Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

DÜZCE’Yİ DÜZCELİLER’E HEDİYE EDİYORUM

20.3.2017 - 09:27:30

Düzce il olduğundan bu yana  yol kat edemedi. Her önüne gelen sözler verdi, vaadler verdi, anlattı anlattı gitti. Bir vaad, bir söz de ben vereyim dedim.

 

Arkadaşlar… Yaşadığınız bu Düzce var ya, bu Düzce’yi sizlere hediye ediyorum. Bu sözü sizlere ben veriyorum, sakın başka işlere karışmayın, sakın başka şeyler istemeyin. Bu koskoca Düzce sizlere yeter de artar bile. Hatta takviye nüfus da yaparız.

 

Düzce’ye kim gelirse gelsin, anlatıp anlatıp gidiyor. Düzce’ye kim gelirse gelsin sözler, vaadler verip verip gidiyor. Bir söz de biz verelim dedik.

 

Nasıl olsa olmuyor, bizim sözümüz de olmaz.

 

Düzce’ye bir Bakan yardımcısı gelmişti. Biz Düzceliler seferber olmuştuk. Bakan yardımcısı 12 müjde ile geldim dedi. Biz de çok sevinmiştik. Şimdi ortalarda ne bakan yardımcısı var, ne de 12 müjde var. Aradan yıllar geçti.

 

Ardından Düzce’ye bir Bakanımız daha geldi. Düzceliler olarak seferber olmuştuk. Gelen Bakan bey, 3 müjde vermişti. Ortada ne Bakan var, ne de 3 müjde var.

 

Düzce’ye Vali atadılar. Bülent Kılınç adındaki vali, Düzce’yi turizm kenti yapacağım dedi. Karadeniz’e uçak batırdı. Gazetecileri alıp Yedigöller’e gitti. Yine gazetecileri alıp Beypazarı’na gitti. Aha dedi, Düzce’yi aynı böyle yapacağım dedi. Ortada ne vali var, ne de yatırım var. Tam 2.5 sene görev yapan Kılınç, kendisi turist oldu.

 

Yine Ali İhsan Su adlı vali geldi. Düzce’yi turizm kenti yapacağım dedi. Düzce’yi Davos yapacağım dedi. Allah Allah dedik. O da yok oldu gitti. Düzce yine aynı kaldı.

 

Düzce’ye bir vali daha geldi. Adnan Yılmaz, Düzce’yi turiste boğacağım dedi. Gazetecileri topladı, Dadalı köyüne çıkarma yaptı. Organik, yöresel yemekleri tanıttı. Herkes yedi içti gitti. Ortada ne turist var, ne de vali var.

 

Pardon turistler var. Düzce’yi Iraklı ve Suriyeli ile doldurduk.

 

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu geldi. Düzce’ye oyuncak fabrikası kuracağız dedi. Bırakın fabrikayı Davutoğlu kendi gitti. Düzce yine aynı kaldı.

 

Şimdi de Düzce’ye Başbakan Sayın Binali Yıldırım geldi. Düzce’ye stad yapacağız dedi. Ardından devam etti. Yığılca’ya yol yapacağız dedi. Sizlere söz veriyoruz dedi.

 

Başbakan Yıldırım, diğer ilçeleri, nahiyeleri, beldeleri es geçti. Bakalım Düzce’ye stad yapılacak mı? Yığılca yolunda çalışmalar zaten devam ediyor.

 

Bu stad mevzusunu ben 1 senedir yazıyorum. Yapılmasını çok istiyorum, sonuç ne olur bilmiyorum. Her önüne gelen sözler, vaadler verip verip gidiyor.

 

Mesela, Hecinler çöp sorunu, otobandan OSB’ye bağlantı yolu, eğitim, tramvay yolları, bisiklet yolları, yürüyüş yolları, emeklilerin dinlenmesi için ücretsiz park alanları, kalıcı konutlara raylı treylebüs hattı, hava alanı, tren hattı, kayak merkezi, öğretmenevi, kentsel dönüşüm, kanser hastanesi, hava kirliliği vs. vs. daha yazmak istemiyorum.

 

Düzce’nin derdi, çok, Düzce’nin sorunları çok. Düzce’ye gelenler, bu sorunlardan hiç bahsetmiyorlar. Rutin açıklamalar yaparak, rutin sözler vererek, rutin müjdeler vererek ayrılıyorlar. Hiç ama hiç kalıcı sözlerden, işlerden bahsetmiyorlar.

 

Ben siyasetçi değilim. Ben bir gazeteciyim. Bu unvanımı kullanarak sizlere Düzce’yi hediye ediyorum. Herkese inanıyorsunuz da bana niye inanmıyorsunuz?

 

Buyrun Düzce sizin olsun. Zaten bizim arkadaşlar, benim hediye etmeme gerek yok. Ben de Düzce’ye hizmet gelsin diye böyle söylüyorum.

 

Pardon… Bizim siyasiler, bizim vekiller, Düzce’yi temsil edenler nerede? Fotoğraf mı çektiriyorlar. Abi onları rahatsız etmeyin. Onlar bizim her şeyimiz…

 

Esenkalın…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
abi sen haklisin sonuna kadar katiliyorum ben akp partisi uyesiyim isciyim bir cocuk babasiyim ne duzceye ne insana hizmet var duzcede gelen yemenin pesin de giden yemenin pesinde baska illeri gezip gormeyen ilde yaşıyorum sanir sevdigim Duzcem hurdalik gibi. goruyoruz yazik haline duzcemin ama elden birsey gelmiyor. saygılarımla...
adem kaba - 20.3.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,05

Düzce'de nerde muhalefet bu sorunları neden gündeme getirmiyor neden verilen sözleri takip edip Düzce kamuoyunu bilgilendirmiyor sözde muhalefet partileri sonrada Düzce bize oy vermiyor diyorlar önce Düzce'ye baksınlar sonrada özeleştiri yapsınlar Düzce'nin halini görsünler
Adil kara - 20.3.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,89

elinize sağlık düzcenin sahipsiz olduğuna dair güzel tespitler.. birde siyasilerin verdiği şu sözler vardı unutmamız gereken, kurugöle şekilli şemalli memursen başkanını getirdiler kompleks yapacaz diye fos çıktı, öncesinde de spor kulüplerini getirecez dediler yine fos çıktı, aile bakanına güvenip efteni oteli kompleks yapıp kurtaracaz dediler huzur evi yapacaz sosyal tesis yapacaz dediler fos çıktı.. kongre alanları, fuar alanlar, alış veriş stantları, karasu akçakoca yolu, film platoları, asarı porsuk yapacaz dediler fos çıktı, efteni gölünü şöyle böyle yapacaz dediler fos çıktı, her seçilen milletvekili kardüze çıkıp yolunu elektriğini getirip yatırımcı bulup kış turizmine açacaz dedi o da fos çıktı. Allah rızası için siyasilerimiz bari düzceye gelen valilerimizin kısa sürede gitmelerine dur desinler bari işler biraz hızlansın gelen çalışmaya fırsat bulamadan geri gidiyor. düzce de kaybetmeye mahkum oluyor maalesef düzcenin lehine olan işlerde işbirliği yok kısır çekişmeler var taraf tutmalar var kamuoyu yok basının verilen sözleri takibi yok, kamuoyu oluşturması yok biz vatandaşların da düzceyi düşündüğü yok gezdiği gördüğü tanıyıp tanıttığı yok gelişme kalkınma büyüme herkesin elini taşın altına atmasıyla olur
kadersiz düzce - 20.3.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,10

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8