Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Yığılca zehirlenmeye hazırlanıyor

12.9.2017 - 09:32:01

Düzce’de yapılan ve yapılmayan bir çok konular var. Bunlar dururken, Yığılca’dan sana ne demeyin. Yığılca seni ilgilendirmez demeyin.

 

Yığılca Düzce’ye bağlı şirin, yeşil, havası temiz, ormanları, barajı olan turistik bir ilçemiz. Kenarda kalan bir ilçe olarak görmeyin. Buradan Yedigöllere, Bolu’ya, Ereğli’ye, Alaplı’ya, Zonguldak’a derken, Karadeniz’in bütün  illerine kadar gidebilirsiniz.

 

Yığılca derken kimse yanlış anlamasın. Yığılca’nın bu şekilde kalması, kalkınamaması hep idarecilerin suçudur.

 

Bu suçlar, Yığılca’ya gelen kaymakamların, belediye başkanların suçudur. Bu suç Düzce’nin suçudur. Yığılca ile kimse yakından ilgilenmedi. Akçakoca’nın denizi var diye Akçakoca ile herkes ilgilendi.

 

Ama Yığılca’nın yeşilliği, ormanları, barajı, piknik alanları, uçurtma şenlikleri, barajda yelken yarışları ile kimse yakından ilgilenmedi.

 

Her gelen belediye başkanı, her gelen kaymakam, her gelen vali günü kurtarmaya çalıştı. Hatta biraz daha ileriye gidersek, siyasiler, milletvekilleri seçim zamanlarında Yığılca bir tane derlerdi. Size şunları yapacağız, bunları yapacağız diyerek oyları alıp giderlerdi.

 

Şimdi Yığılca revaçta bir ilçeoldu. Adından sık sık söz ettirmeye başladı. Bu sözler iyi yönde değil, kötü yönde konuşuluyordu.

 

Yığılca’ya çimento fabrikası kurulacak denildi. Hatta çalışmalar devam ediyor. Bizim Yığılca ile ilgili basında bir çok haberler yapıldı. Bir çok iddialar ortaya atıldı. Hatta Yığılca kandırılıyor, buna bazı kişiler de çanak tutuyor denildi.

 

Kimse Yığılca’nın aynı kalmasını istemez. Yığılca’nın kalkınmaya, yenilenmeye, hizmete, modernleşmeye ihtiyacı var.

 

Yukarıda belirttim ya, zamanın belediye başkanları, kaymakamları hiç çalışmamışlar. Hep günü kurtarmışlar, Yığılca’da tatil yapar gibi memurluk yapmışlar.

 

Bunları bir kenara bırakalım. Şimdi ki Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Yığılca’nın kaderi ile oynuyor. Belki de gelecek yıllar için Yığılca’yı ateşe atıyor.

 

Evet, Yığılca’ya ölümcül sayılabilecek, hastalık saçabilecek, insanların hayatı ile oynayacak bir çimento fabrikası inşa ediliyor.

 

Ben meraktan bir soru sormak istiyorum. Bu fabrika neden Yığılca’ya yapılmak istendi? Memlekette başka yer mi kalmadı?

 

Benim bildiğim çimento fabrikaları ıssız ve şehirlerden uzak yerlere yapılır. O fabrikadan çıkan tozlar, pislikler kansere merhaba der.

 

Yığılca halkı zehirlenemeye hazır olurken, gaz maskelerini şimdiden almaya başlasınlar. Çünkü ilerleyen aylarda bu maskeler lazım olacak. Bakarsınız, belediye gelir elde etmek için parayla gaz maskesi de satar.

 

Yığılca belediyesi’ne bağış yapıldığını, araç alındığını iddia edenler var. Ünlü işadamı Ali Ağaoğlu’nun iftar verdiğini biliyorum.

 

Valla zamanın Genç Partisi Genel Başkanı Cem Uzan, Düzce’de pilav ile et dağıttı. Yüzde 10 oy aldı. Sonra Uzan ortadan kayboldu. Oy verenler kafasına vurdu. Çünkü pilav ile et bir öğünlüktü. Biz yemeye , içmeye, koli yardımlarına, harçlıklara karşı oy veririz.

 

Yetkililerden  bir ricam olacak. Yığılca’ya çok acil şekilde bir kanser hastanesi kurulsun. Üstelik tam donanımlı olsun. Çünkü ilerleyen aylarda ve yıllarda lazım olacak.

 

Aldığım istihbarata göre, Yığılca Belediye Başkanı hala çimento fabrikasını savunuyormuş. Başkan da haklı Yığılca’ya yatırım gelmiş. Siz daha ne istiyorsunuz. Üstelik belediyeye azıcık para lazım olsa, Ağaoğlu var.

 

Yığılca’ya tekstil değil de niye çimento fabrikası geliyor onu da anlamış değilim. Bu arada siyasiler niye sessiz kalıyor onu da anlamış değilim.

 

Yığılca ile ilgili yazımıza ilerleyen günlerde devam edeceğiz.

 

Esenkalın…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Sayın metin bey bu çimento fabrikası ilk defa yığılcayamı yapılıyor Bolu çimento fabrikası mahallenin içnde gelin Ereğli'ye laferge diye çimento fabrikası yine köyle beraber yine Ereğli'de oyak çimento fabrikası organize sanayii bölgesinde köyle iç içe ereğli demir Çelik fabrikası Ereğli'nin ortasında ne oluyor gelin bakın bu fabrika sizi bu kadar niye rahatsız etti iki yığılcanın kalkınmasını neden istemezsiniz üç yığılcalı gençler niye ailelerinde uzak gurbete iş arasınlar gençlere iş imkanı doğuyor ve yığılcanın büyüyüp gelişmesine yarayacak ve çevre kirliliği olmayacak Alman teknolojisi ile yapılıyor sizin yığılca halkını bu kadar tedirgin etmenizi de bir türlü anlamış değiliz yok belediye maske dağıtsın yok kanser hastası olurlarmış örnekleri verdiğim şehirlerde çimento fabrikaları şehrin içinde yığılcanın kalkınmaya büyümeye ihtiyacı var bu fırsatlar insana bir kere gelir tekstil fabrikası gelmedi çimento fabrikası geldi sayın metin bey siz rahatsız olmayın size düşmedi yığılca insanını düşünmek Muzaffer başkan yığılcalı hemşerilerini sizden daha çok düşünüyor siz endişe etmeyin kimsenin kafasını karıştırmayın yapılan bir hizmet gölge olmayın siz ne yazarsanız yazın ne söylerseniz söyleyin bu fabrika yığılcaya yapılacak çünkü bizim yığılcamızın büyüyüp gelişmesi modern bir şehir olmadı lazım metin bey hiç kimse yığılcaya gelen yatırıma engel olmaya kalkmasın bizimde şehir olarak ihtiyaçlarımız var metin bey siz rahatsız olmayın yığılca yine yeşil ve temiz kalacak çünkü sayın Muzaffer başkan aynı zamanda turisti yığılcaya getirmek içinde yatırımlar yapıyor siz rahat olun selamlar
Orhan Toprak - 12.9.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%57,14

BOLU DA DA YILLAR YILI BİR ÇİMENTO FABRİKASI VAR BEN HİÇ BİR ŞİKAYET DUYMADIM BOLU DAN ÖRNEK VERİN BU ÇİMENTO FABRİKASINA KARŞI ÇIKALIM
STS - 12.9.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,68

Bu görüşlere aynen katılıyorum, umarım Yığılca'lılarda bu yazıyı okurlar.
cemal sami - 12.9.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,61

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8