Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Prof.Dr.Celal ERBAY

Şahadet bu milletin sevdasıdır! Biz bir ölür bin diriliriz!...

6.8.2015 - 08:41:55

SEVGİLİ dostlar; iki haftadır milletimizin bekasına, vatanımızın bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden, huzurlu günlerimize sekte vurup, güven ve istikrarımızı sarsarak, toplum hayatında kaos yaratmak isteyen, iç ve dış düşmanların organizasyonlarına ve onların maşası, haddini bilmez sırtlan sürüsü, eşkıya güruhuna karşı devletimizin yetkili ve sorumlu kurumlarının, belli plan dahilinde ortaya koymuş olduğu karşı tavır, tepki ve meşru müdafaa esaslı harekat üzerinde durduk.

 

Bu hafta da seyahatte olmam sebebiyle kısa ve öz olarak, aynı konu üzerinde durmaya devam edeceğim.

 

Sevgili dostlar, bu millet tarih boyunca nice devletler kurmuştur. Bu süreç içerisinde de toplumsal huzuru bozacak bilmem ne kadar olay meydana gelmiştir. Fakat hiçbirinde, belki ayrılıkçı tavırlarından vazgeçerler, milli birlik ve kardeşliği tercih ederler diye, doğu ve güneydoğu bölgelerimizde baş gösterip, bugün devletin devamlılığına kasteden terör örgütüne gösterilen uyarıcı anlayış ve müsamaha hiç kimseye gösterilmemiştir.

 

Bunun sebebi de başta oralarda yaşayan vatandaşlarımızın daha çok 1000 yıldan bu yana et-tırnak misali, birbirimizle kaynaştığımız, iman ve vatanseverlikte kader birliği ettiğimiz Kürt kardeşlerimizden oluşması, sonra da Ortadoğu’da zalim yönetimlerce katledilen ve yerinden-yurdundan sürülen eski vatandaşlarımızın o bölgeye yakınlığı veya bir kısmının oralara sığınmış olmasıdır.

 

Ama sabrın da bir sonu vardır. Artık milletin birliğine, Devletin bekasına yönelik yürütülen yıkıcı planlar ve işlenen cinayetler “Gayretullah’a” dokunmuş, Allah’ın gücüne gitmiştir. Dolayısıyla kılıç kınından çıkmış, ok yaydan fırlamıştır.

 

İşte bunun sonucu olarak devlet, caydırıcılık ve meşru müdafaa içerikli tedbirlerini almış ve bu doğrultuda güvenlik güçlerini gerekli yerlere konuşlandırmıştır.

 

Bu fiili durum bütün milletin yüreğine su serpmiş, rahat bir nefes almamıza sebep olmuştur. Bu hoşnutluğun tezahürü olarak hep ağzımızdan şu cümleler  dökülmüştür, “Ey Allah’ım ne olur sen bu ordumuzu mahcup etme!... Zira bu ordu senin rızan doğrultusunda, senin adının yücelmesi için var oldu… ‘Bedrin Arslanları‘ sıfatıyla, hep senin yardımınla bugünlere kadar geldi!... Bu ordu, senin ordundur, İlahi!... Ne olur bugün de yardımını ondan eksik etme Allah’ım.”

 

ZAFER AYLARI

Türk tarihinin en büyük ve muhteşem zaferleri hep Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleşmiştir. Cumhuriyet tarihinin en büyük zaferi Kıbrıs Harekâtı da, aynı aylarda gerçekleşmiştir. O günlerin imkânları dikkate alındığında, gerek fiziki imkânlar, hareket gücü ve mühimmatın modernizmi içindeki çeşitliliği, gerekse hükümet etme gücündeki karar almaya yönelik bağımsızlık ve irade üstünlüğü açısından, bugün daha güçlüyüz. Bu sebeple aziz milletimiz bu harekâtla, Devletinin bekası, vatanının bütünlüğü, milli birlik ve kardeşliği açısından, tarihine yeni bir altın sahife eklenmesini beklemektedir.  Dolayısıyla bu harekâtın, milli birlik ve kardeşliğimize kast eden TERÖR örgütlerinin varlığına son verilinceye ve bu yırtıcı sırtlan sürülerinin gerek yurt dışındaki ve gerekse yurt içindeki barınak ve inlerinin tamamı yerle bir edilinceye kadar devam etmesi, milletimizin müşterek arzusudur.

 

Bu yolda çekilen kılıç, sonuç alınıncaya kadar kınına girmemelidir. Bu, yalnız millet olarak bizim arzumuz değil, başta mazlum Suriyeli, Iraklı soydaş ve dindaşlarımız olmak üzere bütün İslam Âleminin arzusudur.

 

Zira kurulan tuzaklara çok çabuk düşen ve daha çok birbiriyle uğraşan İslam dünyasının ve bütün dünya mazlumlarının bir tek arzusu vardır; o da Türkiye’nin güçlenmesi ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin “Nizam-ı Alem” ve “İla-i Kelimetullah” için yeniden ayağa kalkmasıdır.

 

İşte tarih boyunca kendisine “Bedrin Arslanları”, “Allah’ın Ordusu” sıfatları yakıştırılmış olan şanlı ordumuz, zalimlere, nankörlere, kalleşlere ve şeytanın gönüllülerine hadlerini bildirecek şekilde bir kere daha harekete geçmiştir. Hep birlikte yalvarıyoruz Allah’a!

 

Rabbim, tek ümidimiz olan bu Gücü mahcup etme, muzaffer eyle onu! Senin adının yüceltilmesine, senin hükmünün yaygınlaştırılmasına, O’nu memur kıl! Çığlıklar bitinceye, zalimler yerle yeksan oluncaya kadar, O’nun azmini, cesaretini, güç ve kuvvetini muhkem eyle, yardımını onlardan hiç eksik etme Allah’ım...

 

Sözlerime merhum Mehmet Akif Ersoy’un şu duasıyla son vermek istiyorum;

 

Millet için etti mi ordum sefer,

Kükremiş aslan kesilir her nefer,

Döktüğü kandan göğe vursun zafer

Toprağa bir damlası boşa akmasın.

 

Amin desin hep birden yiğitler

Amin! Amin! Allahu Ekber

 

Ey ulu Peygamberimiz nerdesin?

Dinle minaremde öten gür sesin

Gel! Bana yar ol ki cihan titresin

Kimse dönüp süngüme yan bakmasın

 

Amin desin hep birden yiğitler

Amin! Amin! Allahu Ekber.

 

Sevdanız hakikat, son durağınız Efendimiz’in Livau’l-Hamd adlı sancağının altı olsun Sevgili dostlar! Kalın sağlıcakla...
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
SAYIN HOCAM,ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.İFADE ETTİĞİNİZ GİBİ ŞEHADET BU MİLLETİN SEVDASIDIR.YEDİDEN YETMİŞE HERKES O YÜCE MERTEBEYE ERİŞMEK VE YARADANIN HUZURUNA SEVGİLİLER SEVGİLİSİYLE BİRLİKTE ÇIKMAK HAYALİNİ HİÇ BİR AN AKLINDAN FİKRİNDEN ÇIKARMAZ VE HEP ONUNLA YANAR KAVRULUR.HALKIN GÖNLÜNÜ OKUMUŞ ONU KÖŞENİZE TAŞIYARAK MİLLETİMİZLE PAYLAŞMIŞSINIZ.BU BİR BİLGİ BİRİKİMİNİ,MİLLİ DEĞERLER KAPSAMINDA TARİHE BAĞLILIĞI,MİLLETİN GELECEĞİNE SEVDALI OLMAYI GEREKTİRİR.HOCAM BU ÖZELLİKLERİN HEPİSİNİ ŞAHSINIZDA TOPLAMIŞ BULUNUYORSUNUZ.ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.SİZ BU MİLLET İÇİN BİR DEĞERSİNİZ.KIYMETINİZİ TAKDİR EDEMEYENLER VE YERELDE SİZE SAHİP ÇIKMA CESARET VE ŞAHSİYETİNİ GÖSTEREMEYENLER UTANSIN....SAYIN HOCAM ŞUNU İYİ BİLİN Kİ, YAZILARINIZ BİZİM HUZUR VE BİLGİ KAYNAĞIMIZDIR,YÜREĞİNİZE KALEMİNİZE KUVVET !
HALKIN GÖZÜYLE - 10.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,81

Hocam kardeşlik süreci bu teröristlere çok fazla. Bunlar kardeşlikten anlamaz. Yurt içinde ve yurt dışında başlatılmış olan terörist temizliği en son terörist silahını bırakıncaya kadar kesintisiz sürmelidir. Silahlar bırakıldıktan sonra ancak barıştan, kardeşlikten bahsedilebilir, barış süreci sürdürülebilir.
Diyarbakırlı Hasan - 9.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,17

Ya ben Adıyamanlıyım ve şunu söyleyebilirim ki Adıyaman'ın devlete ve çözüm sürecine verdiği destek özellikle terör ve destekçilerini bayağı rahatsız etmiş.Nedense şimdi Adıyaman üzerinden oyunlar oynanıyor. Çok büyük baskı kurmaya çalışıyorlar bize. Umarım devletimiz bunun önlemini alır. Adıyamanlıların bu baskıya prim vereceklerini de sanmıyorum.
Adıyamanlı asker sevdalısı - 10.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,38

Saygıdeğer hocam, bu kardeşlik projesi "kürt açılımı" ile başladı, barış ve kardeşlik projesi ile olgunlaştı, çözüm süreci ile devam etti Bayağı da başrılı oldu ama bu başarıyı iç ve dış güçler sindiremedi, kabullenemedi. Barış sürecinde amaç, Kürt meselesine kalıcı bir çözüm bulmak, çatışmayı, bölünmeyi durdurmak, bin yıllık kardeşliği pekiştirmekti… İşte bu yüzden faşizan statükonun kaleleri teker teker yıkıldı… Bu ülkede farklı inanç, kültür ve etnik kökene sahip insanlar özgür, eşit yurttaş ve birinci sınıf vatandaş oldular. Ama neden bunu kabullenemediler. Güzel olanı bırakıp neden tekrar kaoslu günleri özlediler? Bu mu olmalıydı? Bize bu mu yakışıyor? Terörü destekleyen PKK yandaşı vatandaşlarımız o kötü günleri çok mu özledi?
Kuyumcu Tolga - 10.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,68

Hocam bu terör belası ambulansları bile hedef haline getirmişler. İnsanlıktan çıkmışlar artık bunlara bir gram bile sabır göstermek gereksiz bence. Ya o ambulanslarda yaralılar olsa nolacak? Bunlar için insan hayatının bir önemi yok gerçi ama... Allah ıslah etsin. İçimi yanıyor hocam ne yapalım. Böyle giderse millet artık dayanamayacak. Hep soruyorum bölge halkı neden tepki göstermiyor bunlara? Korkuyorlar mı yoksa destek mi çıkıyorlar?
Palandökenli - 10.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,52

Necip şair Necip Fazıl Kısakürek ne güzel tasvir etmiş şehadeti kendi şiirinde: Ölüm güzel şey,budur perde ardından haber... Hiç güzel olmasaydı ölürmüydü peygamber?... Öleceğiz müjdeler olsun,müjdeler olsun ! Ölümüde öldüren Rabbe secdeler olsun! Şehitlik makamına erişen asker, polis ve sivil vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin. Terör ve bunun destekçilerini de Rabbim kahreylesin!
Raşit Alioğlu - 10.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,27

Gene askere çağırsalar gene seve seve gider, kanımın son damlasına kadar ülkemi iç ve dış düşmanlardan korurum. Maalesef PKK ve yandaşlarının barış falan istedikleri yok. Onların derdi bağımsız bir Kürdistan kurmak ve Türkiye’den toprak koparmak. Barış marış hikaye. Bu kadar açık ve net. Biz de maalesef çok merhametliyiz onlara. Onların asıl niyetlerini anlamada geç kaldık. Barışın b'sini bile istiyorlarsa ben de Müslüman değilim. Allahım kahr eyle onları.
Komando Tahir ER - 10.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,08

Irak'ta, Suriye'de, Balkanlarda, Azerbaycan-Karabağ'da, Kırım'da, Yemende, Filistin'de, Mısır'da, Sudan'da, hatta Bangaldeş'te, Keşmir'de, Afganistan'da, Somali'de, Moritanya'da, Cezayir'de, Libya'da, Çeçenistan'da, Batı Trakya'da ve ve… dünyanın daha bilmem hangi bölgesinde oluk oluk akan kanlar hep bizim kanımız, Müslüman kanı. Batılı kanı akmaz, onlar ölmez, onlar işkencye maruz kalmaz. Bir kişi işkenceye maruz kalsın bak nasıl tepki gösteriyorlar Batılı ülkeler! Ama aynı tepki Müslüman ülkelerde var mı? Maalesef -Türkiye dışında- YOK. Acaba Türkiye olmasaydı ne olurdu dünyanın, daha doğrusu mazlum Müslüman halkın? Rabbim ülkemizi terör belasından korusun. Devletimizi âli ve bâki eylesin. Askerlerimizi ve halkımızı daim muzaffer eylesin.
Rüstem Ahıskalı - 10.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,29

Saygıdeğer yazar yazınız bir önceki yazının devamı niteliğinde. Kaleminize sağlık. Yine duygulandık özellikle şiir mısralarıyla. Ama şunu da sormadan edemiyorum: Dünyanın her yerinde, neden hep Müslümanların kanı akıtılıyor? Yükselen çığlıklar, ağıtlar, göz yaşları niçin hep bizim topraklardan yükseliyor? Mutlu olmak, gülmek, rahat yaşamak, barış içinde hayat sürmek hep başkalarının hakkı mı? Bu hak neden hep elimizden alınıyor?
Boşa harcanan vakte yanarım - 10.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,12

Sayın hocam çok yerinde belirtmişsiniz. Kurulan tuzaklara çok kolay düşüyoruz, çok kolay aldanıyoruz. O kadar safız ki, neden sürekli yem oluyoruz düşmana? Bu kadar mı saf bir ümmetiz biz ya? Neden azıcık uyanık olamıyoruz diye düşünemeden edemiyorum. Neyse.. Saygılar sunarım
Özgecan ASLAN - 10.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,55

YA RAB, BEDRİN ASLANLARI TÜRK GÜVENLİK ÜÇLERİNE TEMMUZ VE AĞUSTOS AYLRINDA NASİP ETTİĞİN ZAFERLERİ NASİP ET! Amin
Takipçi - 10.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,12

Hocam iki hafta değil bir aydan fazladır bu hainler sürekli bir güvenlik ve askeri personelimizi şehit ediyorlar. İnanın artık sabır diye bir şey kalmadı. Çok yüz verildi bunlara.
Takipçi - 10.8.2015

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,54

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8