Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Prof.Dr.Celal ERBAY

GÜN BE GÜN YAKLAŞAN AYDINLIK GÜNLER!

8.12.2016 - 09:33:17

Sevgili dostlar, Allah’a sonsuz hamd olsun ki; kötü niyetli şahıs ve organizasyonlar tarafından üretilmek istenilen onca olumsuzluklara rağmen, bilhassa toplumsal birlik ve beraberlik şuuruna doğru yol almamız başta olmak üzere, her sahada bir adım daha ileriye gidiyoruz.

 

Daha önceki yazılarımda dile getirmiş ve yüzde yüz yerli, kendi alın terimizin mahsulü olan, 40 km menzile sahip fırtına obüs toplarının güneydoğu sınırımıza getirdiği güven ve kendimizi savunma yolundaki rahatlığını sizinle paylaşmıştım… Şimdi buna 100 km uzaklara füze başlıklı top mermileri fırlatabilen rampalar eklendi. İnşallah bunu da 200 km. ve daha uzak mesafelere barış ve güvenlik anlayışımızın selam ve ana ilkelerini fırlatacak rampaların, alın terimizle çelikleşmiş bir şekilde devreye girmesi takip eder. Böylece hem Musul hem Kerkük hem de Telafer rahat bir nefes alır ve geleceğe güvenle bakar.

 

KÖTÜ KOMŞU İNSANI HACET SAHİBİ YAPAR

 

 

Bundan da önemlisi, yarım metreye kadar görüntü alma kabiliyeti olan GÖKTÜRK-1 UYDUSU geçtiğimiz pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın iştirak ettiği bir törenle, Fransız Guyarası’ndaki Korou fırlatma merkezinden uzaya gönderildi. Türkiye’nin “Kartal Gözü” olarak uzayda, dünyadan uzaklığı 160 km ile 2000 km. arasında değişebilen bir mesafede dolaşabilecek olan bu uydu, merkeze günde 250’den fazla görüntü göndererek, Türk Silahlı Kuvvetlerine nokta hedef belirleyecek. Hem de 50 santim mesafe ve çözünürlükte siyah-beyaz, 2 metre mesafede ise renkli çözünürlükte görüntü çekebilecek.

 

Böylece yüksek çözünürlükteki optik kamerası sayesinde TSK’ya yarım metreye kadar hedef istihbaratı verip gerek insansız gerek insanlı hava araçlarının tam isabetli nokta atışı yapmasını sağlayacak. Artık bu aziz vatanın bütünlüğüne, kökü mazide olan bu asil devletin bekasına kastetmek isteyenler korksunlar, bilsinler ki nerede olursa olsunlar, hangi taşın arkasında saklanırsa saklansınlar, hangi mağaraya girerse girsinler onları görüp gözetleyen Türkiye’nin büyük bir KARTAL GÖZÜ var artık.

 

Bununla birlikte uydu, tarımsal rekolte tesbiti, sınır kontrolleri ve kadastro faaliyetlerine de katkı sağlamış olacak. Kısaca Türkiye sahip olduğu bu KARTAL GÖZÜ sayesinde bundan böyle her şeyi daha iyi görecek ona göre güvenliğe yönelik nokta atışlarını yapıp vatanının  bütünlüğünü daha etkin bir şekilde temin edecek, diğer hususlarda da, elde etmiş olduğu görüntülü bilgiye istinaden gereken tedbiri alarak geleceğini kontrol altına almış olacaktır.

 

 

YOL ARKADAŞLARI MÜZEDE BULUŞTU!

 

Sayın Cumhurbaşkanımız, geçtiğimiz Pazar günü, Kayseri’de Cumhurbaşkanlığı Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesi’nin açılışını 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ak Partinin kurucularıyla birlikte gerçekleştirdi. Açılış esnasında yaptığı konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Gül’e;  “Üniversite öğrenciliği yıllarından beri şahsen yol arkadaşı olduğumuz Sayın Gül’ü bilimsel çalışmalarının yanında, kültürel ve medeniyet hayatımıza dair okumalarıyla adeta ayaklı bir kütüphane olarak biliyoruz” şeklinde iltifatta bulundular.

 

Sözlerine devamla “Ülkemizde anayasa kitapçıklarının fırlatıldığı dönemleri de gördük. Biz Cumhurbaşkanlığı makamıyla Başbakanlık makamı arasındaki dayanışmayla bu dönemi başarıyla gerçekleştirdik. Yaşanan sorunlar karşısında, kendisinin sergilediği mutedil yaklaşım, daima  birbirimizi takdirle anmamıza vesile oldu.”sözleriyle yol arkadaşını daime takdirle andığını ifade ettiler.

 

Sayın Gül’de, Sayın Cumhurbaşkanımıza hitaben “değerli kardeşim” diye başladığı konuşmasında, “Her ne kadar benim ismimi taşıyorsa da, bu müze aslında hepimizin hatırasını yansıtmakta” diyerek sözlerine devamla, Sayın Erdoğan’la 1970’li yıllarda Milli Türk Talebe Birliği’nde tanıştığını, o günden bu yana tam 50 yıla yakın bir sürenin geçtiğini ifade etti. Birlikte gurur duyulacak işler yaptıklarına, Türkiye’yi demokratik olarak çok geliştirdiklerine, var olan birçok tabuları birlikte tarihe gömdüklerine vurgu yaparak, Türkiye’nin son 14 yılına damgasını vuran “Kardeşlik Hukuku”nun zedelenmesine ümitlerini bağlamış olanların heveslerini kursağında koydu.

 

Bütün dünyanın gözü önünde gerçekleşen bu birliktelik milletin yüreğine su serpmiş, geleceğe yönelik ümitlerimizi pekiştirmiş, yalnız bizi değil Ortadoğu, Balkanlar dahil olmak üzere bütün TürkîCumhuriyetlerini rahatlatmış, fakat aynı ölçüde devletimizin bekasına milletimizin birlik ve beraberliğine kastedenleri de moralman çökertmiş ve heveslerini kursağında koymuştur.

 

SOKAKLARA TAŞAN BİRLİKTELİK

 

Sayın Cumhurbaşkanımız, babası merhum Kaptan Ahmet Erdoğan (Rahmetli Ahmet Amca) adına yaptırdığı “Uluslararaası Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Külliyesi”nin açılışında yaptığı konuşmada çok önemli bir hususa dikkat çekmişti; Birilerinin FETÖ, PKK, PYD, YPG, DEAŞ gibi cani sürülerine bel bağlayıp bunları üzerimize sürdüklerine vurgu yapan Sayın Cumhurbaşkanımız bu katilleri üzerimize süren merkez ve organizasyonların kiralık katillerin kazmış oldukları çukurlara gömüldüklerini görünce, taktik değiştirdiklerini, bu sefer bu bozguncu mihraklar borsa döviz ve faiz manipülasyonlarıyla ekonomimizi çökertmeye çalıştıklarını aziz milletimizin idrakine ve bütün dünyaya haykırmıştı.

 

15 Temmuz’da el birliğiyle nasıl geleceğimize sahip çıktıysak, işbirlikçilerin bu oyununu da bozmalıydık. Gün Türkiye’nin ekonomik seferberliğine destek olma günüdür. Eğer bir ülke ekonomisinde, Döviz emperyalist bir baskı aracı haline gelmişse, milli paraya, yönelmek bir vatan borcudur.

 

İşte Sayın Cumhurbaşkanımız, ekonomisine sahip çıkma, Türkiye’nin ekonomik seferberliğine destek olma, emperyalist mantığın bekçisi ve baskı aracı olan dövize değil de, milli onur ve itibarımızın simgesi olan TL’ye yönelmemizin öncülüğünü yapmış ve “zarar etmezsiniz” diyerek halkımızı TL’ye yöneltmiş, böylece Cumhurun Reisi olarak milletine tercüman olmuştur.

 

Geçtiğimiz günlerde halkın Döviz ofislerinin önünde oluşturduğu yoğunluk bu milletin en az siyasi bağımsızlığı kadar ekonomik bağımsızlığına da önem verdiğinin ifadesiydi. Demek ki; liderini bulup devletiyle bütünleştiği zaman bu milletin yapamayacağı hiçbir fedakârlık yoktur.

 

Sevgili dostlar “Elimdeki 100 doları bozdurmakla ekonomimi düzelir hiç” demeyin. Büyükler anlatır… Karınca dahil, hacca gitmek üzere hayvanlar yola çıkmışlar… Hızlı yürüyüp koşabilenler karıncaya takılmışlar; “sen bu kadar yolu aşıp, menzile nasıl varacaksın?” diye… O’da, “varamasam, yolunda ölürüm ya… Bu da bana yeter” şeklinde cevap vermiş.

 

Doğrudur, sevgili dostum sen, 100 doları TL’ye çevirmekle ülke ekonomisini düzeltemezsin… Ama emperyalist mantığın bekçisi ve baskı aracı olan dövize sırt çevirip “Milli Para”na yönelmekle hem kendi itibarına sahip çıkmış olursun, hem de karınca misali ülkenin ekonomik bağımsızlığını elde etme yolunda milli gurur ve şahsiyet içinde Allah’ın belirlediği ömür doğrultusunda başın dik, anlın açık bir şekilde yoluna devam etmiş olursun.

 

Yolunuz açık olsun, kalın sağlıcakla sevgili dostlar…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Ne diyor Cumhurbaşkanı bu konuyla ilgili: "Eğer bizi döviz fiyatlarındaki artışlarla korkutmayı falan hedefliyorlarsa biz öyle korkup meydanı bu alçaklara, bu kahpelere bırakacak kadar alçalmadık. Biz bu yola çıkarken kefenlerimizi giyerek çıktık. Biz şehadet makamına ermeyi şereflerin en yücesi olarak kabul etmiş bir inancın, bir düşüncenin mensuplarıyız. Onun için de bundan çekinmek diye bir şey söz konusu değil"
HASAN Halil - 8.12.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,44

De ki; Ey Kâfirler! Yenileceksiniz ve toplanıp cehennemin dibine sürüleceksiniz... (Ali İmran-12)
hAYATİ ATALA - 13.12.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%42,86

Bugün AB'nin, az gelişmiş ülkelerle gelişmekte olan ülkelere uyguladıkları yöntem tabir caizse akbaba yöntemidir. Türkiye ise buna açıkça isyan eden tek ülke konumundadır. Sizin de tavsiye etmiş olduğunuz gibi, bu mücadelede yerimizi almak zorundayız. Her kes kendi becerisiyle ne yapabiliyorsa ülkemizin geleceği, aydınlığı için seferber olmalıdır. Tek kurtuluş yolu budur, zira bekleyen aç akbabalar var hem de kana doymayan... Leş kargalarının (akbaba anlamında) yanında mı olacağız, insanımızın yanında mı?BİZ HER ZAMAN ÜLKEMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ SİZİN GİBİ HOCAM!
AHISKALI EĞİTİMCİLER DERNEĞİ - 13.12.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,02

Saygıdeğer yazar, bize şer gibi birçok olayın içinde gizli hayırlar var. Allah servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında evirir çevirir. Bundan sonra ibre bizi gösteriyor, birileri istemese de. Umudumuzu kaybetmeyelim inşallah. Saygılar efendim...
İstanbul Üsküdar - 13.12.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%41,46

Değerli yazar! Dövizi bozduralım tabii ki, yerden göğe kadar haklısınız ama sadece bozdurmak yetmiyor. Doları, Euroyu tedavülden kaldırmamız ve her şeyi TL ile devam ettirmemiz lazım. Bakın, Bursalıyım ve Bursa'da büyük AVM'ler, Şirketler, Plazalar hepsi dolarla kira işlemleri yapıyor. Bunlar sadece benim bildiğim şeyler. Bir de bilmediklerimiz binlerce, on binlerce böyle alışveriş merkezleri var. Uluslararası finansal tetikçiler, Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak, uluslararası yatırımcıları caydırmak için Türkiye’nin kredi notunu düşürecekler önceden yaptıkları gibi. Aslında uluslararası sermaye Fitch’e bakıp karar vermiyor ama bu senaryoda rol alan belli bir lobiye mensup yahudi ve ingiliz grub Fitch’e bu konuda tetikçilik rolü verip, sonra da manipüle etmek istedikleri sermayeye “bak işte Türkiye güvenli değil” mesajı vermeye çalışıyor. Allah Türkiye'yi korusun
Halis Alioğlu - 13.12.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,45

Hocam Gün be gün aydınlık Türkiye'ye engel, bizim AB sevdamız, NATO sevdamız. Nedir bu AB sevdamız anlamış değilim. Terör bu yüzden bitmiyor ülkemizde, bu yüzden dolar sürekli yükseliyor, bu yüzden onlarca şehit veriyoruz her gün. ABD, AB ve NATO'dan bize asla dost olmaz. Teröristleri değil,onları besleyen,onlara silah veren onlar can aldıkça viskilerini yudumlayarak bize yalandan üzüntülerini yarım yamalak bildiren,NATO'daki dostlarımız(!)elli altmış yıldır kapısında bekletildiğimiz bu dost ve müttefiklerimiz (!) AB ülkelerine:Alın NATO'nuzuda,AB birliğinizi de başlarınıza çalın denilmeden terör bitmez! Çünkü, terörün kaynağı bunlar!NATO'ya üye bir ülke(TÜRKİYE)NATO'ya üye diğer devletler (ABD,AB)tarafından terör vasıtasıyla çökertilmek isteniyor.Böyle saçma bir birliktelik olur mu?TÜRKİYE;NATO'SUNA DA, AB'SİNE DE ÇİZGİ ÇEKİP ATMALIDIR?
Hatay Reyhani - 13.12.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%58,82

Herkes elindeki 100 doları bozdursa, şirket yöneticileri, holding sahipleri, işadamları ellerinde bulundurdukları milyon dolarları bozdursa bu millet dolara meydan okur, dolar TL karşısında erir gider ama hâlâ bozdurulmayan milyon belki de milyar dolarlar var ama tabii ülke menfaatini düşünenlere...
Hayri Öğretmen - 13.12.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,15

Sayın Gül ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yıllara dayanan ve dediğiniz gibi 50 yıla varan bir geçmişi var. Bazen fitne çıkarmak isteyenler olsa bile hocam kesinlikle hükumetin omurgasını teşkil eder bu iki isim. Rabbim her ikisine uzun ömür, güçlü beden sağlığı versin.
Alpaslan Mengeç - 13.12.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,68

Hocam ne kadar ileriye gitsek bir o kadar engelle karşılaşıyoruz. Her yerden saldırı var, küffar o kadar azmış ki sadece silahlı saldırı yok; siyasi, ekonomik, tıbbî her türlü saldırı var güzelim ülkeye. Dolar aldı başını gidiyor. Bu saldırıya topyekûn karşılık vermemiz gerekecek. İkinci bir İstiklal Savaşı veriyoruz adeta. Rabbim yardımcımız olsun.
Ruşen Ahıskalı - 13.12.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%60,83

HOCAM TÜRKİYE SADECE TERÖRİSTLERLE SAVAŞMIYOR. TÜRKİYE İLE DİREKT VEYA DOLAYLI OLARAK SAVAŞAN ONLARLA ÜLKE VAR NE YAZIK Kİ. BUNLARIN HEPSİ TERÖRÜ VE TERÖRİSTLERİ DESTEKLİYOR. HALKIMIZ, MİLLETİMİZ HER ZAMAN DİMDİK DURMAYA DEVAM ETTİĞİ SÜRECE BU TERÖRİSTLER DE SALDIRMAYA DEVAM EDECEKTİR AMA KAZANAN ELBET BİZ OLACAĞIZ.
Raşit Alioğlu - 11.12.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%57,93

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8