Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Burak MARADİT

YATIRIM ZAMANI

25.1.2017 - 09:15:54

Malumunuz ekonomide çalkantılı dönemler geçiriyoruz. Dolar bir yandan, borsa diğer yandan bir yukarı bir aşağıya sallanıyor.

 

Piyasanın ateşini düşürmek adına, dolar bozdurma furyasıkısa süreli etkili olmasına karşın yükseliş engellenemedi. Fakat bugünlerde dolar düşüş, borsa yükseliş trendine girmiş gibi gözüküyor.

 

Yatırımcı,piyasa gelişmelerini izlerken elindekinin bir kısımını altına çevirdi bir kısımını ise Türk Lirası olarak degerlendirme yoluna gitti. Altına yatırım yapan kazandı. Peki ya memleket kazandı mı?

 

Başta eşraflarımız olmak üzere seçeneklerimizi yanlış yapıyoruz!Ekonomik hareketlilik üzerinden yaptığımız yatırımların faydaları, sadece kendimize oluyor.

 

Memleketimize daha faydalı olmak adına daha fazla yatırım yapmamız gereken günler içerisindeyiz. Özellikle fabrikatörlerimiz ve eşraflarımız başta olmak üzere hatamız kazandığımızın hepsini yastık altına saklamak. Yatırımımızı, atölyelere veya fabrikalara dönüştürerek, üretime katkıda bulunmaktan korkar olduk.

 

Kazancımızın en az 3’te 1’ini işimiz için harcamıyor veya işimiz için yatırıma çevirmiyorsak küçülüyoruz,hatta yok oluyoruz demektir. Memleketimize katkı sağlamayı bırakın, kendi günümüzü kurtarır hale geliyoruz.

 

Yatırım yapmamız gerekenşu günlerde “ileriyi göremiyoruz” bahanesi ile aklımızdakileri erteliyoruz. Hatta korkuyoruz çünkü “yarınımız belli değil” diyoruz.

 

Eğer elimizi eteğimizi işimize yaptığımız yatırımdan çekecek olursak, asıl o zaman “sonumuz belli olmayacak” unutmamamız gereken asıl konu bu.

 

Bu topraklarda dünyaya gelip, nesillermizi bu topraklarda davam ettirmek istiyorsak sürekli yatırım yaparak ülkemize fayda sağlamamız şart.

 

Biz vatanımıza sahip çıktığımız sürece herşey daha güzel olacak, bu yüzden başta eşraflar olmak üzere herkesi üretim odaklı yatırım yapmaya davet diyorum.

 

 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
düzceye kim yatırım yapacak kim yatırım getirecek siyasilermi iş adamlarımı yerel yönetimlermi bu üçgeni kim hayata geçirecek düzcede yatırım yapması getirmesi gereken yetkililer ortalıkta yokki düzce sahipsiz evlat muamelesi görüyor kimse bu olayın farkında degilmi muhalefet siviltoplun medyanın harekete geçip yetkilileri harekete geçirmek lazım
ayhan cengel - 31.1.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%49,12

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8