Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

ARKA TARAF TACİZ EDİYOR

14.6.2017 - 09:39:55

Türkiye’nin bir çok yerinde EDS kuruldu. Hatta uygulamaya geçenler bile var. Bu EDS’lerden Düzce’nin çeşitli yerlerine de kuruldu. Bizim EDS’ler daha faaliyete geçmedi.

EDS olan her yerde sürücüler dikkat etmeye başladılar. Hız limitlerini düşürüp, ceza yememek için yavaş gidiyorlar.

İyi güzel. EDS’ler çalışsa da, çalışmasa da biz kurallara uyuyoruz. En azından şimdiden antremanlar yapıyoruz.

Peki bizi tahrik eden sürücülere ne demeli? Biz hız limitine uyuyoruz. Arkamızdakisürücüler  uymuyor, ha bire selektör yapıyor, klakson çalıyor.

Niye mi?

Hızlı git diyor, beni arkanda esir etme diyor.Ben de diyorum ki, beni arkamdan taciz etme, kendine güveniyorsan solla geç.

PAHALI  İFTARLAR

Ramazan geldi. Valla ramazan ayı artık bereket değil, insanları kandırma ayı oldu. Her geçen sene iftar yemeklerinin fiyatları artıyor.

Bazı lokantalar, 11 ayda kazanmadığı parayı 1 ayda kazanıyor. Yani ramazan ayını fırsat kolluyor. Menülerde ne olduğu önemli değil, önemli olan pahalılık.

Bu insanlar eşiyle, çocuğuyla hiç yemek yemeyecek mi?

Bu arada kasaplara da sesleniyorum. Sizin yaptığınız insanların açlığından faydalanmak. Bu insanlar, kıyma, et alacak diye böyle fahiş fiyatlar olmaz. Yazıktır, günahtır.

MERDİVEN  ALTI  SATICILARI

Ramazan ayını fırsat bilen bazı uyanıklar, işportacılık yapıyor. Nereden geldiği, nasıl yapıldığı belli olmayan ürünleri satıyorlar.

İnsanların ne olduğunu bilmediği ürünleri aldığı ifade ediliyor.  Bu tip kişilere merdiven altı satıcıları deniliyor.

Kira, vergi, ssk, bağkur, oda aidatı, elektrik, su, telefon, eleman parası ödeyenler, satış yapmakta zorlanırken, merdivenaltı satıcıları daha çok para kazanıyor.

Bunu da ben değil, yetkililer görecek.

ÖNLEYEMEDİLER

Gaziantep ve spor sokakta yürümek mümkün mü? Bazen mümkün. Bu sokaklarda bisiklete ve motorsiklete binmek yasak.

Hatta sokakların başında yasak tabelaları var. Ne hikmetse, bu yasakları takan yok. Tam tersi bu sokaklar bisiklet ve motorsikletcenneti oldu.

Yetkililer bunu önleyemediler. Şimdi de araçlar girmeye başladı. Yakında otobüs ve tren yolları da yaparız. Nasıl olsa denetim yok, takan yok, tınlayan yok, yasakları bilen yok.

DİLENCİ  KAYNIYOR

Ramazan ayı münasebetiyle duygu sömürüsü yapanların sayısı arttı. Esnaflara müşterilerden çok dilenciler geliyor.

Bu dilencilere ekstradan Suriyeli ve Iraklı göçmenler de eşlik edince, ortalık dilenci kaynamaya başlıyor.

Bir esnafa günde 6-7 dilencinin uğradığı ifade ediliyor.

KÖPEKLER  ŞEHRİ

Defalarca yazdık, söyledik, anlattık. Başıboş gezen köpeklere bir çare bulamadık. Düzce’de hangi bölgeye, hangi yere giderseniz gidiniz, köpek sürüsü görürsünüz.

Yerlerde yatanlar, gruplar halinde dolaşanlar, güneşlenenler, saldıracak gibi duran bu köpeklere bir çare bulamadık.

Nereden geldikleri, kimlerin getirdikleri belli olmayan bu köpeklerin sayısı her geçen gün artıyor. Düzce köpekler şehri olma yolunda ilk sırayı alabilir.

Esenkalın…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Metin Bey, Eds ile ilgili iyi demişsin hoş demişsin ama EDS çalışmıyor ve bu biliniyor. Çok saçma bir hız sınırlaması ile (70km/saat gibi) sınırlandırılmış. EDS'nin çalışmadığını bilenler(bknz. BEN) ortalama 90km/saat ile gidiyor. Bazılarıda hız sınırı var diyerek sol şeritte 70 ile gitmeye çalışıyor. Bizde doğal olarak sellektör yapıp kornaya abanıyoruz ki sağa geçsin diye. Vatandaş da kızıyor bir de kameraları gösteriyor. Sanane kardeşim sen geçsene sağa. Sol şerit seyir şeridi değildir. Sollama yapacaksan çıkarsın işin bittiğinde sağa geçersin. Yolun kaç şerit olduğunun bir önemi yoktur, hep en sağda olmak zorundasınızdır. Akçakocadan 10 dk da kasabaya geliyoruz, hız limitine uyarsak ve üstüne dengesiz ayarlanmış trafik ışıkları da eklenince 20-25 dk daha yol alıp anca çoban kavşağına varıyoruz. Kaldı ki EDS aktif olsa dahi ben istersem cezasını çekmek, sonucuna katlanmak suretiyle hızlı giderim, kimse de karışamaz, solda aheste aheste giden de korna,selektör yediğinde kızamaz.
Erhan - 24.7.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,10

sağolasın metin abi.çok güzel konulara değinmişsin.sende olmasan düzcenin sorunlarına kimse değinmeyecek.düzcede belediye varmı.metin abi.bu işleri kim yapacak.
halil - 14.6.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,85

Süper başlık ) köpekler şehri konusu hariç hepsine katılırık....
Ali Cem - 14.6.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,28

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8