Bize ise en ince detayı bile aktarılıyor. Hem de an ve an.

 

Hiç kimse bizi saf yerine komasın. Kim ki bulunduğu siyasi, ticari ve kurumsal konumuna güvenip bizi saf yerine koymaya kalkarsa biz de taşı gediğine koyarız.

 

Zaten bu tipten adamların adı çıkmış dokuza inmiyor sekize diye bir söz var. Ya da, keser döner sap döner, bir gün hesap döner. Ya da bunun bir ucu yeni seçilmişlere gitsin. Kılavuzu karga olanın burnu pislikten kurtulmaz. Hem de çabucak burnunu orada bulur ve ayyuka çıkar.

 

Benim bir meslek büyüğüm fındık fıstığım bol de maymun çok olur derdi. Bu günlerde fındık fıstık işi artınca, maymunlar yine yeni sahiplerine ip cambazlığı, adam harcatma gibi işlere hız verdiler.

 

Anlayan anladı bence.

 

Biz düzgün insanların yanında olacağız elbette. Şarlatanlarla kol kola gezen kim olursa olsun, yarın isterse alemi cihan olsa selam olsa bir selamını bile almayı, selam vermeyi kendimiz için hicap sayacağız. 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
sayın serbetçi kalemine saglık yne döktürtmüşsün inşaallah anlayacak kesimler anlarlarda düzce kaybetmez düzce zarar görmez bu gibi yiyici kesimi deşifre edeceksinki düzce halkı kim çalışıyor kim yiyor ögrensin başarılar
adil kara - 4.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,61

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8