Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
13.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

DÜZCE EMEKLİLER DERNEĞİ’NDEN CEVAP

17.3.2017 - 09:12:10

DÜZCE Postası Gazetesi’nde 10 Mart 2017 tarihinde bir yazı yazdım. “Emekliye Ucuz Ev” başlıklı yazımda, emeklileri aydınlatıcı konulara değindim.

Yazımda Düzce Emekliler Derneği’ne de değindim. Emeklilere hitaben kurulan bu derneğin, bugüne kadar emekliler hakkında ne gibi bir çalışma yaptığını sordum.

Ayrıca, ucuz ev konusunda emeklilerden toplanan paraların akıbetini sordum. Yine derneğe kayıt olanlar hakkında neler yapıldığını sordum.

Kısacası Düzce Emekliler Derneği’nin çalışmaları, faaliyetleri, gelirleri,  giderleri konusunda bilgiler istedim.

Yani kamuoyuna açıklama yapmalarını bekledim. Aylardır yapılmayan açıklamalar yüzünden böyle bir yazı yazma gereği duydum.

Çünkü Emekliler Derneği kongresi yapılacaktı. Emekliler, hasta olanlar, hasta yatağından kalkıp gelenler, kura çekilecek zannedenler vardı. İyi duyuru yapılmadığı için, kongreyi bile ev kurası çekilecek zanneden emekliler adına yazdım.

Bu yazımda kasıt yoktur. Bu yazımda art niyet yoktur. Sadece ve sadece emekliler adına açıklama yapılmasını istedim.

Bu yazıma istinaden Tüm İşçi Emeklileri Derneği Düzce Şube Başkanı Feridun Alganoğlu yazıma karşılık cevap yazmış. Kendisine teşekkür ediyorum. Çünkü yazdığı cevap kamuoyunu ve bizleri aydınlatmış oldu.

Feridun Bey’den aralıklarla Derneğin çalışmaları hakkında bilgiler vermesini bekleriz. Emeklileri bilgi sahibi yapmasını isteriz.

Şimdi yazıma gelen cevap hakkını sizlere aktarıyorum. Noktasına, virgülüne dokunmadan sizlerle paylaşıyorum:

“Düzce Postası Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğüne

Gazeteniz köşe yazarlarından Metin Köseer 10.03.2017 tarihinde köşesinde emekliye ucuz ev başlıklı yazdığı yazıda şahsımı ve derneğimizi töhmet altında bırakmıştır.

Bizler, hiçbir zaman emekliye ucuz ev veriyoruz diye sahneye çıkmadık. Dönemin Başbakanı Sayın Ahmet DAVUTOĞLU dar gelirli emekliler 250 TL taksitle ev sahibi olacaklar dediği andan itibaren derneğimizin kayıtlı üyelerinden, kayıt yaptırmak isteyenlerin talep başvurularını aldık, daha sonra Emekliler Derneği olarak Valilik ve Belediyeden arsa talebinde bulunduk. Talebimiz uygun görüldü ve Kirazlı Köyünden Hazineye ait olan 103 dönümlük arazinin TOKİ’ye devrinin yapıldığına dair Valilikten Derneğimize bilgilendirme amaçlı resmi yazı gönderildi.

Halen görevde bulunan sayın valimiz ile geçtiğimiz hafta yaptığımız görüşmemizde, mevcut arazi üzerinde çalışmaların devam ettiğini, orman vasfında olup olmadığının Orman Müdürlüğü’ne sorulduğunu cevap beklendiği söylenmiştir.

Yazınızda çalışmadığımızı ima ediyorsunuz ama yine tekrar söylüyorum ki bizler dernek olarak ucuz ev yapacağız diye sizin deyiminizle sahneye çıkmadık.

Köşe yazınızda belirttiğiniz 10 TL ve 25 TL olarak aldığımız paralar bağış makbuzu karşılığıdır. Derneğimizin yaptığı tüm harcamalar belgelidir ve incelemeye açıktır. Çalışmalarımızla ilgili edindiğiniz bilgiler her nereden alınmışsa yanlıştır. Yazdığınız köşe yazısı ile çalışma şevkimizi kırdınız, şahsım ve derneğimizi töhmet altında bıraktınız.

Şahsım ve derneğimiz ile ilgili yazdığınız yazının gazeteniz tarafından tekzip edilmesini arz ve talep ederim.

Tüm İşçi Emekliler Derneği Düzce Şubesi Başkanı Feridun ALGANOĞLU”
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
sayın köseer yine düzcemizi andınlattıgınız için yine teşekkürler tüm emekliler derneginin neden sitem ettigini tam anlamadım ama tüm emekliler derneginin düzce kamuoyunu sizin sayenizde aydınlattıgını bilgilendirdigini bu yazıdan anlıyorum tüm emekliler derneginin çalışmalarında başarılar inşaallah bu konutları düzceli dar gelirli emekliler için konut yapılması için tüm güçleriyle çalışırlar düzceli dar gelirli emekliler için bu konutların yapılmasını başarırlar hem şahsınız metinbeye hemde feridun aldoganogluna başarılar dilerim
ali ihsan çelik - 17.3.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,79

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8